ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Krasnoludki są na świecie...

Wygasa

Autor: D. Hasslinger
Kategoria:

IMG 20230309 102616 resized 20230309 041110890To wiedzą już uczniowie klasy 2b, którzy odwiedzili Muzeum Krasnali przy ulicy Wąsowicza. Historii małych, średnich i całkiem dużych skrzatów, opowiadanych przez panią Olę, słucha się z dużym zainteresowaniem. Jak się okazuje krasnale ciekawiły i inspirowały ludzi od wieków. Można je teraz podziwiać w łupince orzecha, przy fontannie, nożyku do listów, szkatułce wróżki zębuszki, zastawie do kawy, wieszaku, parawanie... A gdzie mieszkają?  Czego strzegą? Wśród tysiąca eksponatów znajduje się klucz z angielskiego więzienia. Co otwiera? Warto się przekonać.

"Moje miasto bez elektrośmieci"

Wygasa

Autor: K. Korona
Kategoria:

logo moje miasto bez elektrosmieciOd II półrocza nasz szkoła uczestniczy w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci".

Szkoła zbierając zużyte baterie zdobywa punkty za każdy zebrany kilogram. Przyznane punkty można następnie wymienić na nowoczesne pomoce dydaktyczne i wyposażenie sal lekcyjnych. Zachęcamy do oddawania zużytych baterii także w celu ochrony środowiska naturalnego. Można również przynosić zużyty drobny sprzęt elektroniczny, a zdobyte punkty działają tak jak to było przy "talenciakach".

Zużyte baterie uczniowie oddają wychowawcy.

Czas pożegnania…

Wygasa

Autor: J. Kotlicka
Kategoria:

20230224 130747W miniony piątek klasa 5a w ramach lekcji wf uczestniczyła w zajęciach na lodowisku. Obecne uczennice i aż 1 uczeń :), z dużym zaangażowaniem doskonalili: jazdę na wprost, jazdę po łuku przodem, zdolniejsi tyłem, przeplatankę przodem w prawo i w lewo, „beczkę”, „jaskółkę”, „bociana”, a najbardziej odważne, kręciły piruety!!!  Wszystko zostało nagrane, a ponieważ "aktorzy" byli bardzo profesjonalni ;), zachęcamy do obejrzenia krótkich filmików z ich udziałem oraz do naśladowania :)

Lekcja ze wspaniałą 5a była ostatnią w mojej nauczycielskiej karierze. Czas na zasłużony odpoczynek. Do zobaczenia!!!:)

J. Kotlicka

Zajęcia rozwijające kreatywność 1s grudzień-styczeń

Wygasa

Autor: K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

20221215 130610Miesiąc za miesiącem leci, a w naszej klasie na zajęciach pełno dzieci. W grudniowe zimowe dni upinaliśmy błyszczące cekiny na styropianowych bańkach, aby na choince przepięknie lśniły. Na świąteczny stół wykonaliśmy pachnące lasem stroiki. Po powrocie z przerwy świątecznej przesypywaliśmy kolorowy piasek do różnorodnych form. Styczeń przyniósł nam karnawał, więc wykonaliśmy maski na bal. Pamiętaliśmy również o Dniu Babci i Dziadka. Na szklanym sercu namalowaliśmy dla Dziadków nasze uczucia. Na koniec stycznia wykonaliśmy breloczki, zawieszki do kluczy i plecaka.

Czas podsumowań

Wygasa

Autor: B. Rams
Kategoria:

ZakladkiW I półroczu do świetlicy szkolnej uczęszczała duża grupa, bo aż 132 dzieci. Aby miło upływał czas organizowane były liczne konkursy: muzyczne, sportowe oraz przede wszystkim plastyczne. Prace konkursowe wystawiane były na gazetkach w świetlicy, zdobiły także korytarz szkolny.

Nie byliśmy też obojętni na potrzeby innych. Chętnie podejmowaliśmy działania na rzecz potrzebujących. Zebraliśmy karmę dla zwierząt ze schroniska w Nowym Sączu i Wielogłowach. Włączaliśmy się w akcje społeczne: Zostań Dyplomowanym Mikołajem, Góra grosza, "Świece dla Ukrainy" - zbiórkę materiału do produkcji świec okopowych. Dzieci wykonały kartki świąteczne dla pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Zbyszycach. Wykonały też zakładki do książek dla biblioteki szkolnej. Ogólnie zorganizowano 29 różnych konkursów. Dokonano podsumowania punktów  uzyskanych z zachowania i nagrodzono 3 najlepszych świetliczaków,  a 4 zostało wyróżnionych.

Zajęcia rozwijające kreatywność - listopad 1s

Wygasa

Autor: K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

20221124 125636W listopadzie zajęcia rozpoczęliśmy od pomalowania budek dla ptaków farbami do majsterkowania. Kolejną ciekawą pracą było malowanie przemijających barw jesieni na płótnie. Użyliśmy do tej techniki farb akrylowych, które nadały pejzażowi jesiennemu niepowtarzalny charakter.

Kolejna połowa listopada powitała nas przymrozkami. Taki obraz jesieni stworzyliśmy w szkle. Pod koniec listopada przygotowaliśmy kartki dla św. Mikołaja. A na koniec miesiąca wyhaftowaliśmy swoje inicjały igłą i nitką.