ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

110 lat harcerstwa na Ziemi Sądeckiej

R. Bednarek
Kategoria:

W sobotę  nasza drużyna harcerska wraz z innymi drużynami hufca Nowy Sącz świętowała 110 lat harcerstwa na Ziemi Sądeckiej. Jubileusz przebiegał pod hasłem „Patrzeć szerzej". Wszystko rozpoczęło się od mszy św., odprawionej o godzinie 9 w kościele pw. św. Kazimierza. Następnie przed świątynią odbył się uroczysty apel, po którym nastąpiło odsłonięcie tablicy pamiątkowej na ścianie zewnętrznej MCK SOKÓŁ przy ulicy Długosza. Kolejnym punktem było otwarcie wystawy czasowej w Domu Harcerza przy ulicy Wąsowiczów 8.  W południe w Parku Strzeleckim rozpoczął się piknik. Centralnym punktem była uroczysta gala 110-lecia, odbywająca się w sądeckim amfiteatrze.

Skauting na Ziemi Sądeckiej pojawił się na wiele lat wcześniej niż w niektórych częściach przedwojennej Polski. Impulsem do powstania pierwszych drużyn skautowych był odczyt Andrzeja Małkowskiego, wygłoszony w siedzibie sądeckiego Towarzystwa Gimnastycznego Sokół, 28 października 1910 roku.

Dziękuję harcerkom i harcerzom za bardzo dobre przygotowanie oraz wspaniałą postawę w trakcie jubileuszu.

Czytaj więcej...

Ślubowanie :)

WioLeg
Kategoria:

11 października odbyła się uroczystość ŚLUBOWANIA i PASOWANIA pierwszoklasistów na uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.
Najpierw patron szkoły – Jan Kochanowski – dokonał pasowania, a Dyrektor, p. Andrzej Hasslinger,  serdecznie pogratulował każdemu dziecku i wręczył dyplom. Potem przed Sztandarem Szkoły uczniowie przyrzekli dbać o dobre imię szkoły, okazywać każdemu szacunek, a swoja nauką i zachowaniem sprawiać wszystkim radość.
Na koniec zrobiono pamiątkowe zdjęcia z wychowawczyniami: p. E. Chronowską  (kl. Ia), p. D. Hasslinger (kl. Ib) i p. R. Kiełbasą-Dziedziak (kl. Ic).

Życzymy Wam, pierwszoklasiści,
abyście  z radością przychodzili do szkoły,
a zapał do nauki i zabawy nigdy Was nie opuszczał! :)

Czytaj więcej...

Przedszkolaki na wycieczce w Leśnym Zakątku w Piątkowej

B. Bugajska
Kategoria:

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody przedszkolaki ze starszej grupy "Skrzaty" wybrały się na wycieczkę do Leśnego Zakątka w Piątkowej. Były wędrówki po lesie połączone z zabawami, zagadkami i poszukiwaniem skarbu. Dzieci wzbogaciły swoja wiedzę o leśnych zwierzętach, roślinach i drzewach. W czasie warsztatów plastyczno-technicznych ozdabiały słoiczki techniką decoupage, a także wykonywały budki dla owadów. W międzyczasie była krótka przerwa na poczęstunek: kiełbaskę z grilla, pieczywo i herbatę. Największą radość przedszkolakom sprawiło przebranie się za pszczelarzy i wizyta w pasiece. Dzieci dowiedziały się jak żyją pszczoły, poznały ich zwyczaje i zajrzały do środka ula. Starszaki obejrzały tez krótki film edukacyjny o pszczołach. Warsztaty pszczelarskie zakończyły się degustacją miodu, pyłku i oglądaniem świecy z wosku.

Czytaj więcej...

Ósme klasy w Warszawie

R. Bałuka
Kategoria:

wycieczka warszawa 001W ubiegłym tygodniu (4 - 6 X) uczniowie klas ósmych wraz z wychowawczyniami udali się na 3-dniową wycieczkę do Warszawy.

Odwiedzili najbardziej znane miejsca: Stare Miasto, Zamek Królewski, Muzeum Powstania Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki, Stadion Narodowy, Centrum Nauki Kopernik, Warszawskie Łazienki, cmentarz na Powązkach, a w drodze powrotnej Muzeum Motoryzacji w Otrębusach. Wspaniała, słoneczna pogoda podkreślała piękno zwiedzanych miejsc.

Wszyscy z pewnością wzbogacili znacznie swoją wiedzę o naszej stolicy i choć zmęczeni, zadowoleni wrócili do Nowego Sącza.

Czytaj więcej...

Test na kartę rowerową

R. Bednarek
Kategoria:

bicycle g66abf3a7c 640

Od przyszłego poniedziałku, na lekcjach informatyki będzie przeprowadzany test na kartę rowerową. Powodzenia :)