ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, facebook.com/sp3.nowysacz, Biuletyn Informacji Publicznej

Lekcje inaczej

31 maja - Światowy Dzień Bez Tytoniu

J. Paszka
Kategoria:

W tym roku szkolnym  klasa 4a bierze udział w programie antynikotynowym "Bieg po zdrowie".

Na godzinach wychowawczych uczniowie wymieniali spostrzeżenia i refleksje na temat palenia papierosów. Dowiedzieli się czym jest asertywność, jaki jest kosztów palenia oraz skład dymu papierosowego. Po lekcjach przeprowadzili wywiady z osobami niepalącymi. 

W związku z zawieszeniem zajęć w szkole, nie mogliśmy niestety wspólnie namalować plakatów antynikotynowych. Uczniowie z 4a jednak stanęli na wysokości zadania i indywidualnie przygotowali plakaty. Możecie je obejrzeć poniżej :)

Czytaj więcej...

Wyniki Szkolnego Konkursu na "Plakat- reklamujący naszą szkołę"

R. Łukasik
Kategoria:

 Dnia 05.03.2020 r. rozstrzygnięto III edycję Szkolnego Konkursu na najlepszy "Plakat- reklamujący naszą szkołę". Konkurs zorganizowany został dla uczniów klas siódmych. W rywalizacji wzięło udział 15 (4-5 osobowych) grup. 

Skład Jury stanowiło 217 uczniów z klas: 4, 5, 6 i 8. Każdy z nich mógł oddać dwa głosy na najlepiej wykonany według niego numerowany plakat.

Głosowanie było tajne. 

I miejsce - zdobył plakat nr 8 z kl. 7B, zdobywając 130 głosów. 

Skład grupy:  Patrycja Bogusz, Wiktoria Gieniec, Natalia Stanek i Dagmara Ptak.

II miejsce- plakat nr 6 z kl. 7S- 73 głosy,

III miejsce- plakat nr 4 z kl. 7S- 62 głosy, 

IV miejsce- plakat nr 3 z kl. 7B- 57 głosów.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wkład pracy. Laureatkom gratulujemy zwycięstwa, przy tak licznym i wnikliwym Jury- nie było łatwo.

Czytaj więcej...

Biblioteka szkolna zaprasza!

G. Stamirska-Staszek
Kategoria:

biblioteka 01"Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa,

jaką sobie ludzkość wymyśliła."

Wisława Szymborska

Biblioteka szkolna zaprasza!

Serdecznie zapraszamy do naszej szkolnej biblioteki od poniedziałku do piątku w godzinach 7.30- 15.00.

Tu można znaleźć ciekawe książki i czasopisma. W czytelni można odrobić lekcje, skorzystać z Internetowego Centrum Informacji Multimedialnej.

Mamy ponad 1000 nowych książek, zakupionych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Księgozbiór został wzbogacony o nowe lektury oraz nowości wydawnicze dla dzieci i młodzieży.

Czytaj więcej...

Wyprawki czytelnicze dla pierwszoklasistów

G. Stamirska-Staszek
Kategoria:

czytanka 8W dniu 12 listopada 2019 r. Pani wicedyrektor Ewa Bogdańska wręczyła uczniom kl. 1a i 1b wyprawkę czytelniczą – "Pierwsze czytanki dla..." , oraz "Książką połączeni, czyli przedszkolak idzie do biblioteki". Książki zostały przekazane Szkole Podstawowej nr 3 przez Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla. Pierwszoklasiści obiecali, że będą czytać i szanować książki.

Czytaj więcej...

Akcja "Październik miesiącem dobroci dla zwierząt" zakończona!

R. Bałuka
Kategoria:

s78 listopada, w piątek, zawieźliśmy zgromadzone rzeczy do schroniska dla bezdomnych zwierząt w Nowym Sączu mieszczącym się przy ulicy Tłoki 24D. Były to różnego rodzaju karmy, zabawki, smycze, koce i inne akcesoria. W imieniu piesków i kotków dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję, a wzięli w niej udział uczniowie z prawie wszystkich klas naszej szkoły. Najwięcej zebrała klasa 1a, gratulujemy dzieciom i dziękujemy ich rodzicom.

Opiekunowie akcji - klasa 6a oraz p.R.Bałuka i p.U.Filas-Zakrzewska

Czytaj więcej...