ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Zakończenie projektu czytelniczego „NASZA BAJKA”

B. Rams

W październiku  2019 r. klasa 2c  przystąpiła do projektu  czytelniczego „Nasza Bajka”, zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu.
Celem projektu było propagowanie i rozwijanie czytelnictwa  oraz kreatywności  wśród dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 szkół podstawowych. Jego realizacja  zaplanowana była w okresie  od 15.10.2019. do 05.05.2020. Otrzymaliśmy zeszyt z napisanym wstępem, który był początkiem „Naszej bajki”, ciąg dalszy pisali uczniowie wspólnie z rodzicami, wymyślając kolejne fragmenty bajki. W książce pojawiały się również ilustracje rysowane przez dzieci. Ponieważ ogłoszony na wiosnę stan pandemii utrudnił przekazywanie bajki kolejnym uczniom, termin został przedłużony i dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców udało się doprowadzić projekt do końca. Bajka zyskała zakończenie i tytuł „Wielkie przygody małych przyjaciół” i została przekazana organizatorowi.

Okazało się, że do realizacji projektu przystąpiło  łącznie 70  nauczycieli  z 50 przedszkoli i szkół, z  32 klas ze szkół podstawowych i 18 oddziałów przedszkolnych. Dzieci otrzymały dyplom udziału w projekcie „Nasza bajka” oraz  piękną książkę  o Małopolsce.  Dodatkowo Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka postanowiła uruchomić na  You Tube swój kanał, na którym są czytane napisane przez uczniów bajki. Wkrótce i nasza bajka doczeka się swojej premiery!
Śledźcie kanał:
https://www.youtube.com/channel/UC8OvCJpuZ_C8X3GsRFyiZNQ
oraz stronę biblioteki na Facebooku: https://www.pbwnowysacz.pl
Udanych wakacji!

Save
Cookies user prefences
We use cookies to ensure you to get the best experience on our website. If you decline the use of cookies, this website may not function as expected.
Accept all
Decline all
Read more
Analytics
Tools used to analyze the data to measure the effectiveness of a website and to understand how it works.
Google Analytics
Accept
Decline
Functional
Tools used to give you more features when navigating on the website, this can include social sharing.
Joomla!
Accept
Decline