ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, facebook.com/sp3.nowysacz, Biuletyn Informacji Publicznej

banner funusze europojskie

Przedszkole

Bal karnawalowo - walentynkowy

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

 WSZYSCY BAWIĄ SIĘ WSPANIALE – JAK CO ROKU W KARNAWALE 

Corocznym zwyczajem stało świętowanie  WALENTYNEK   w bajkowych przebraniach. Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami tańcząc  przy swoich ulubionych utworach. Dzieci przygotowały walentynki i obdarowywały nimi kolegów i koleżanki. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu. Dziękujemy Rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie balu.

Czytaj więcej...

Dzień Babci i Dziadka

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

„Dziś dla babci słońce mamy i całuski dla dziadziusia, Dziś życzenia wnuczek składa i piosenki śpiewa wnusia”

Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia.

Dlatego, w podzięce za ich wielkie serce, starszaki - przedszkolaki wykonały prezenty i przygotowały wierszyk.

Czytaj więcej...

Mikołajki w przedszkolu

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

I w tym roku Święty Mikołaj nie zapomniał o nas. Napisał do nas list a prezenty zostawił pod choinką. Święty Mikołaj obdarował wszystkie dzieci wspaniałymi prezentami. Na twarzach dzieci malowała się wielka radość i przejęcie, a także nadzieja na kolejne spotkanie. Święty Mikołaju bardzo dziękujemy za odwiedziny i do zobaczenia za rok!

Czytaj więcej...

Andrzejki w przedszkolu

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej.

Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które byliśmy przebrani - nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek,  czarodziejów, strażaków, supermanów i innych bajkowych postaci. Wspólnie z grającymi główne role kolegami i koleżankami wróżyliśmy oraz  czarowaliśmy, by poznać to, co czeka nas w przyszłości. Bawiliśmy się naprawdę wyśmienicie, a każda nowa wróżba wzbudzała w nas ogromną ciekawość.

Czytaj więcej...

Dzień Pluszowego Misia

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

W tym wesołym dniu przedszkolaki czekało wiele atrakcji. Zostały zaproszone do wspólnej zabawy, poznały historię święta misia, oglądały o nich bajki, układały puzzle przedstawiające ilustracje różnych misiów. Bawiły się m. in. przy piosenkach: "Dwa malutkie misie", "Jadą, jadą misie", brały udział w różnych zabawach ruchowych, konkursach, quizach, zgadywankach, wykonywały prace plastyczne. Poznały rodzaje niedźwiedzia i jak należy zachować się podczas spotkania z niedźwiedziem w lesie.
Dzień Pluszowego Misia w naszym przedszkolu był pełen uśmiechu i świetnej zabawy. Dzieci były szczęśliwe, iż mogły spędzić tyle czasu ze swoimi koleżankami i kolegami z grupy.

Czytaj więcej...