Ułatwienia dostępu

   

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz 18 444 34 80 sekretariat@sp3ns.edu.pl Biuletyn Informacji Publicznej

Pierwszy dzień wiosny

Wygasa

Autor: J. Górowska
Kategoria:

wiosna 095 9c0fdW tym pięknym słonecznym dniu dzieci z klas 1a i 1b wraz z wychowawcami  uczestniczyły w radosnym wydarzeniu. Spotkanie z "wiosną", i nie tylko, odbyło się na sądeckich "Plantach". Inaugurację rozpoczął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz  zaproszeni  goście. Odczytano znane nam wszystkim wiersze Juliana Tuwima, m.in. "Lokomotywa", "Abecadło", "Ptasie radio". Była też inscenizacja "Rzepki" z udziałem dzieci. Barwny korowód przeszedł wraz z animatorami wokół "Plant".

Do nauczania i uczenia się koniecznie są trzy środki pomocnicze: po pierwsze książki, po drugie książki, i po trzecie książki  (St. Konarski )

Jeśli mowa o czytaniu, to ruszyły na nowo "Budki z książkami" pod patronatem Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego. Serdecznie polecam. 

Śladami legend

Wygasa

Autor: K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

Klasy 2 na wycieczce w Wieliczce11 marca uczniowie z klas 2a, 2b i 2s wyruszyli spod szkoły na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Po dotarciu na miejsce zeszli 135 metrów pod ziemię, aby podziwiać solne labirynty podziemnych korytarzy, pełne niezapomnianych opowieści. Zwiedzanie odbywało się śladami legend. Uczniowie odwiedzili między innymi solankowe jezioro i Kaplicę św. Kingi. Mieli również okazję zapoznać się z dawnymi narzędziami górniczymi oraz dowiedzieć się o metodach wydobycia i transportu soli. Dzięki odnalezieniu Skarbnika,  poprzez zabawy i zagadki, uczniowie odkryli prawdziwy skarb - białe złoto - sól. Była to udana, pełna wrażeń wycieczka.

Piżama party w 0b

Wygasa

Autor: K. Węgrzyn
Kategoria:

IMG 331613 marca w 0b był pełen atrakcji. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane w piżamy. Piżama party rozpoczął piżamowy pokaz mody. Wszystkie dzieci prezentowały swoje wyjątkowe stroje na wybiegu. Konkurowaliśmy podczas budowania poduszkowej wieży. Następnie dzieci wyklejały i kolorowały piżamę według własnego pomysłu. Kolejną aktywnością były ślimakowe wyścigi w kocach. Koce przydały się również podczas budowania bazy. Piżama party nie mogłoby się odbyć bez leniuchowania pod kocem i oglądania bajki. Z pewnością był to dzień pełen uśmiechów i dobrej zabawy.

Podsumowanie akcji „Góra grosza”

Wygasa

Autor: E. Marcisz
Kategoria:

GroszNasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Akcja rozpoczęła się w listopadzie 2023 roku i trwała do lutego 2024 roku. Celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę małych dzieci oraz swoich rówieśników i przynosili drobne monety.

Akcja była dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby 1 grosz, można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz innych.

Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano segregacji, ważenia oraz podliczenia wszystkich monet. Uczniowie naszej szkoły zebrali w sumie 221 złotych i 17 groszy (m.in. 6 kilo jednogroszówek, 2,40 -  dwugroszówek). Pieniądze zostały wysłane na adres organizatora. Dzięki tej akcji mogliśmy się przekonać, jaką siłę może mieć 1 grosz.

Za zaangażowanie i każdy grosik bardzo dziękujemy! :)

Uczymy się miłości do Ojczyzny

Wygasa

Autor: W. Noga
Kategoria:

11 list 3210 listopada nasza szkoła świętowała 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji uczniowie kl. V-VIII uczestniczyli w akademii upamiętniającej ważne wydarzenia naszego kraju od rozbiorów Polski, walkę w powstaniach aż do zakończenia I wojny światowej w 1918 roku i odzyskania wolności po 123 latach niewoli.

Atmosferę tamtych czasów przybliżyły wiersze i wzruszające pieśni patriotyczne.

Dziękujemy za tę niecodzienną lekcję historii uczniom z kl. IIIb, VIa, VIb, VIIb, VIIIa, VIIIc oraz p. M. Tyliszczak-Słyś, R. Łukasik, K. Klusce i chórowi „Allegretto” pod batutą p. K. Citak.

Dziękujemy również wszystkim uczniom za uszanowanie tego święta, czego świadectwem był strój galowy, wykonane dekoracje ścienne i skupienie podczas akademii :)

Dzisiaj wielka jest rocznica - Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd dziś cała Polska składa.
Im to bowiem zawdzięczamy wolność- polską mowę w szkole,
to, że tylko z ksiąg historii poznajemy dziś niewole.

Więc o przy­szłość walcz­my spo­łem, pod sztan­da­rem z Or­łem Bia­łym,
tyl­ko pra­cą i na­uką przy­spo­rzy­my Pol­sce chwa­ły!

"Dotknąć skrawek nieba"

Wygasa

Autor: K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

IMG 20230614 WA000512 czerwca klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego " Skrawek nieba". Zaraz po przyjedzie przewodnik górski i harcerz powędrowali z dziećmi do lasu. Przewodnik opowiedział dzieciom o zwierzętach zamieszkujących Beskid Niski oraz o roślinach występujących na terenie Ropy-Łosie.

Po tak długiej wędrówce i zabawach w lesie dzieci miały za zadanie nazbierać dary łąki, by później z nich wykonać eko-zakładki do książek. Po artystycznych zajęciach dzieci udały się do kuchni i wraz z gospodynią przygotowały i upiekły prozaki, które zjadły z dżemem i miodem. Gdy brzuchy były napełnione uczniowie bawili się na placu zabaw. Na pożegnanie gospodarze poczęstowali nas zupą pomidorową i lemoniadą.