ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3ns@poczta.pl, facebook.com/sp3.nowysacz, Biuletyn Informacji Publicznej

banner funusze europojskie

Przedszkole

Rekrutacja do przedszkola- zapraszamy chętne dzieci

B. Bugajska
Kategoria:

Czytaj więcej... Już od września przyjmiemy kolejnych, nowych przedszkolaków do wspólnej zabawy.

Zobaczcie jak mija nam czas. W przedszkolu jesteśmy od 6:30-16:30. Mamy dwie grupy: starszaki i maluchy. W każdej grupie pracuje po dwóch nauczycieli.  Maluchami opiekują się panie: Paulina i Beata pomaga im pani Renatka ( w zastępstwie za panią Iwonę) starszakami opiekują się panie Grażyna i Renata pomaga im pani Kasia. Dzieci schodzą się z samego rana, rozpoczynają wspólną zabawę, a potem jedzą śniadanie.

Tuż po śniadaniu rozpoczynamy zajęcia: słuchamy opowiadań, bajek, wykonujemy prace plastyczno-techniczne, wspólnie uczymy się piosenek i wierszyków. Chętnie uczymy się liczyć i poznajemy figury geometryczne. Panie prowadzą zabawy integracyjne, bawimy się wspólnie i uczymy się wszystkim dzielić. Po zajęciach czeka nas spacer i zabawy na placu zabaw lub gimnastyka w sali, gdy za oknem deszcz.

Czytaj więcej...

Bal karnawałowo - walentynkowy

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

Czytaj więcej...Karnawał to wspaniały okres zimowych balów i zabaw, na który czekają dzieci. Bal połączony był w tym roku z walentynkami. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Po wielkiej prezentacji strojów rozpoczęły się tańce – przy rytmach wesołej muzyki, były one przeplatane zabawami oraz konkursami, zwycięzcy byli nagradzani cukierkami oraz balonikami. Wykonaliśmy również serduszka z papieru i mogliśmy je wręczać tym których bardzo lubimy. W trakcie zabawy mieliśmy również okazję do skosztowania słodkich poczęstunków, przygotowanych przez rodziców naszych przedszkolaków. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, dzieląc się z rodzicami swoimi przeżyciami. Wspomnienia z tego balu na długo pozostaną w naszej pamięci.

Czytaj więcej...

Bal u przedszkolaków

B. Bugajska
Kategoria:

Czytaj więcej...Dokładnie 14 lutego odbył się w przedszkolu bal karnawałowo- walentynkowy. Wszystkie dzieci miały piękne kolorowe stroje i chętnie uczestniczyły we wspólnych tańcach i konkursach. Każde dziecko brało udział w tańcu z serduszkowym balonem, a na koniec wspólnie wykonaliśmy laurkę walentynkową.

Czytaj więcej...

Spotkania jasełkowe

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

Czytaj więcej...Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach babcie i dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości.

To wspaniała okazja, by przypomnieć sobie o osobach, którym często zawdzięczamy większość rozkoszy dzieciństwa.

Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z naszego przedszkola również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich jasełka bożonarodzeniowe. Kochane babcie i dziadkowie tłumnie pojawili się na uroczystości z okazji ich święta. Po występie dzieci wręczyły swoim dziadkom i babciom własnoręcznie wykonane prezenty, a następnie wszyscy udali się na słodki poczęstunek, podczas którego mogli dzielić się wrażeniami. Przedstawienie wywołało wiele pozytywnych emocji. Było pięknie a czasami wzruszająco...

Jasełka bożonarodzeniowe wystawiliśmy także dla naszych kochanych rodziców, na których gościliśmy również pan dyrektora Andrzeja Hasslingera i panią wicedyrektor Ewę Bogdańską. Atmosfera była rodzinna i świąteczna.

Czytaj więcej...

Jak powstawał film animowany?

Grażyna Lasko - Stelmach
Kategoria:

Czytaj więcej...I tym razem spotkanie w bibliotece okazało się ciekawą przygodą. Odbyliśmy podróż do Bielska - Białej do Studia Filmów Animowanych. Na przykładzie bajki "Bolek i Lolek" mogliśmy zobaczyć, w jaki sposób powstają filmy animowane. Wzbogaciliśmy swoją wiedzę o takie pojęcia jak: scenariusz, animacja, filmowanie, efekty specjalne i dźwiękowe. Zobaczyliśmy jak powstaje film klatka po klatce, jak tworzy się ruch. Poznaliśmy różnice pomiędzy tym, jak bajki powstawały kiedyś, a jak dziś.Oczywiście spotkanie przeplatane było zabawami i doświadczeniami. To był fajnie spędzony czas.

Czytaj więcej...