ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

EuroWeek was AMAZING :)

Wygasa

Autor: U. Filas-Zakrzewska
Kategoria:

20221105 193456W dniach od 2 do 6 listopada uczniowie klasy 8a i 8s uczestniczyli w projekcie językowym EuroWeek-Szkoła Liderów, który odbył się w Długopolu-Zdroju.

W tej niezwykle malowniczej miejscowości położonej na Ziemi Kłodzkiej spotkaliśmy wykwalifikowanych animatorów z Turcji , Meksyku Azerbejdżanu, Peru, Włoch oraz Łotwy. Zajęcia prowadzone metodami aktywnymi w języku angielskim były idealną okazją do podnoszenia kompetencji językowych w zakresie sprawnej komunikacji. Młodzież miała okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności językowe, ale także wykazać się kreatywnością, otwartością na inne kultury, poczuciem humoru i dystansem do siebie. Warsztaty odbywały się w atmosferze wzajemnej życzliwości i tolerancji, okraszone były dużą dawką pozytywnej energii zarówno ze strony prowadzących, jak i naszej młodzieży, co niewątpliwie wpłynęło na ich wysoką jakość.  Pobyt w Długopolu uświetniła wycieczka do Bystrzycy Kłodzkiej połączona ze zwiedzaniem Muzeum Filumenistycznego.

Świetna atmosfera, sympatyczni wolontariusze, kreatywne zajęcia, piękna okolica i wspaniała młodzież – to idealny przepis na udany wyjazd, który z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy Państwu Musiał właścicielom „Ciastkarni z Romera” za słodkie paczki, Pani Katarzynie Hajduk za nagrody dla naszych uczniów oraz Pani Iwonie Wysowskiej za opiekę.

Zajęcia rozwijające kreatywność - październik 1s

Wygasa

Autor: K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

20221006 130256W październikowy, deszczowy i ponury dzień w naszej klasie nie wiało nudą. Kolorowymi pastelami namalowaliśmy liście klonu. Złota polska jesień przyniosła do naszej klasy różne suche rośliny, które zalaminowaliśmy. Takie prace pozwolą nam na długo podziwiać kolory jesieni. Ostatnią październikową pracą było malowanie farbami do tekstylia. Na torbach lnianych namalowaliśmy nasze myśli i uczucia.

Klasa 1s w "Leśnym Zakątku"

Wygasa

Autor: K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

20221020 12480520 października wyruszyliśmy z pod szkoły na wycieczkę do lasu. Na miejscu podziwialiśmy mieniące kolory jesieni. Przewodnik poprowadził nas do lasu przez tajemnicze schody. W lesie szukaliśmy ukrytych zagadek o życiu zwierząt i roślin. Rozwiązane hasło doprowadziło nas do miejsca, gdzie ukryto dla nas skarb.
Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z pszczelarzem. Pan opowiedział nam wiele ciekawostek na temat życia pszczół. Później mogliśmy próbować przetwory pszczele. Po tak ciekawych zajęciach spotkaliśmy się z trenerem gimnastyki, który przygotował dla nas wiele ćwiczeń. Zmęczeni po zajęciach z gimnastyki usiedliśmy do stołu i zajadaliśmy pyszne, pieczone kiełbaski. Pojedzeni zabraliśmy się za wykonanie świec z wosku pszczelego. Na koniec podziękowaliśmy za wspaniale przygotowane zajęcia, pożegnaliśmy się i wróciliśmy do szkoły.

Zajęcia rozwijające kreatywność - wrzesień 1s

Wygasa

Autor: K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

20220922 130521Kiedy jeszcze słoneczko letnie zaglądało do naszej klasy zamknęliśmy lato w butelce. Chłodne poranki i krople deszczu dały nam znak o nadchodzącej jesieni, więc wykonaliśmy jeżyki z iglaków. Na koniec września poznaliśmy się bardziej i wykonaliśmy papierowe torty...

Konkurs plastyczny zachęcający do nauki języków obcych

Wygasa

Autor: U. Filas-Zakrzewska
Kategoria:

europejski dzien jezykowCzy wiesz, że 26 września jest Europejskim Dniem Języków Obcych? Jest to dzień, który ma nam uświadomić jak ważna jest znajomość języków obcych i motywować do ich nauki.

Jest to święto uczących się języków obcych i tych, którzy się już nimi posługują. Dzięki znajomości języków obcych mamy lepszy dostęp do wiedzy oraz większe możliwości poznawania nowych  ludzi i zawierania przyjaźni.

Powodów do nauki może być wiele. A jakie Ty znasz? Jak zachęciłabyś /zachęciłbyś innych do nauki języków obcych? Narysuj, namaluj plakat na formacie co najmniej A3 promujący naukę języków obcych. Technika dowolna. Prace należy dostarczyć  do 26 września 2022 r. do p. B. Wojnar , p. E. Marcisz lub p. U. Filas-Zakrzewskiej

Zapraszamy 😀

Szkolny Konkurs Baśniowy ( dla uczniów klas czwartych)

Wygasa

Autor: A. Motyka
Kategoria:

book 794978 1280Termin konkursu- 31.05.2022r.

Konkurs obejmuje:

1. Test wiedzy o baśniach ( dotyczy znajomości treści baśni z poniższej listy baśni)

2. Prezentacja jednego wybranego bohatera baśni ( może pojawić się dowolny bohater baśniowy- również spoza podanej listy baśni konkursowych).

Ocenie podlegać będzie umiejętne wcielenie się w postać bohatera (charakteryzacja, odpowiedni strój, przedstawienie cech bohatera, opisu wyglądu, oceny postępowania). (czas prezentacji -do 3 min.)

Lista baśni konkursowych

  • Baśnie zawarte w podręczniku (W. i J. Grimm, Kryształowa kula, CH. Perrault Kopciuszek, Puszkin, Bajka o rybaku i rybce, O. Kolberg, O szewczyku)

          oraz