ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3ns@poczta.pl, facebook.com/sp3.nowysacz, Biuletyn Informacji Publicznej

banner funusze europojskie

Przedszkole

Pożegnania nadszedł czas

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

Opuszczając naszego przedszkola progi
Wkraczasz w inne życie przedszkolaku drogi
W tym nowym etapie życia Twojego
Nauczycielki przedszkola życzą Ci wiele dobrego.
Świat wiedzy niech Cię zaciekawi
A ten podarunek radość niech Ci sprawi.

 

Na dalszą drogę życia
weź czarodziejskie słowa:
"proszę", "dziękuję", "przepraszam"
i w sercu je zachowaj.
"Dzień dobry", "do widzenia"
Niech obce Ci nie będzie.
Dzieciństwa dni w przedszkolu
Wspominaj mile wszędzie.

Czytaj więcej...

Książka - mój świat na wyciągnięcie ręki

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

„Książka – mój świat na wyciągnięcie ręki”– innowacja pedagogiczna, która  realizowana była w ciągu całego roku szkolnego 2019/2020 w grupie „Smerfy”. Systematyczne czytanie dzieciom pozwala na wychowanie czytelnika, który będzie w przyszłości sięgać po książki. To podróż w świat wyobraźni. Czytając zdobywamy wiadomości, rozwijamy się przez całe życie. W ramach innowacji chodziliśmy do biblioteki dziecięcej uczestnicząc w ciekawych zajęciach z książką, doposażyliśmy biblioteczkę przedszkolną dzięki hojności rodziców, braliśmy udział w przedstawieniach teatralnych, rozwijaliśmy wyobraźnię wykonując prace plastyczne na podstawie przeczytanych tekstów. W ten projekt zaangażowano rodziców i członków rodzin oraz dyrekcję szkoły. Rodzice, dziadkowie mogli odwiedzić dzieci w przedszkolu i wspólnie spędzić czas na czytaniu książek.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki też uczą się zdalnie

B. Bugajska
Kategoria:

Nasi  najmłodsi podopieczni z grupy Sówki przy dużym zaangażowaniu rodziców pilnie realizują zadania z podstawy programowej we własnych domach. Codziennie otrzymują od wychowawców kilka propozycji ciekawych zadań tak, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie.  Przedszkolaki  pod czujnym okiem rodziców, malują, wycinają, rozwiązują łamigłówki, sadzą rośliny, sprzątają świat w Dzień Ziemi i ochoczo uczą się ekologii. Układają też puzzle online, śpiewają poznane w przedszkolu piosenki  i oglądają edukacyjne bajki. Pięknie robią laurki, śpiewają sto lat i gratulują naszej pani Paulince, która niedawno miała swój "Wielki Dzień" :-)  Mimo, że czas im płynie szybko już czekają na chwilę, kiedy wrócą do przedszkola, aby bawić się wspólnie.

Czytaj więcej...

Rekrutacja do przedszkola- zapraszamy chętne dzieci

B. Bugajska
Kategoria:

Już od września przyjmiemy kolejnych, nowych przedszkolaków do wspólnej zabawy.

Zobaczcie jak mija nam czas. W przedszkolu jesteśmy od 6:30-16:30. Mamy dwie grupy: starszaki i maluchy. W każdej grupie pracuje po dwóch nauczycieli.  Maluchami opiekują się panie: Paulina i Beata pomaga im pani Renatka ( w zastępstwie za panią Iwonę) starszakami opiekują się panie Grażyna i Renata pomaga im pani Kasia. Dzieci schodzą się z samego rana, rozpoczynają wspólną zabawę, a potem jedzą śniadanie.

Tuż po śniadaniu rozpoczynamy zajęcia: słuchamy opowiadań, bajek, wykonujemy prace plastyczno-techniczne, wspólnie uczymy się piosenek i wierszyków. Chętnie uczymy się liczyć i poznajemy figury geometryczne. Panie prowadzą zabawy integracyjne, bawimy się wspólnie i uczymy się wszystkim dzielić. Po zajęciach czeka nas spacer i zabawy na placu zabaw lub gimnastyka w sali, gdy za oknem deszcz.

Czytaj więcej...

Bal karnawałowo - walentynkowy

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

Karnawał to wspaniały okres zimowych balów i zabaw, na który czekają dzieci. Bal połączony był w tym roku z walentynkami. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami, zwycięzcy byli nagradzani cukierkami oraz balonikami. Wykonaliśmy również serduszka z papieru i mogliśmy je wręczać tym których bardzo lubimy. W trakcie zabawy mieliśmy również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków, przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

Czytaj więcej...