Szkolny Konkurs Baśniowy ( dla uczniów klas czwartych)

Autor: A. Motyka

book 794978 1280Termin konkursu- 31.05.2022r.

Konkurs obejmuje:

1. Test wiedzy o baśniach ( dotyczy znajomości treści baśni z poniższej listy baśni)

2. Prezentacja jednego wybranego bohatera baśni ( może pojawić się dowolny bohater baśniowy- również spoza podanej listy baśni konkursowych).

Ocenie podlegać będzie umiejętne wcielenie się w postać bohatera (charakteryzacja, odpowiedni strój, przedstawienie cech bohatera, opisu wyglądu, oceny postępowania). (czas prezentacji -do 3 min.)

Lista baśni konkursowych

• Baśnie zawarte w podręczniku (W. i J. Grimm, Kryształowa kula, CH. Perrault Kopciuszek, Puszkin, Bajka o rybaku i rybce, O. Kolberg, O szewczyku)

oraz

• Ch. Andersen- Słowik, Brzydkie kaczątko, Calineczka, Dziewczynka z zapałkami, Królowa śniegu, Dzielny ołowiany żołnierzyk, Księżniczka na ziarnku grochu, Nowe szaty cesarza,
  • i J. Grimm- Roszpunka, Jaś i Małgosia, Czerwony Kapturek, Stoliczku nakryj się, Śpiąca królewna
  • Perrault- Kot w butach, Wróżki

Zgłoszenia udziału –  u nauczycieli j. polskiego do 16.05.

Serdecznie zapraszamy do udziału!