ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

dyplomowany mikolaj

Szkolne Koło Wolontariatu

M. Dorbach

SKWZapraszamy wszystkich chętnych do współpracy jako wolontariuszy Szkolnego Koła Wolontariatu. Będziemy kontynuować działalność charytatywną z poprzednich lat. Nowe pomysły mile widziane!

Zapisujecie się osobiście u Pedagoga Szkolnego w budynku B w czasie dyżurów w pok. 22, w budynku A w gabinecie pedagoga lub u Pani Ewy Poręby-Bereś.

Należy pobrać formularze do wypełnienia i podpisania przez rodziców i zwrócić je jak najszybciej oraz podpisać z nami porozumienie. Brak formularza i porozumienia wyklucza ucznia z Klubu.

Zachęcamy do bezinteresownej, wspólnej działalności na rzecz innych, która daje olbrzymią satysfakcję!

Opiekunowie SKW

Małgorzata Dorbach i Ewa Poręba-Bereś

Sprawozdanie z działalności Szkolnego Koła Wolontariatu

M. Dorbach

Szkolne Koło Wolontariatu powstało 1 października 2018 r. Pracę w Kole podjęło 72 uczniów klas 3 gimnazjalnych oraz 52 z klas 5 – 8. Wolontariusze licznie wzięli udział w akcji organizowanej przez Stowarzyszenie SURSUM CORDA „Zostań Mikołajem”, w ramach której samodzielnie upiekli i sprzedali na terenie szkoły świąteczne pierniczki. Za pozyskane fundusze zrobili i przekazali do SC paczki mikołajkowe dla 2 niepełnosprawnych osób. Pozostałą kwotę wpłacili na konto CARITAS na leczenie i rehabilitację niepełnosprawnego po chorobie Bartosza Tobiasza, absolwenta naszej szkoły. W czasie ferii zimowych 2 wolontariuszy wspomagało pracę opiekunów na półkolonii SC.

W grudniu 2018 i kwietniu 2019 roku nasi wolontariusze wsparli, jak zawsze, akcję KILO i Świąteczną Akcję, zorganizowane przez Oddziały CARITAS przy Parafiach Św. Małgorzaty i Ducha Św., dyżurując w sklepach przy zbieraniu żywności dla potrzebujących. Wykonali i przekazali ok. 60 kartek z życzeniami bożonarodzeniowymi oraz wielkanocnymi dla Klubu Seniora z Os. Kochanowskiego. Sprzedawali kartki świąteczne SC oraz zbierali plastikowe nakrętki.

Czytaj więcej...

Zostań dyplomowanym Mikołajem

M. Dorbach

wolontariat plakatWolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu zaangażowali się w akcję organizowaną przez Stowarzyszenie SURSUM CORDA i poprzez pomoc im mamy wszyscy w szkole okazję SPEŁNIĆ WYBRANE MARZENIE DZIECKA

Świętym Mikołajem może zostać każdy, wystarczy odrobina chęci i ogromneeee serce :) 

Rodziny podopiecznych Stowarzyszenia SURSUM CORDA z Programu "Na Ratunek" często stają przed dylematem: kupić leki, zapłacić za rehabilitację, czy spełnić marzenie ukochanego dziecka? Wspólnie z Wami chcemy rozwiązać ten dylemat!

Są dzieci, które bardzo potrzebują spełnionych marzeń i wiary w Mikołaja. Ta wiara dodaje sił w walce z chorobą i niepełnosprawnością. Takim dzieckiem jest 6-letni Antoś, którego wybrali nasi szkolni wolontariusze po przeczytaniu Jego listu do Mikołaja.

ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH uczniów, rodziców i nauczycieli o wsparcie naszych działań i zakup w najbliższym tygodniu upieczonych przez wolontariuszy smakowitych i pięknych świątecznych pierniczków!!!

Czytaj więcej...