ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3ns@poczta.pl, facebook.com/sp3.nowysacz, Biuletyn Informacji Publicznej

Lekcje inaczej

Biblioteka szkolna zaprasza!

G. Stamirska-Staszek
Kategoria:

Czytaj więcej..."Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Wisława Szymborska

Biblioteka szkolna zaprasza!

Serdecznie zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30- 15.00.

Tu można znaleźć ciekawe książki i czasopisma. W czytelni można odrobić lekcje, skorzystać z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej.

Mamy ponad 1000 nowych książek, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Księgozbiór został wzbogacony o nowe lektury oraz nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

Wyprawki czytelnicze dla pierwszoklasistów

G. Stamirska-Staszek
Kategoria:

Czytaj więcej...W dniu 12 listopada 2019 r. Pani wicedyrektor Ewa Bogdańska wręczyła uczniom kl. 1a i 1b wyprawkę czytelniczą – "Pierwsze czytanki dla..." , oraz "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki". Książki zostały przekazane Szkole Podstawowej nr 3 przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Pierwszoklasiści obiecali, że będą czytać i szanować książki.

Czytaj więcej...

Akcja "Październik miesiącem dobroci dla zwierząt" zakończona!

R. Bałuka
Kategoria:

Czytaj więcej...8 listopada, w piątek, zawieźliśmy zgromadzone rzeczy do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu mieszczącym się przy ulicy Tłoki 24D. Były to różnego rodzaju karmy, zabawki, smycze, koce i inne akcesoria. W imieniu piesków i kotków dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję, a wzięli w niej udział uczniowie z prawie wszystkich klas naszej szkoły. Najwięcej zebrała klasa 1a, gratulujemy dzieciom i dziękujemy ich rodzicom.

Opiekunowie akcji - klasa 6a oraz p.R.Bałuka i p.U.Filas-Zakrzewska

Czytaj więcej...

"Śladami legend"

K. Citak
Kategoria:

Czytaj więcej...Klasy 5A i 8A wspólnie wybrali się na wycieczkę do Wieliczki. Pierwszym punktem programu było zwiedzanie ruin zamku w scenerii pięknie świecącego porannego słońca. Kolejno przespacerowaliśmy się po starówce by dotrzeć do Kopalni Soli. Tam z panem Stanisławem, naszym przewodnikiem, zeszliśmy do podziemi, przemierzając przy tym 380 schodów. Tak w towarzystwie przewodnika zwiedzaliśmy korytarze solne poznając fascynujące opowieści i legendy oraz odkrywaliśmy tajemnice kopalni m.in. o Skarbniku czy o Świętej Kindze. W komorze Kazimierza Wielkiego spotkaliśmy Skarbnika Kopalni, który zafundował nam konkurencję drużynową w postaci pchania belki za pomocą drewnianych kijów. Najlepszą drużyną okazała się klasa 5A, która wykonała zadanie w mistrzowski sposób ;)

Odwiedziliśmy także Kaplice Solną w której zaśpiewaliśmy pieśń pt. "Modlitwę obozową". Ostatnim punktem programu było wcielenie się Julii, z klasy 8A, w księżniczkę, a książętami okazali się Krystian i Bartek również z klasy 8A. Wybrankiem księżniczki został Krystian gdyż jako pierwszy odnalazł pierścień który podarował swojej wybrance. Po zakończeniu zwiedzania Kopalni Soli, każdy uczestnik wycieczki otrzymał Akt Nadania Zaszczytnego Tytułu Przyjaciela Skarbnika. Powrót do Nowego Sącz minął bardzo szybko gdyż rozśpiewane klasy umilały podróż przeróżnymi piosenkami.

Czytaj więcej...

Wojna – rozpacz, tragizm …

WioLeg
Kategoria:

6 września 2019r. klasa VIIc  - pod opieką p. M. Tyliszczak-Słyś - wzięła udział w konferencji edukacyjnej pt. „ A więc wojna!”, która odbyła się w Gmachu Głównym Muzeum Okręgowego w 80.rocznicę wkroczenia do Nowego Sącza wojsk niemieckich. Te dramatyczne wydarzenia z września 1939 roku przybliżyli historycy z Oddziału Krakowskiego Instytutu Pamięci Narodowej. Bogate prezentacje dr Dawida Golika „Wrzesień1939 – Polska -  Małopolska - Sądecczyzna" oraz dr Marcina Chorązkiego „Społeczne reakcje na agresję niemiecka i sowiecką" doskonale oddały tragizm tamtych dni.

To spotkanie z pewnością pozostanie na długo w pamięci.