ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Sport

Mamy multimedalistkę Mistrzostw Województwa w Pływaniu

J. Paszka
Kategoria:

1Ania Brońska (4b) w swoich ostatnich startach pływackich przed wakacjami pokazała, że jej forma ciągle rośnie. Z zawodów Pływackich o Puchar Solnego Miasta Wieliczka (30.05.2021 r.) przywiozła srebro na 50m stylem klasycznym oraz brąz na 50m stylem dowolnym. Zajęła także 3. miejsce w klasyfikacji generalnej wśród 10-latek. 

W miniony natomiast weekend w Oświęcimiu (05-06.06.2021 r.) odbyły się Letnie Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Pływaniu 10-13 latków. Ania pokazała, że nic nie jest jej straszne i aż czterokrotnie stawała na podium indywidulanie - 2. miejsce wypływała na: 50m stylem klasycznym, 50m stylem motylkowym i 100m stylem zmiennym oraz 3. miejsce na 50m stylem dowolnym.

Dwukrotnie wspólnie z koleżankami klubowymi z STP Nowy Sącz zdobyła także złote medale w sztafetach - 4x50 stylem dowolnym oraz 4x50m stylem zmiennym... startując w wyższej kategorii wiekowej, bo 11-latek.

Jej świetne starty przełożyły się na zajęcie przez nią drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej wśród 10-latek - Ania ustąpiła tylko miejsca swojej klubowej koleżance. 

Serdecznie gratulujemy Ani wyników - jak widać praca praca na treningach przynosi efekty. Oby tak dalej :)

Czytaj więcej...

Ania = szybkie pływanie

J. Paszka
Kategoria:

a3W tym roku kalendarzowym, Ania Brońska (4b) trzykrotnie wzięła udział w zmaganiach pływackich, reprezentując nie tylko klub MKS STP Nowy Sącz w którym trenuje na co dzień, ale także i nasze miasto Nowy Sącz. Co warte podkreślenia za każdym razem wracała z zawodów z medalem i nowymi rekordami życiowymi. 

W Pucharze Wszechstronności Stylowej w Oświęcimiu (20.02.2021 r.) wypływała brąz na 100m st. zmiennym. W Sobocie Pływackiej I w Bochni (14.03.2021 r.) zdobyła srebro na 100m st. zmiennym i brąz na 25m st. motylkowym (obydwie "życiówki" poprawione).

Na ostatnich zawodach o Puchar Solnego Miasta Wieliczka I (20.03.2021 r.) wywalczyła 2. miejsce na 50m st. klasycznym i trzykrotnie poprawiła swoje rekordy życiowe.

Świetna passa Ani trwa (odpukać puk-puk) i oby kolejne starty przyniosły tyle samo, a nawet jeszcze więcej radości niż te dotychczas :) GRATULUJEMY!

Czytaj więcej...

Współpraca się opłaca ;)

J. Kotlicka
Kategoria:

W dniu dzisiejszym, na zajęciach SKS-u dla  klas 3, pojawili się uczniowie z 6 klasy o profilu siatkarskim z naszej szkoły. Wraz z młodszymi "szkolniakami" uczestniczyli w zajęciach promujących nasze klasy sportowe. Ich pojawienie się było dużą niespodzianką dla dzieci. Szóstoklasiści uczyli młodszych kolegów i koleżanki prawidłowych odbić piłki bez i przez siatkę, poruszania się po boisku oraz prawidłowej pracy rąk i nóg. Tylko tyle i aż tyle!!! Zrobili to z dużym zaangażowaniem i znawstwem tematu, za co im serdecznie dziękujemy!!! Mam nadzieję, że młodsi koledzy i koleżanki skorzystali.

Uczestniczące w zajęciach dzieci były zachwycone!!! I o to chodziło:)))

Czytaj więcej...

Ania nie zwalnia tempa :)

J. Paszka
Kategoria:

1Ania Brońska (4b) nie zwalnia tempa w wodzie i z ogromną wytrwałością walczy o nowe pływackie rekordy życiowe.

W Mikołajkowych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Nowego Targu (06.12.2020 r.) zdobyła trzy srebrne medale, ustępując jedynie swojej klubowej koleżance z MKS STP Nowy Sącz. Z medali się cieszymy, ale jeszcze bardziej z nowych "życiówek" na 25m st. grzbietowym i dowolnym. 

W miony weekend Ania walczyła w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Pływaniu w Zabierzowie. Zawody, które były bardzo intensywne może zaliczyć także do niezwykle udanych – na 25m stylem motylkowym wywalczyła brąz, dwukrotnie była czwarta oraz raz piąta. Jest takie pływackie powiedzenie "Tylko pływak wie, jak dużo znaczy 0,01 s." ... Ania już to wie, bo w stylu klasycznym do podium zabrakło jej własnie zaledwie 0,01 s. Pięknie walczyła :)

Ogromne BRAWA dla Ani za jej ogromny wysiłek i świetne wyniki - oby tak dalej ;)

 

Czytaj więcej...

Lekkoatleci wrócili z zawodów z workiem medali :)

WFmenki & WFmeni
Kategoria:

 Z Mistrzostw Nowego Sącza w Indywidualnej Lekkiej atletyce nasi zawodnicy wrócili z całkiem pokaźnym workiem medali :)

W tym roku każdy zawodnik mógł wystartować tylko w jednej konkurencji i ew. sztafecie. Trochę szkoda, bo na pewno nasz dorobek medalowy byłby jeszcze większy.

Wśród dziewcząt, faworytką do zdobycia medalu w pchnięciu kulą była Agnieszka Szczurek (8s). Aga świetnie wywiązała się z tej roli i jako jedyna pokonała granicę 8m, zdobywając tym samym 1. miejsce.

Mówi się, że w grupie siła... tak było podczas biegu naszej sztafety na 4x100m. Nasze panie w składzie: Natalia Kalita (8a), Weronika Nowowsiak (8s), Gabriela Mika (8b) i Agnieszka Szczurek (8s), walczyły ile sił w nogach... opłaciło się :) Ku naszej radości wybiegały srebrne medale

O podium "otarły się" jeszcze Weronika Nowowsiak (8s) na 100m, Paulina Tokarczyk (7c) w pchnięciu kulą, Natalia Kalita (8c) w skoku w dal.

Łączna punktacja naszych dziewczyn pozwoliła zająć naszej szkole 2. miejsce w klasyfikacji szkół. BRAWO!

W drugim dniu zawodów tj. 9 października  w zawodach wzięła udział męska reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Czytaj więcej...