ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

3 NDH "Leśni"

Biwak w Kosarzyskach

R. Bednarek
Kategoria:

W ostatni weekend nasza drużyna harcerska "Leśni" świetnie bawiła  się na 2-dniowym  biwaku w Stanicy Harcerskiej. Troszkę dziwnie, że byliśmy tylko sami, mamy jednak nadzieję, że już niedługo będziemy mogli się spotkać z innymi drużynami z hufca. W czasie biwaku zdobywaliśmy wiedzę, sprawności harcerskie oraz wędrowaliśmy szlakami Beskidu Sądeckiego. Pomimo niesprzyjających prognoz udało nam się bezpiecznie i prawie bez deszczu wyjść do schroniska na Obidzy i powrócić do Stanicy Harcerskiej w Kosarzyskach.

Bardzo dziękuję wszystkim harcerkom i harcerzom  3 NDH "Leśni"  za przygotowanie i nienaganną postawę w czasie biwaku oraz wytrwałość na górskich szlakach:-)

Czytaj więcej...

"Przez wieki do Niepodległości"

R. Bednarek
Kategoria:

ZHPW dniu 11 listopada 2020 odbyła się w sposób zdalny gra “Przez wieki do Niepodległości”.  78 zuchów i harcerzy  przez kilka godzin rywalizowało między sobą, wykonując różne aktywności w sposób zdalny.  

Zadaniem uczestników było wysłuchanie krótkiego materiału audio wizualnego, a następnie wykonania zadania powiązanego z jego treścią. Harcerze mieli okazję przypomnieć sobie historie związane z postaciami ważnymi dla Nowego Sącza takimi jak królowie rezydujący na naszym zamku czy Jan Długosz. Nie zabrakło Stanisława Małachowskiego oraz Romana Sichrawy. W grze swoje miejsce znaleźli też harcerze, dzięki którym wielu ludzi mogło przetrwać czas II wojny światowej.  

Nie zabrakło historii sądeckiego Ratusza, Zamku Królewskiego, Domu Gotyckiego, Willi Marya i wielu innych miejsc, które przez lata były wyróżnikami miasta. Poprzez  grę, chcieliśmy zwrócić uwagę na to, że miasto Nowy Sącz ma piękną historię, o której często się zapomina. Naturalnym jest, że celem nadrzędnym było spędzenie wspólnie czasu podczas obchodów 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.  

W rywalizacji między uczestnikami  3. miejsce zajął Jakub Filipek. Gratulacje ! :-)

W rywalizacji między drużynami - 3 NDH “Leśni” zdobyła 2. miejsce Brawo !  :-)

Czytaj więcej...

Inauguracja Roku Harcerskiego 2020

R. Bednarek
Kategoria:

Rok harcerski 2020/2021 został ogłoszony przez Komendę Hufca ZHP Nowy Sącz rokiem bohaterów, w związku ze zbliżającą się rocznicą 110-lecia powstania harcerstwa na Ziemi Sądeckiej.

Jak mawiał Józef Piłsudski “Naród, który nie szanuje swej przeszłości nie zasługuje na szacunek teraźniejszości i nie ma prawa do przyszłości.” Niech ta myśl będzie w nadchodzącym roku harcerskim drogowskazem, który będzie przypominał wszystkim harcerkom i harcerzom, że to  od nas samych zależy jakie będzie jutro.

Pamiętajmy codziennie o bohaterach, którzy są wśród nas. To mogą być nasi bliscy, znajomi, ale też osoby, które widzimy po raz pierwszy w życiu.

W sobotę nasza bardzo "odświeżona" drużyna Leśnych znakomicie  bawiła się w Stanicy Harcerskiej w Kosarzyskach. Wędrowaliśmy po Beskidzie Sądeckim w stronę Wielkiego Rogacza. Na zakończenie oczywiście -  ognisko i pieczenie kiełbasek. Harcerkom i harcerzom bardzo podobała się Stanica Harcerska i  już nie mogą doczekać się biwaku z noclegiem i grami terenowymi w Kosarzyskach.

Czytaj więcej...

Bezpieczeństwo podczas wypoczynku letniego

R. Bednarek
Kategoria:

Bezpieczne  wakacje:

Wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedni udają się na rodzinne wyjazdy, inni wybierają wyjazdy zorganizowane takie jak kolonie lub kursy językowe. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwo i zachowaniu odpowiedniej ostrożności. 

Nad morzem

Morze to potężny żywioł, z którym trzeba się liczyć. Pamiętajmy zatem o kilku istotnych regułach:

  • Kąpmy się tylko w miejscach dozwolonych i pod opieką dorosłych. Jeśli miejsca strzeże ratownik – zawsze stosujmy się do jego poleceń.

W górach

Jednym z największych zagrożeń w górach jest zmieniająca się w szybkim tempie pogoda. Przed każdą górską wycieczką dowiedzmy się, jakie są przewidywane warunki atmosferyczne!

Czytaj więcej...

Wypoczynek letni - półkolonie

R. Bednarek
Kategoria:

 Wypoczynek letniPółkolonie:03.08 – 07.08, 21.08 – 28.08 -  Kosarzyska10.08 – 14.08, 17.08 – 21.08 -  Nowy SączZapraszamy na półkolonie w Nowym Sączu i Kosarzyskach – •    wspaniała i niezapomniana przygoda,•     nauka samodzielności i adaptacji w nowych warunkach, •    atrakcyjne i niepowtarzalne programy poznawcze•    dużo aktywności na świeżym powietrzu i zabaw integracyjnych z rówieśnikami •    warsztaty ze służbami mundurowymi wycieczki,•     gry terenowe/survivalow•    ognisko/grill•    strzelnicaZajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00Każdy z uczestników ma zapewnione drugie śniadanie i obiad Zgłoszenia odbywają się za pomocą formularza dostępnego na stronie:www.fundacja.malopolska.plKontakt: 604 819 347e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.!pwd.R.Bednarek