ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

banner funusze europojskie

Przedszkole

Przedszkolaki w Teatrze Nowym w N. Saczu

B. Bugajska
Kategoria:

Starszaki z przedszkola całodziennego wraz z wychowawcami wybrały się do Teatru Nowego na spektakl pt:"Świniopas". Z dużym zaciekawieniem oglądały przedstawienie, a potem same mogły na chwilę wejść na scenę, aby spotkać się z aktorami i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki na wycieczce w Leśnym Zakątku w Piątkowej

B. Bugajska
Kategoria:

Korzystając z pięknej, słonecznej pogody przedszkolaki ze starszej grupy "Skrzaty" wybrały się na wycieczkę do Leśnego Zakątka w Piątkowej. Były wędrówki po lesie połączone z zabawami, zagadkami i poszukiwaniem skarbu. Dzieci wzbogaciły swoja wiedzę o leśnych zwierzętach, roślinach i drzewach. W czasie warsztatów plastyczno-technicznych ozdabiały słoiczki techniką decoupage, a także wykonywały budki dla owadów. W międzyczasie była krótka przerwa na poczęstunek: kiełbaskę z grilla, pieczywo i herbatę. Największą radość przedszkolakom sprawiło przebranie się za pszczelarzy i wizyta w pasiece. Dzieci dowiedziały się jak żyją pszczoły, poznały ich zwyczaje i zajrzały do środka ula. Starszaki obejrzały tez krótki film edukacyjny o pszczołach. Warsztaty pszczelarskie zakończyły się degustacją miodu, pyłku i oglądaniem świecy z wosku.

Czytaj więcej...

Dzień Przedszkolaka

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

Każdy przedszkolak dobrze wie, że kiedy wrzesień kończy się, od najmłodszego aż po starszaka wszyscy świętują Dzień Przedszkolaka.

W dzień przedszkolaka każdy to wie, bawi się z nami, kto tylko chce.  Dzień Przedszkolaka w grupie Jagódki  upłynął pod znakiem dużej ilości zabawy i ruchu, a zwieńczony został słodkim poczęstunkiem.

Wszystkim przedszkolakom, tym małym i tym większym, życzymy dużo uśmiechu i radości oraz wspaniałej zabawy z kolegami i koleżankami z grupy przedszkolnej.

Czytaj więcej...

Witamy jesień

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

W pierwszy dzień jesieni w progi naszego przedszkola wkroczyła Pani Jesień. Przyniosła nam słoneczną pogodę i na buziach dzieci pojawił się uśmiech.

Przyniosła ona wiele jesiennych darów z: lasu (kasztany, żołędzie, jarzębina, szyszki, kolorowe liście), sadu (jabłka, gruszki, śliwki), ogrodu (dynia, patisony, marchewka, pietruszka, buraczek, cebula i ziemniaki, cukinie).

Milusińscy przywitali Panią Jesień wierszem, jak również przygotowały piękne, kolorowe kąciki przyrody, aby wszyscy mogli je podziwiać. Mamy nadzieję, że pogoda dopisze i przedszkolaki będą mogły poprzez spacery podziwiać jeszcze długo naszą polską jesień.

Czytaj więcej...

Przedszkolaki z wizytą w kinie Helios

B. Bugajska
Kategoria:

Przedszkolaki z grupy starszej korzystając z pięknej pogody wybrały się do kina Helios na najnowszą bajkę pt."Psi Patrol". Wszystkie dzieci bardzo cieszyły się z wizyty w kinie i z ciekawością obejrzały nowe przygody znanych im już bohaterów.

 

Czytaj więcej...