ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Sport

2 medale dla lekkoatletów

R. Bednarek
Kategoria:

W piątek chłopcy uczestniczyli w indywidualnej LA. W zawodach wzięło udział 6 szkół podstawowych: SP7, SP18, SP15, SP2, SP9 i SP3. 

Najlepsze lokaty uzyskali: 1. miejsce w skoku w dal wywalczył Eryk Bil - osiągnął 4,77m (na 11 zawodników), natomiast w pchnięciu kulą 5 kg 3. miejsce zapewnił sobie Patryk Leśniak wynikiem 8,06m (na 11 zawodników).  W biegu na 1000m zaraz za podium uplasował się Igor Sowa - jego czas to 3:19.83, natomiast na miejscu 6. dobiegł Borys Cisowski - 3:24.38 (na 12 zawodników). Sztafeta 4x100m zajęła 5. miejsce.

Skład naszej drużyny: Ruchała Adrian, Hubert Florek, Bil Eryk, Leśniak Patryk, Ćwikiel Michał, Igor Sowa, Florek Hubert, Ruchała Adrian, Baran Adam.

Gratulacje dla wszystkich zawodników za wspaniałą walkę oraz godne reprezentowanie naszej szkoły. BRAWO!!!

Czytaj więcej...

Srebrna sztafeta

R. Bednarek
Kategoria:

W dniu dzisiejszym na MOS przy niezbyt sprzyjającej aurze odbyły się SZTAFETOWE BIEGI PRZEŁAJOWE chłopców. W zawodach wzięło udział 9 sądeckich szkół podstawowych. Chłopcom naszym pogoda była jednak niestraszna i po zaciętej walce wywalczyli bardzo dobre 2. miejsce! BRAWO!

Reprezentacja naszej szkoły: Sowa Igor, Ruchała Adrian, Bil Eryk, Sobczyk Adrian, Cisowski Borys, Zych Bartosz, Florek Hubert

Gratulacje i podziękowania za walkę i godne reprezentowanie naszej szkoły :-)

Czytaj więcej...

Mamy multimedalistkę Mistrzostw Województwa w Pływaniu

J. Paszka
Kategoria:

1Ania Brońska (4b) w swoich ostatnich startach pływackich przed wakacjami pokazała, że jej forma ciągle rośnie. Z zawodów Pływackich o Puchar Solnego Miasta Wieliczka (30.05.2021 r.) przywiozła srebro na 50m stylem klasycznym oraz brąz na 50m stylem dowolnym. Zajęła także 3. miejsce w klasyfikacji generalnej wśród 10-latek. 

W miniony natomiast weekend w Oświęcimiu (05-06.06.2021 r.) odbyły się Letnie Mistrzostwa Województwa Małopolskiego w Pływaniu 10-13 latków. Ania pokazała, że nic nie jest jej straszne i aż czterokrotnie stawała na podium indywidulanie - 2. miejsce wypływała na: 50m stylem klasycznym, 50m stylem motylkowym i 100m stylem zmiennym oraz 3. miejsce na 50m stylem dowolnym.

Dwukrotnie wspólnie z koleżankami klubowymi z STP Nowy Sącz zdobyła także złote medale w sztafetach - 4x50 stylem dowolnym oraz 4x50m stylem zmiennym... startując w wyższej kategorii wiekowej, bo 11-latek.

Jej świetne starty przełożyły się na zajęcie przez nią drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej wśród 10-latek - Ania ustąpiła tylko miejsca swojej klubowej koleżance. 

Serdecznie gratulujemy Ani wyników - jak widać praca praca na treningach przynosi efekty. Oby tak dalej :)

Czytaj więcej...

Ania = szybkie pływanie

J. Paszka
Kategoria:

a3W tym roku kalendarzowym, Ania Brońska (4b) trzykrotnie wzięła udział w zmaganiach pływackich, reprezentując nie tylko klub MKS STP Nowy Sącz w którym trenuje na co dzień, ale także i nasze miasto Nowy Sącz. Co warte podkreślenia za każdym razem wracała z zawodów z medalem i nowymi rekordami życiowymi. 

W Pucharze Wszechstronności Stylowej w Oświęcimiu (20.02.2021 r.) wypływała brąz na 100m st. zmiennym. W Sobocie Pływackiej I w Bochni (14.03.2021 r.) zdobyła srebro na 100m st. zmiennym i brąz na 25m st. motylkowym (obydwie "życiówki" poprawione).

Na ostatnich zawodach o Puchar Solnego Miasta Wieliczka I (20.03.2021 r.) wywalczyła 2. miejsce na 50m st. klasycznym i trzykrotnie poprawiła swoje rekordy życiowe.

Świetna passa Ani trwa (odpukać puk-puk) i oby kolejne starty przyniosły tyle samo, a nawet jeszcze więcej radości niż te dotychczas :) GRATULUJEMY!

Czytaj więcej...

Współpraca się opłaca ;)

J. Kotlicka
Kategoria:

W dniu dzisiejszym, na zajęciach SKS-u dla  klas 3, pojawili się uczniowie z 6 klasy o profilu siatkarskim z naszej szkoły. Wraz z młodszymi "szkolniakami" uczestniczyli w zajęciach promujących nasze klasy sportowe. Ich pojawienie się było dużą niespodzianką dla dzieci. Szóstoklasiści uczyli młodszych kolegów i koleżanki prawidłowych odbić piłki bez i przez siatkę, poruszania się po boisku oraz prawidłowej pracy rąk i nóg. Tylko tyle i aż tyle!!! Zrobili to z dużym zaangażowaniem i znawstwem tematu, za co im serdecznie dziękujemy!!! Mam nadzieję, że młodsi koledzy i koleżanki skorzystali.

Uczestniczące w zajęciach dzieci były zachwycone!!! I o to chodziło:)))

Czytaj więcej...