ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Rekrutacja do przedszkola

Wygasa

Autor: B. Bugajska
Kategoria:

IMG 20230203 135639Miejskie przedszkole nr 2 przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Nowym Sączu zaprasza do wspólnej nauki i zabawy dzieci w wieku 3-6 lat. W dwóch grupach: maluszki i starszaki.

Swoim wychowankom zapewniamy:    

Zabawa karnawałwo – walentynkowa

Wygasa

Autor: G. Lasko - Stelmach
Kategoria:

IMG 20230214 104109„W karnawale, w karnawale
Dzieci bawią się wspaniale,
W karnawale każdy chce
Tańczyć, śpiewać, bawić się”.

Dzieci wcieliły się w różne postacie bajkowe. Przebierańcy świetnie bawili się, uczestnicząc we wspólnych zabawach, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. Wszystkim zabawom towarzyszył śmiech, radość i spontaniczna aktywność dzieci. Wykonały również serduszka z papieru i mogły ofiarować je tym, których lubią.

Wycieczka do Straży Pożarnej

Wygasa

Autor: B. Bugajska
Kategoria:

IMG 20230221 104912Dzieci z przedszkola całodziennego wraz z wychowawcami udały się na wycieczkę do Straży Pożarnej, aby zwiedzić remizę i zobaczyć jak wygląda praca strażaka.

Po przybyciu na miejsce obejrzeliśmy film edukacyjny, wzieliśmy udział w pokazie gaszenia płomienia, a potem każde dziecko mogło przebrać się za strażaka. Zobaczyliśmy sygnały świetlne oraz wysłuchaliśmy syren alarmowych. Mogliśmy przyjrzeć się też jak strażak rusza do akcji. Z bliska obejrzeliśmy wozy strażackie i ich wyposażenie.

Bal karnawałowo - walentynkowy w przedszkolu

Wygasa

Autor: B. Bugajska
Kategoria:

img 20230214 125111 1Przedszkolaki wzięły udział w zabawie karnawałowo- walentynkowej. W kolorowych kostiumach chętnie tańczyły tworząc kółeczka, pociągi, tunele a także tańcząc w parach z balonami. Uczestniczyły w wielu konkursach wygrywając słodkie upominki. W czasie przerwy czekał na nich pyszny poczęstunek i lizaki w kształcie serc.

Dzień Babci i Dziadka w przedszkolu

Wygasa

Autor: G. Lasko - Stelmach
Kategoria:

IMG 20230124 101555Mieć babcię i dziadka, to znaczy mieć słońce
i gwiazdki do spania, i całus w kieszonce,
przygody, spacery, dawne opowieści
i stosy prezentów. Aż trudno je zmieścić!
A co damy dziadkom tak bardzo kochanym?
Szczerbatą piosenkę, z tęczy tulipany,
pomoc przy zakupach, wykopki w ogródku
i sprytny odkurzacz do sprzątania smutków.

24 stycznia gościliśmy w naszym przedszkolu babcie i dziadków. Przedszkolaki złożyły życzenia recytując wiersze i śpiewając piosenki. Wręczyły upominki kochanym dziadkom wykonane własnoręcznie. Nagrodą za występ był bezcenny uśmiech dziadków i przytulas. Babciu, dziadku jesteście kochani.

 

dbd 2

Dzień Babci i Dziadka

Wygasa

Autor: B. Bugajska
Kategoria:

FB IMG 1674855935250Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości. Babcie i Dziadkowie mieli okazję podziwiać swoje wnuczęta w specjalnie dla nich przygotowanym programie artystycznym. Po wspólnym kolędowaniu czekał na naszych gości słodki poczęstunek i samodzielnie przygotowane przez przedszkolaki upominki.

Była to wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Naszych zacnych gości dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.