Ułatwienia dostępu

   

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz 18 444 34 80 sekretariat@sp3ns.edu.pl Biuletyn Informacji Publicznej

Melduję Niepodległość

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 4663Nasza drużyna harcerska wraz z innymi drużynami Hufca ZHP Nowy Sącz uczestniczyła w miejskich obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patriotyczne uroczystości odbyły się między innymi na plantach miejskich pod Dębem Wolności, który został posadzony 105 lat temu. Na obchodach obecni byli parlamentarzyści, władze miasta, przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, sądeccy "Strzelcy", przedstawiciele braci przewodnickiej oraz poczty sztandarowe, a pośród nich, jak zawsze, sztandar naszej szkoły.

Pod Dębem Wolności odbyło się "Patriotyczne Śpiewanie", podczas którego wraz z mieszkańcami odśpiewaliśmy, m.in. : "Przybyli ułani", "Marsz I Brygady", "Jak długo w sercach", "Pierwsza Kadrowa", "Wojenko, wojenko" oraz – na zakończenie – "Piękna jest sądecka ziemia".

Następnie przeszliśmy pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Alejach Wolności. Tam, w hołdzie niepodległości, zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów. Ostatnim akcentem niepodległościowych uroczystości naszego hufca było przejście na Stary Cmentarz pod "harcerskie jesiony", gdzie dh Wincenty Żygadło przypomniał harcerzom o patriotycznej historii tych drzew.

Pierwsza zbiórka zuchowa!

Wygasa

Autor: R. Bednarek & K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

371547812 653465733636548 714272865037635598 nW październiku odbyła się pierwsza zbiórka naszej nowo powstałej gromady Zuchowej "Leśni".

Zuchy z klasy 2s pląsały, rozwiązywały quizy, rebusy, uczyły się piosenek zuchowych oraz szyfrów harcerskich. Poprzez zabawę poznały 1pkt Prawa Zuchowego - "Zuch kocha Boga i Polskę".

Dziękujemy za pomoc przy organizacji zbiórki druhenkom: Oliwii, Nadii i Emilii. ZUCHY CZUJ! HARCERZE CZUWAJ!

Azymuty Jesieni

Wygasa

Autor: R. Bednarek & K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

IMG 20231007 WA0018"Nie czyńcie skautingu zbyt łatwym... stawiajcie wyzwania".

Tymi słowami rozpoczęliśmy  rok harcerski w naszym hufcu na corocznej imprezie Azymuty Jesieni, która odbyła się 6 – 7 października w Kamionce Wielkiej. Jednak w tym roku było troszkę inaczej.

Harcerze starsi z naszej drużyny pomogli przy organizacji biegu patrolowego, byli punktowymi na trasie gry, z zadania wywiązali się celująco, za co im bardzo dziękuję. Natomiast w grze terenowej uczestniczyły dzieci z klasy 2s, nasze przyszłe zuchy. Pogoda nam sprzyjała, a trasa była urokliwa, momentami bardziej wymagająca. Na trasie zuchowej było 10 punktów patrolowych, zuchy poznały szyfry harcerskie, Prawo Zucha, musiały wykazać się celnością, zręcznością, spostrzegawczością. Oczywiście każde zadanie wykonali na szóstkę z plusem i zdobyli wszystkie puzzle potrzebne do układanki.  Po podsumowaniu punktów okazało się, że zajęli  3. miejsce!!! Duże, duże brawa dla naszych zuchów!!!

Pierścień św. Kingi dla Leśnych

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 382317 - 18 czerwca 3 NDH "Leśni" po raz kolejny uczestniczyła w grze terenowej  w "XI Poszukiwaniach Pierścienia św. Kingi". W tym roku naszą bazą noclegową było pole namiotowe przy Szkole Podstawowej w Gołkowicach Górnych. Tegoroczne Poszukiwanie zamiast zwykłej gry miejskiej, która była corocznym punktem programu opierała się na tematycznej grze mieszanej, łączącej w sobie cechy wielu harcerskich form pracy. 

Do współzawodnictwa zaliczano: grę terenową, przygotowanie biwakowe patroli, wykonanie zadania przedbiegowego - wykonanie gry planszowej dotyczącej historii naszej drużyny. Motywem przewodnim XI edycji była wyprawa archeologiczna, która m.in. pomagała rozwiązać zagadkę jaką skrywa legenda o pierścieniu św. Kingi.  Grę rozpoczęliśmy o 13.00, zakończyliśmy 18.15, przeszliśmy ok. 16 km. I tu duże brawa dla patrolu Leśnych za przygotowanie obozowiska, wiedzę jaką wykazali się na punktach patrolowych oraz wspaniałą postawę podczas gry. Dzięki temu 3 NDH Leśni zdobyła 1. miejsce !!!

Wiosenna Impreza Na Orientację

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 3458W  sobotę 22 kwietnia odbyła się Wiosenna Impreza Na Orientację. Wszyscy zgromadzili się na placu Starej Sandecji, gdzie odbył się apel. Po wyjaśnieniu zasad gry, patrole wzięły udział w pierwszej części gry, która rozgrywała się nieopodal centrum miasta. Każdy patrol musiał odnaleźć 10 punktów patrolowych, które były podstawą do rozwiązania krzyżówki, a tym samym zdobyciem hasła.

Druga część odbywała się w Parku Strzeleckim – gra odbywała się wg zasady – „coś za coś” uczestnicy musieli dostarczyć na punkty fanty, które mogli zdobyć np. rozwiązując zagadki, rozszyfrowując tekst lub wykazać się znajomością Prawa Harcerskiego. Grę zakończyła zagadka logiczna, która była ciężkim orzechem do zgryzienia zarówno dla harcerzy  jak  i  nie jednego opiekuna.

"Pola Nadziei"

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 3465W niedzielę 23 kwietnia  nasza drużyna harcerska wraz z innymi drużynami hufca Nowy Sącz wzięła udział w kolejnej akcji "Pola Nadziei" - rozdajemy darczyńcom żonkile będące symbolem wiosny - zbieramy pieniądze na działalność sądeckiego Hospicjum.

Program Pola Nadziei został stworzony przez Organizację Marie Curie Cancer Care. W 1997 roku MCCC przekazała ideowe założenie i zasady organizacji akcji Pola Nadziei Towarzystwu Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie. Od tego czasu żonkilowe Pola Nadziei kwitną rokrocznie w Krakowie, a od 2003 roku również w innych miastach Polskich – dla chorych w tamtejszych hospicjach. Pierwsza akcja w Nowym Sączu została przeprowadzona w 2004 roku.

Przesłaniem  akcji jest hasło:" Między niebem, a ziemią kwitną Pola Nadziei".