ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3ns@poczta.pl, facebook.com/sp3.nowysacz, Biuletyn Informacji Publicznej

W cieniu Wezuwiusza

U. Czerwenka-Kędzior
Kategoria:

c_240_160_16777215_00_images_stories_2017-18_09_ogloszenia_wezuwiusz.jpgZapraszamy uczniów klas siódmych i oddziałów gimnazjalnych, do wzięcia udziału w szkolnej wycieczce do Włoch, która odbędzie się w dniach 06 – 12 czerwca 2018 roku.

PROGRAM WYCIECZKI SZKOLNEJ: ORVIETO, WEZUWIUSZ, POMPEI, SORRENTO, CAPRI,  NEAPOL, MONTE CASSINO, RZYM:

  • 1 DZIEŃ - zbiórka uczestników wycieczki, wyjazd, przekroczenie granicy polsko-czeskiej, bezpośredni przejazd przez Czechy, Austrię w kierunku Włoch
  • 2 DZIEŃ - bezpośredni przejazd do położonego na „rupie” krawędzi wygasłego wulkanu - ORVIETO, miasta z najpiękniejszym kościołem gotyckim we Włoszech, wspaniałą katedrą Duomo wybudowaną w celu upamiętnienia Cudu Bolseńskiego (Bożego Ciała), budowlą sakralną, która papież Leon XIII nazwał „złotą lilią włoskich katedr”, a historyk sztuki Burchard określił jako „największy polichromowany pomnik na świecie”, zwiedzanie katedry i spacer po mieście, przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg
  • 3 DZIEŃ - śniadanie, przejazd autokarem w okolice WEZUWIUSZA, którego potężna erupcja z 79 roku zniszczyła pobliskie Pompeje i Herkulanum, spacer po POLACH FLEGREJSKICH, kalderze superwulkanu o średnicy 13 kilometrów, pod którą znajduje się gigantyczne jezioro płynnej lawy, przejazd do POMPEI, zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem pozostałości antycznego miasta zniszczonego przez wybuch wulkanu, spacer po dawnej kolonii rzymskiej, którą ponownie odsłoniły światu wykopaliska prowadzone od XVIII w., zwiedzanie najważniejszych obiektów w strefie archeologicznej, m.in. Forum z położonym obok Antiquarium, gdzie można zobaczyć odlewy ciał mieszkańców, Termy Stabiana i Vico del Lupinare antycznego domu publicznego, zwiedzanie najstarszego zachowanego amfiteatru na terytorium Włoch, Domy: Fauna, Vetii, Giulia Felice, spacer po jednej z głównych ulic miasta Via dell Abondanza, przejazd do hotelu w okolicach SORRENTOobiadokolacja, nocleg
  • 4 DZIEŃ - śniadanie, rejs statkiem na CAPRI APRAGOPOLIS wyspę o legendarnym pięknie, Krainę Słodkiego Lenistwa przyciągającą niezliczonych turystów, ulubioną wyspę cesarzy Tyberiusza i Oktawiana Augusta, wspaniały, godzinny rejs dookoła wyspy połączony z podpłynięciem do kilku wybranych grot, przepłynięciem pod słynnymi formacjami skalnymi FARAGLIONI, przejazd kolejką szynową do CAPRI - stolicy wyspy, zwiedzanie z lokalnym przewodnikiem jednego z najbardziej eleganckich miasteczek we Włoszech, czas na odpoczynek i plażowanie, powrót doSORRENTO, spacer po mieście, powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg
