Zakończenie projektu czytelniczego „NASZA BAJKA”

B. Rams

W październiku  2019 r. klasa 2c  przystąpiła do projektu  czytelniczego „Nasza Bajka”, zorganizowanego przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu.
Celem projektu było propagowanie i rozwijanie czytelnictwa  oraz kreatywności  wśród dzieci z oddziałów przedszkolnych i klas 1-3 szkół podstawowych. Jego realizacja  zaplanowana była w okresie  od 15.10.2019. do 05.05.2020. Otrzymaliśmy zeszyt z napisanym wstępem, który był początkiem „Naszej bajki”, ciąg dalszy pisali uczniowie wspólnie z rodzicami, wymyślając kolejne fragmenty bajki. W książce pojawiały się również ilustracje rysowane przez dzieci. Ponieważ ogłoszony na wiosnę stan pandemii utrudnił przekazywanie bajki kolejnym uczniom, termin został przedłużony i dzięki dużemu zaangażowaniu rodziców udało się doprowadzić projekt do końca. Bajka zyskała zakończenie i tytuł „Wielkie przygody małych przyjaciół” i została przekazana organizatorowi.

Okazało się, że do realizacji projektu przystąpiło  łącznie 70  nauczycieli  z 50 przedszkoli i szkół, z  32 klas ze szkół podstawowych i 18 oddziałów przedszkolnych. Dzieci otrzymały dyplom udziału w projekcie „Nasza bajka” oraz  piękną książkę  o Małopolsce.  Dodatkowo Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka postanowiła uruchomić na  You Tube swój kanał, na którym są czytane napisane przez uczniów bajki. Wkrótce i nasza bajka doczeka się swojej premiery!
Śledźcie kanał:
https://www.youtube.com/channel/UC8OvCJpuZ_C8X3GsRFyiZNQ
oraz stronę biblioteki na Facebooku: https://www.pbwnowysacz.pl
Udanych wakacji!