ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, facebook.com/sp3.nowysacz, Biuletyn Informacji Publicznej

Sport

Ania nie zwalnia tempa :)

J. Paszka
Kategoria:

1Ania Brońska (4b) nie zwalnia tempa w wodzie i z ogromną wytrwałością walczy o nowe pływackie rekordy życiowe.

W Mikołajkowych Zawodach Pływackich o Puchar Burmistrza Nowego Targu (06.12.2020 r.) zdobyła trzy srebrne medale, ustępując jedynie swojej klubowej koleżance z MKS STP Nowy Sącz. Z medali się cieszymy, ale jeszcze bardziej z nowych "życiówek" na 25m st. grzbietowym i dowolnym. 

W miony weekend Ania walczyła w Mistrzostwach Województwa Małopolskiego w Pływaniu w Zabierzowie. Zawody, które były bardzo intensywne może zaliczyć także do niezwykle udanych – na 25m stylem motylkowym wywalczyła brąz, dwukrotnie była czwarta oraz raz piąta. Jest takie pływackie powiedzenie "Tylko pływak wie, jak dużo znaczy 0,01 s." ... Ania już to wie, bo w stylu klasycznym do podium zabrakło jej własnie zaledwie 0,01 s. Pięknie walczyła :)

Ogromne BRAWA dla Ani za jej ogromny wysiłek i świetne wyniki - oby tak dalej ;)

 

Czytaj więcej...

Lekkoatleci wrócili z zawodów z workiem medali :)

WFmenki & WFmeni
Kategoria:

 Z Mistrzostw Nowego Sącza w Indywidualnej Lekkiej atletyce nasi zawodnicy wrócili z całkiem pokaźnym workiem medali :)

W tym roku każdy zawodnik mógł wystartować tylko w jednej konkurencji i ew. sztafecie. Trochę szkoda, bo na pewno nasz dorobek medalowy byłby jeszcze większy.

Wśród dziewcząt, faworytką do zdobycia medalu w pchnięciu kulą była Agnieszka Szczurek (8s). Aga świetnie wywiązała się z tej roli i jako jedyna pokonała granicę 8m, zdobywając tym samym 1. miejsce.

Mówi się, że w grupie siła... tak było podczas biegu naszej sztafety na 4x100m. Nasze panie w składzie: Natalia Kalita (8a), Weronika Nowowsiak (8s), Gabriela Mika (8b) i Agnieszka Szczurek (8s), walczyły ile sił w nogach... opłaciło się :) Ku naszej radości wybiegały srebrne medale

O podium "otarły się" jeszcze Weronika Nowowsiak (8s) na 100m, Paulina Tokarczyk (7c) w pchnięciu kulą, Natalia Kalita (8c) w skoku w dal.

Łączna punktacja naszych dziewczyn pozwoliła zająć naszej szkole 2. miejsce w klasyfikacji szkół. BRAWO!

W drugim dniu zawodów tj. 9 października  w zawodach wzięła udział męska reprezentacja naszej szkoły w składzie:

Czytaj więcej...

Ania zdobywa srebro w "Solnym Mieście"

J. Paszka
Kategoria:

DSC 116719 września br. po ponad półrocznej przerwie w organizacji zawodów, rozegrano w Wieliczce II Rundę Pucharu Solnego Miasta w Pływaniu.

Na słupkach startowych stanęło ponad 350. zawodników z 40. klubów z całej Polski... i to dosłownie z całej Polski, m.in. z Warszawy, Wrocławia, Łodzi, Katowic, a nawet z odległego Stargardu.

Wśród nich o najwyższe lokaty walczyła nasza uczennica Ania Brońska (4b). Trzy starty i trzy rekordy życiowe, a przysłowiową "wisienką na torcie" okazał się wywalczony przez nią srebrny medal na 50m stylem klasycznym.

Ani gratulujemy osiągniętych rezultatów, a także życzymy duuużo wytrwałości :)

Czytaj więcej...

Nasze siatkarki najlepsze w Nowym Sączu !!!

Ł. Mężyk
Kategoria:

SP3 Nowy Sącz W dniu 9.03.2020 r. odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza w Piłce Siatkowej Dziewcząt, rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zawodach wzięło udział 9 szkół, podzielonych na 3 grupy eliminacyjne. Nasza drużyna w grupie pewnie wygrała odpowiednio z SP 6 2-0 (25-9, 25-11) i SP 16 25-9, 25-9) awansując do Finałów.

W rundzie Finałowej nasz zespół pokonał SP 7 2-1 (20-25, 25-10, 15-4) i SP 18 (25-14, 25-14) zdobywając Mistrzostwo Nowego Sącza !!!

MVP Turnieju została wybrana Agnieszka Szczurek (7S) !

Mistrzynie Nowego Sącza w piłce siatkowej: Agnieszka Szczurek (7S), Weronika Konar (7S), Weronika Nowowsiak (7S), Magdalena Kowakowska (7S), Magdalena Lipka (7S), Ilona Kokoszka (7S), Aleksandra Baczyńska (8A) i Natalia Siwek (8A). Opiekun: Łukasz Mężyk.

Czytaj więcej...

Siatkarze górą!!!

J. Kotlicka
Kategoria:

W miniony piątek, 5 marca 2020r.,  w hali sportowej WSB - NLU przy ul. Zielonej 27, klasa 7 sportowa naszej szkoły, wzięła udział w IV Turnieju Piłki Siatkowej Elitarnego Liceum Ogólnokształcącego o "Puchar Prezesa Fundacji Bezpiecznie Do Celu". W zawodach wzięło udział 7. drużyn zgłoszonych przez szkoły podstawowe miasta Nowy Sącz i powiatu nowosądeckiego: SP15, SP Wojnarowa, SP Ptaszkowa, SP Sędziszów, SP3.

Naszą szkołę reprezentowali:

Zespół 1: Weronika Nowowsiak 7s, Aleksandra Baczyńska 8a, Magdalena Lipka 7s,  Szymon Nalepa 7s, Michał Jagielski 8a, Fabian Rokita 7s, Krzysztof Szewczyk 7s,

Zespół 2: Natalia Siwek 8a, Agnieszka Szczurek 7s, Ilona Kokoszka 7s, Kucharski Maciej 7s, Karol Pierzchała 7s,  Kacper Niepsuj 7s, Jakub Pietruch 7s, Karol Żołna 7s,

Zespół 3: Szymon Cempa 6b, Grzegorz Kowalczyk 7s, Sebastian Zagajski 7s, Błażej Legutko 7s, Weronika Konar 7s, Annika Tapek 6c, Magdalena Kowakowska 7s. 

Kontuzjowany  Szymon  Sobczyk z klasy 7s po raz pierwszy zadebiutował w roli asystenta trenera :)

Eliminacje przeprowadzono w dwóch grupach. Do finału weszły po dwa zespoły z każdej grupy, w tym dwie drużyny z naszej szkoły, zespół z Sędziszowa i z Ptaszkowej.  W półfinale zespoły 3 i 1 rywalizowały ze sobą. Zespół 3 okazał się lepszy i wszedł do finału, gdzie wywalczył 1. miejsce, pokonując w ostrej walce zespół z Sędziszowa. Zespół 1 pokonał drużynę z Ptaszkowej i uplasował się na 3. miejscu.

MVP Turnieju zostali: Szymon Cempa 6b oraz Weronika Nowowsiak 7s.

GRATULUJEMY!!!

Czytaj więcej...