ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3ns@poczta.pl, facebook.com/sp3.nowysacz, Biuletyn Informacji Publicznej

3 NDH "Leśni"

"Leśni" #zdalniealerazem

R. Bednarek
Kategoria:

Czuwaj!

W tym tygodniu zachęcam wszystkich do wzięcia udziału w konkursie edukacyjnym "Tak jak ptaki na wolności" - harcerze w obliczu II wojny światowej. Druhna Kasia już zgłosiła swój udział - super. Poniżej umieszczam link dot. konkursu:

https://nowysacz.zhp.pl/tak-jak-ptaki-na-wolnosci-harcerze-w-obliczu-ii-wojny-swiatowej/

Przypominam o możliwości otworzenia próby na sprawności związane z higieną, bezpieczeństwem i służbą w obecnej sytuacji, Druhna Sylwia i dh. Sławek otworzyli próbę, natomiast dh. Ola już zakończyła próbę na sprawność epidemiolożki, gratuluję:-):-):-) Zobaczcie sami niektóre punkty z realizacji próby w galerii zdjęć. Jeszcze raz zamieszczam link do sprawności:

https://zhp.pl/2020/sprawnosci-przygotowane-przez-xiii-czarny-szczep-im-zawiszy-czarnego-i-rpm-reka-metody/

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!

dh. Renata

Czytaj więcej...

"Leśni" #zdalniealerazem

R. Bednarek
Kategoria:

Czuwaj!

Dziękuje wszystkim harcerzom, a raczej tym razem harcerkom za aktywny udział w grze społecznościowej zorganizowanej przez Hufiec Nowy Sącz. W niedługim czasie rozpocznie się następna gra, do udziału, której gorąco namawiam - informacje dot. gry przekaże po odprawie on-line hufca.

Niektórzy z was otworzyli już próbę na sprawność - dh.Kasia - "strażnik zdrowia w czasie epidemii", dh. Sławek - "znawca kwarantanny". Czekam na dalsze powiadomienia odnośnie otworzenia próby na sprawność.

 https://zhp.pl/2020/sprawnosci-przygotowane-przez-xiii-czarny-szczep-im-zawiszy-czarnego-i-rpm-reka-metody/

Z harcerskim pozdrowieniem Czuwaj!

dh. Renata

Biwak z duszkami

R. Bednarek
Kategoria:

Czytaj więcej...6 -7 marca po raz kolejny 3 Nowosądecka Drużyna Harcerska "Leśni" uczestniczyła w biwaku w Łomnicy - Zdrój. W tym roku wzięło udział aż 165 harcerek i harcerzy. W czasie biwaku, który rozpoczęliśmy o 19.00, a zakończyliśmy o 7.30 - wspólnie harcowaliśmy, zdobywaliśmy wiedzę i sprawności harcerskie. Na kominku bliżej poznaliśmy Bohaterów Szarych Szeregów - Tadeusza Zawadzkiego "Zośka", Jana Bytnara "Rudy", Macieja Dawidowskiego "Alek". Po kominku odbyły się zajęcia z pierwszej pomocy, a następnie wyruszyliśmy na nocny spacer  Najodważniejsi i najwytrwalsi uczestniczyli w grze o 4 rano.

  Bardzo dziękuję całej drużynie za przygotowanie  i jak zawsze nienaganną postawę w trakcie biwaku!

Czytaj więcej...

"Zdrowo i wesoło bo na sportowo"

R. Bednarek
Kategoria:

Czytaj więcej...Nasza drużyna harcerska uczestniczyła w dwudniowej imprezie harcerskiej w Starym Sączu. W pierwszym dniu urządziliśmy wróżby andrzejkowe oraz zabawę andrzejkową, w następnym odbył się Zuchowy i Harcerski Turniej Sportowy, w którym wzięło udział ok. 200 harcerzy. W tym roku zgodnie z hasłem "Zdrowo i wesoło bo na sportowo" liczyła się głównie dobra zabawa, a nie miejsce na podium. W każdym pionie odbyły się wyścigi rzędów oraz różne zabawy i gry z przyborami np. z jajowatą piłką, którą ciężko było trafić do celu, wyścig z jajkiem, które niestety spadało, skoki w workach oraz wiele,  wiele innych ciekawych i śmiesznych konkurencji. Oczywiście nie zapomnieliśmy o drużynowych, którzy również musieli wykazać się zwinnością, skocznością w grze w gumę - " PO POLSKU" - większość opiekunów z radością przypomniało sobie tę grę z lat szkolnych.

Bardzo dziękuję młodszym harcerzom za przygotowanie i udział w imprezie harcerskiej, natomiast starszym za pracę w patrolu służbowym ponieważ byliśmy współorganizatorami w/w imprezy.

Czytaj więcej...

"Kierunek Niepodległość"

R. Bednarek
Kategoria:

Czytaj więcej...Jak corocznie nasza drużyna harcerska  "Leśni" - patrol "Orły" uczestniczyła w miejskiej grze terenowej "Kierunek Niepodległość" z okazji 101.rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, gra ma na celu kształtowanie postaw patriotycznych. Nasz patrol celująco wywiązał się ze wszystkich zadań na punktach patrolowych i zajęliśmy 1 miejsce!, brawo, brawo  dla naszych harcerek i harcerzy :-)    Po grze przeszliśmy na planty miejskie pod Dąb Wolności i wspólnie odśpiewaliśmy Mazurka Dąbrowskiego.

Dziękuję patrolowi "ORŁY"  za nienaganną postawę oraz bardzo dobre przygotowanie i udział w grze!

Czytaj więcej...