  • 5 DZIEŃ - śniadanie, przejazd do miejsca, w którym powstała pizza, NEAPOLU, niezwykłego miasta, które ponoć nienawidzi się po jednym dniu, ale kocha bezgranicznie po tygodniu w nim spędzonym, spacer połączony ze zwiedzaniem m.in. Porta Capuana i Castel Capuana, w którym odbyły się zaślubiny króla Polski Zygmunta I i królowej Bony Sforzy, katedry Duomo, w której przechowywane są relikwie patrona miasta Św. Januarego, głównej siedziby dynastii Aragońskiej Castel Nuovo, spacer przez przykrytą szklaną kopułą wspaniałą Galerię Umberto I w kierunku pałacu hiszpańskich wicekrólów Palazzo Reale, przejazd do Castel dell'Ovo, przejazd do jednego z najważniejszych „polskich” miejsc we Włoszech MONTE CASSINO, zwiedzanie zrujnowanego w czasie działań wojennych i misternie odbudowanego Opactwa Benedyktynów, wizyta na dziedzińcach wewnętrznych oraz w muzeum mieszczącym wspaniałe dzieła sztuki - obrazy, relikwiarze, zabytki piśmiennictwa, wizyta na Polskim Cmentarzu Wojennym, upamiętniającym walczących i poległych żołnierzy generała Andersa, gdzie przybywających wita napis „Przechodniu, powiedz Polsce, żeśmy polegli wierni w jej służbie", przejazd do hotelu, obiadokolacja, nocleg 
  • 6 DZIEŃ - śniadanie, przejazd do RZYMU, spacer po Wiecznym Mieście połączony ze zwiedzaniem najważniejszych zabytków; np.: potężny świadek walk gladiatorów i rzymskich igrzysk - Koloseum, przejście od Łuku Triumfalnego Konstantyna do Łuku Septymiusza Sewera poprzez Via Sacra i Serce Cesarstwa Rzymskiego - Forum Romanum z jego Łukiem Tytusa, Bazyliką Maksencjusza i Konstantyna, ruinami Świątyni Saturna i domem Westalek, wizyta w Więzieniach Mamertyńskich, spacer na Kapitol do wybudowanego na gruzach starożytnego Tabularium Palazzo Senatorio, a następnie do stojącego przy placu Weneckim monumentalnego pomnika poświęconego Wiktorowi Emanuelowi II, wizyta przy najsłynniejszej fontannie Rzymu Fontana di Trevi, której tryskająca ze ściany Palazzo Poli woda pozostawia niezapomniane wrażenia, spacer do słynnych Schodów Hiszpańskich, obok których znajduje się dawna siedziba rodu Sobieskich oraz osobliwa Fontana della Baraccia, zwiedzanie jednej z najważniejszych budowli Starożytnego Rzymu Panteonu, przejście na Piazza Navona ze słynną Fontana dei Quattro Fiume i kościołem Św. Agnieszki, spacer niezwykle urokliwą, pełna antykwariatów Via dei Coronari do Ponte Sant' Angelo i Castel Sant' Angelo, przejście do WATYKANU, zwiedzanie wspaniałej Bazyliki Św. Piotra z jej niezliczonymi dziełami sztuki, m.in. słynnym Ołtarzem Papieskim, Pietą Michała Anioła i podziemiami z grobowcami papieży, wizyta przy grobie Jana Pawła II, wyjazd z Rzymu,bezpośredni przejazd do Polski
  • 7 DZIEŃ - bezpośredni przejazd przez Austrię, ciepły posiłek w restauracji, przekroczenie granicy, powrót uczestników wycieczki szkolnej

NA ŻYCZENIE - DODATKOWY DZIEŃ - CAŁODZIENNE PLAŻOWANIE W SORRENTO, W CENIE DODATKOWE ŚNIADANIE, OBIADOKOLACJA I NOCLEG  DOPŁATA 43 EUR/UCZESTNIKA

NA ŻYCZENIE - DODATKOWY DZIEŃ ZWIEDZANIE RZYMU, W CENIE DODATKOWE ŚNIADANIE, OBIADOKOLACJA I NOCLEG -  DOPŁATA 38 EUR/UCZESTNIKA -  dodatkowo, m. in.: zwiedzanie Muzeów Watykańskich i Kaplicy Sykstyńskiej, Campo di Fiori,  Bocca della Verità, Bazylika Św. Jana na Lateranie, Scala Santa - święte schody, którymi Jezus miał być prowadzony na sąd.

Szczegółowych informacje dotyczących wyjazdu udzielają panie Urszula Czerwenka-Kędzior, Anna Dąbrowska oraz Jolanta Rams-Arendarczyk.

c_240_160_16777215_00_images_stories_2017-18_09_ogloszenia_capri.jpg