ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3ns@poczta.pl, facebook.com/sp3.nowysacz, Biuletyn Informacji Publicznej

3 NDH "Leśni"

Bezpieczeństwo podczas wypoczynku letniego

R. Bednarek
Kategoria:

Bezpieczne  wakacje:

Wakacje to przede wszystkim czas zabawy i odpoczynku. Każdy z nas ma swój pomysł i sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedni udają się na rodzinne wyjazdy, inni wybierają wyjazdy zorganizowane takie jak kolonie lub kursy językowe. Ważne jednak, by w każdym miejscu pamiętać o bezpieczeństwo i zachowaniu odpowiedniej ostrożności. 

Nad morzem

Morze to potężny żywioł, z którym trzeba się liczyć. Pamiętajmy zatem o kilku istotnych regułach:

  • Kąpmy się tylko w miejscach dozwolonych i pod opieką dorosłych. Jeśli miejsca strzeże ratownik – zawsze stosujmy się do jego poleceń.

W górach

Jednym z największych zagrożeń w górach jest zmieniająca się w szybkim tempie pogoda. Przed każdą górską wycieczką dowiedzmy się, jakie są przewidywane warunki atmosferyczne!

Czytaj więcej...

Wypoczynek letni - półkolonie

R. Bednarek
Kategoria:

 Wypoczynek letniPółkolonie:03.08 – 07.08, 21.08 – 28.08 -  Kosarzyska10.08 – 14.08, 17.08 – 21.08 -  Nowy SączZapraszamy na półkolonie w Nowym Sączu i Kosarzyskach – •    wspaniała i niezapomniana przygoda,•     nauka samodzielności i adaptacji w nowych warunkach, •    atrakcyjne i niepowtarzalne programy poznawcze•    dużo aktywności na świeżym powietrzu i zabaw integracyjnych z rówieśnikami •    warsztaty ze służbami mundurowymi wycieczki,•     gry terenowe/survivalow•    ognisko/grill•    strzelnicaZajęcia odbywać się będą od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 16:00Każdy z uczestników ma zapewnione drugie śniadanie i obiad Zgłoszenia odbywają się za pomocą formularza dostępnego na stronie:www.fundacja.malopolska.plKontakt: 604 819 347e-mail:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.!pwd.R.Bednarek

 

Pierwsza pomoc

R. Bednarek
Kategoria:

Zasady i ogólny zakres udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach:

Po upewnieniu się, że ratownikowi nic nie zagraża, należy podjąć następujące kroki:

  1. Podejście do poszkodowanego i ocena jego stanu.
  2. Sprawdzenie przytomności – należy potrząsnąć poszkodowanego za ramiona i zapytać "Co się stało?" lub "Czy pan/pani mnie słyszy?".
  3. Zapewnienie pomocy – telefon na pogotowie ratunkowe (numer 999 lub 112). Podczas zgłoszenia alarmowego należy podać następujące informacje: kto wzywa pomoc, dokładne miejsce wypadku, rodzaj i opis wypadku, kto został poszkodowany i ile osób potrzebuje pomocy medycznej, jakie czynności ratunkowe zostały wykonane, czy istnieją zagrożenia. Nie należy przerywać rozmowy, dopóki nie zadecyduje o tym dyspozytor.
  4. Udrożnienie dróg oddechowych polegające na usunięciu z jamy ustnej ciał obcych i odchylenie głowy – należy zrobić to w przypadku, gdy poszkodowany nie jest przytomny.
  5. Sprawdzenie, czy poszkodowany oddycha (ocena powinna trwać 10 sekund, w trakcie których muszą wystąpić 2 oddechy).
  6. Sprawdzenie, czy poszkodowany nie posiada niebezpiecznych przedmiotów.
  7. Jeżeli poszkodowany oddycha, należy wezwać pomoc i oczekując na pogotowie, ułożyć go w pozycji bocznej bezpiecznej, sprawdzając oddech co minutę, a co 30 minut odwracając na drugi bok. Jeśli nie oddycha, wymaganą procedurą jest RKO.

Oglądnijcie poniższy filmik:

https://www.youtube.com/watch?v=-yF_1BM3F8E

„SĄDECKI TRAPEZ”- trójkąt złoty

R. Bednarek
Kategoria:

Druhny i druhowie przedstawiam Wam dzisiaj kolejne zadania propozycji programowej „Sądecki Trapez” – trójkąt srebrny, który został dostosowany do aktualnych warunków – można ją realizować bez wychodzenia z domu . Kilka zasad na początek: wszystkie materiały z realizacji zadań przesyłacie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. , wersja online „Sądeckiego Trapezu” dostępna jest TYLKO w tym roku!

ZADANIA -  ZŁOTY  TRÓJKĄT

1.            Wybierz swojego bohatera ziemi

2.            Poznaj postać swojego bohatera – jak żył, czym się zasłużył, dlaczego Ci zaimponował, co wyróżniało go spośród innych bohaterów

3.            Opracuj materiał zawierający informacje o wybranym przez siebie bohaterze.

4.            Prześlij do nas opracowany przez siebie materiał

5.            Weź udział w konkursie wiedzy dot. wiedzy o bohaterach – pamiętaj liczy się znajomość wiedzy o wszystkich bohaterach sądeckich – informacje znajdziesz na facebooku na stronie „BOHATEROWIE ZIEMI SĄDECKIEJ”

 

Mam nadzieję, że ktoś z Was przystąpi do w/w propozycji programowej, bardzo, bardzo zachęcam

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!

dh. Renata

Kosarzyska 2020

R. Bednarek
Kategoria:

harcerzTego lata czekają na Nas niesamowite przygody.

Zapraszamy wszystkie zuchy, harcerzy, harcerzy starszych oraz wędrowników na obóz harcerski w Kosarzyskach. Odbędzie się on między 14 a 24 lipca 2020 roku*.

Jego koszt to jedyne 990 zł.

Nie czekaj zadeklaruj chęć udziału już dziś!

Link do zgłoszeń:

https://tiny.pl/7txvt

*Obóz odbędzie się o ile przepisy państwowe będą zezwalać na jego organizację.

 

Dostępny na chwilę obecną formularz zgłoszeniowy jest formularzem INFORMACYJNYM. Jego wypełnienie nie jest równoznaczne z deklaracją udziału w obozie. Wpisane do niego dane posłużą organizatorom do kontaktu z uczestnikami w sytuacji, kiedy zapadnie ostateczna decyzja, co do możliwości przeprowadzenia lub braku możliwości przeprowadzenia obozu.

Czytaj więcej...