ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3ns@poczta.pl, facebook.com/sp3.nowysacz, Biuletyn Informacji Publicznej

Niecodzienne wydarzenia

Żegnaj, szkoło! :)

WioLeg

25 czerwca w sali Przemienienia Pańskiego przy Bazylice uczniowie klas ósmych odebrali świadectwa ukończenia szkoły podstawowej.

Pożegnalne spotkanie rozpoczęli ósmoklasiści. W piosenkach i wierszach podziękowali swoim nauczycielom za wspólne lata i z humorem przypomnieli zabawne wydarzenia z lekcji.

Następnie pan Dyrektor skierował do uczniów słowa uznania za trud włożony w naukę, zwłaszcza w tak trudnym czasie. Podziękował także rodzicom za współpracę i zaangażowanie w życie szkoły.

Potem każdy uczeń otrzymał ostatnie świadectwo z „podstawówki”.
Zostały również wręczone dyplomy i nagrody za wysokie wyniki w nauce oraz w konkursach i zawodach sportowych.
Na koniec, zgodnie z tradycją, wzorowi uczniowie wpisali się do Złotej Księgi :)
Gratulujemy wszystkim!

Kochani ósmoklasiści!
Dziękujemy Wam, że godnie reprezentowaliście naszą szkołę w licznych konkursach i zawodach sportowych
oraz za to, że chętnie braliście udział w każdej akcji charytatywnej!
Życzymy Wam sukcesów w nowych szkołach i w życiu osobistym! :)
Będziemy o Was pamiętać :)

Czytaj więcej...

Pożegnanie karnawału

WioLeg

12 i 13 lutego uczniowie klas IV-VI oraz VII-VIII tanecznie pożegnali karnawał. Hity muzyczne rozbrzmiewały w całej szkole, a na parkiecie można było podziwiać najlepszych tancerzy!

Do następnej zabawy!

Za zorganizowanie zabawy dziękujemy
opiekunce Samorządu Uczniowskiego - p. E Porębie-Bereś, pracownikom szkoły
oraz rodzicom! :)

Czytaj więcej...

Świąteczny czas!

WioLeg

20 grudnia świąteczna atmosfera zapanowała w całej szkole, bo tego dnia odbyły się wigilijki klasowe, a także wspólne kolędowanie kl. I-III i oddziałów przedszkolnych oraz kl. IV-VI i VII-VIII (oczywiście wraz z nauczycielami:). Radosny śpiew kolęd, świąteczne dekoracje, życzenia – to sprawiło, że każdy odczuwał nadejście Bożego Narodzenia.

W tym dniu odbyło się również, jak co roku, Spotkanie Opłatkowe wszystkich pracowników szkoły, podczas którego Samorząd Uczniowski oraz Nowosądecka Drużyna Harcerska „Leśni” złożyli świąteczne i noworoczne życzenia na ręce pana Dyrektora.
Świąteczny czas przybliżyły współczesne jasełka. Do melodii znanych kolęd zostały przedstawione sceny od zwiastowania NMP do narodzenia Dzieciątka. Wśród postaci biblijnych wystąpili również współcześni ludzie, którzy mimo zabiegania i zmęczenia potrafili zatrzymać się i radować Bożym Narodzeniem!

Całość zakończył wspólny śpiew szkolnych aktorów i zebranych gości:

Choć tyle żalu w nas i gniew uśpiony trwa,
przekażmy sobie znak pokoju, przekażmy sobie znak.

Życzmy sobie, aby nigdy nie zabrakło nam ciepłych słów!:)

Czytaj więcej...

Zwieńczenie akcji "Październik miesiącem dobroci dla zwierząt"

R. Bałuka

akcja zwierzakiDzisiaj nastąpiło zwieńczenie akcji prowadzonej w październiku pod nazwą Październik miesiącem dobroci dla zwierząt.

Klasa Ia, która zebrała najwięcej darów dla zwierząt znajdujących się w schronisku, otrzymała gratulacje, dyplom oraz słodki prezencik od organizatorek.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w akcji, a szczególnie uczennicom kl. 6a – Zuzannie Wesołowskiej, Karolinie Pulit i Kamili Citak, które wykazały się świetnymi zdolnościami organizacyjnymi.

Opiekunowie akcji - klasa 6a oraz p.R.Bałuka i p.U.Filas-Zakrzewska