ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

"Amatorskie Potyczki Szachowe"

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 2207W dniu dzisiejszym 3 NDH "Leśni" uczestniczyła w "Amatorskich Potyczkach Szachowych". W rozgrywkach szachowych w kategorii klas IV-VIII naszą drużynę reprezentował Jakub Szmit. Ostatecznie zajął 9 miejsce na 32 zawodników tej kategorii wiekowej, BRAWO Kuba :-)
Kto nie brał udziału w zawodach wykonywał z koralików ozdoby choinkowe, biżuterię lub grał w gry planszowe.

"Melduję Niepodległość"

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 2163Nasza drużyna harcerska wraz z innymi drużynami hufca ZHP Nowy Sącz uczestniczyła w obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednak w tym roku świętowaliśmy nie w Nowym Sączu, a w Piwnicznej Zdroju.

Naszą podróż rozpoczęliśmy na stacji PKP w Nowym Sączu. Celem podróży była Miejska Góra w Piwnicznej o nazwie Węgielnik. Park Węgielnik-Skałki jest miejscem idealnym do spędzania czasu na świeżym powietrzu - są tu przygotowane specjalnie ścieżki rekreacyjne z licznymi udogodnieniami, które prowadzą na wzniesienie. Znajdą tutaj coś dla siebie również miłośnicy historii. W parku zlokalizowana jest aranżacja historyczna z odtworzonymi okopami z czasów II Wojny Światowej.

Po dotarciu do górę zostało rozpalone ognisko, przy którym odśpiewaliśmy wspólnie pieśni patriotyczne, a o 12:00 przyłączając się do akcji "Niepodległa do hymnu" - hymn państwowy. Oprócz wspólnego śpiewania odbył się również quiz i piknik niepodległościowy.
Nasze obchody Święta Niepodległości zakończyliśmy podróżą powrotną o godzinie 14:28 do Nowego Sącza.

Harcerze też lubią brąz

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 090510 - 11 czerwca nasza drużyna harcerska "Leśni" uczestniczyła w dwudniowym biwaku w Starym Sączu, w którym wzięło udział ok. 100 harcerzy i zuchów. Pogoda była dla nas bardzo łaskawa i nie spadła ani jedna kropelka deszczu na nasze namioty. W piątek każdy patrol przygotował przedstawienie-kabaret, następnie troszkę "pląsaliśmy" przy Tunaku, Tańcu Belgijskim i Makarenie. Późnym wieczorem organizator przygotował nam niespodziankę - pokaz, taniec ognia.

W sobotę odbyła się Harcerska Spartakiada Sportowa, patrol Leśnych zajął bardzo dobre 3. miejsce - brawo, brawo!!!

Po 6 latach w naszej drużynie żegnamy druhenkę Paulinę Jabłońską. Na pamiątkę, jak zawsze, "miś-harcerka" :)

Bardzo dziękuję całej drużynie "Leśnych" za miniony rok harcerski - za przygotowanie, udział w imprezach hufcowych, pracę na zbiórkach harcerskich. Życzę wspaniałych, bezpiecznych wakacji - dużo słońca i dobrej zabawy na obozach harcerskich i wypoczynku letnim.

Nocne harce dobrych duszków

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 046322-23 kwietnia po 2 letniej przerwie 3 Nowosądecka Drużyna Harcerska "Leśni" po raz kolejny uczestniczyła w "Nocy z Duchami" - biwaku w Łomnicy - Zdrój. W tym roku wzięło udział ok. 100 harcerek i harcerzy.

W czasie biwaku, który rozpoczęliśmy o 19.00, a zakończyliśmy o 7.00 - wspólnie harcowaliśmy, zdobywaliśmy wiedzę i sprawności harcerskie oraz wiadomości z pierwszej pomocy. Na kominku bliżej poznaliśmy postać św. Jerzego - patrona harcerzy i skautów. Po obfitej kolacji wyruszyliśmy na nocny spacer po okolicznych górkach. Najodważniejsi i najwytrwalsi uczestniczyli w grze o 5 rano.

Żonkilowe "Pola Nadziei"

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 0349W dniu dzisiejszym nasza drużyna harcerska wraz z innymi drużynami hufca Nowy Sącz wzięła udział w  XIX akcji "Pola Nadziei" - rozdajemy darczyńcom żonkile będące symbolem wiosny - zbieramy pieniądze na działalność Sądeckiego Hospicjum. Rok 2020 oraz 2021 to dwa lata, kiedy zbiórka dla wsparcia działań hospicyjnych w Nowym Sączu nie odbywała się z powodu pandemii. Przesłaniem tegorocznej akcji jest hasło:" Między niebem, a ziemią kwitną Pola Nadziei".

Wsparcie dla Ukrainy

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

zhp zbiorka darow3 Nowosądecka Drużyna Harcerska "Leśni" wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu podejmują działania skierowane na pomoc osobom poszkodowanym przez działania wojenne na Ukrainie. Zbiórka potrzebnych materiałów odbywa się na naszej hali sportowej (wejście od ul. Na Rurach). Najbardziej potrzebne są: pasty do zębów, szczoteczki, ręczniki papierowe, mydło, papier toaletowy, środki higieny osobistej, podpaski, pieluchy, środki opatrunkowe, jedzenie - nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, żywność puszkowana, środki antyseptyczne, maseczki wielorazowe – PROSIMY O RZECZY NOWE.

Zapraszamy chętnych wolontariuszy do zgłaszania swojego udziału w akcji opiekunom koła: p. Urszuli Popardowskiej - Chruściel (B17) i p. Małgorzacie Dorbach (gabinet pedagoga A23).

Jesteśmy od dzisiaj w trakcie przygotowywania kokardek do przypięcia w barwach ukraińskich, jako wyrazu solidarności z naszymi uczniami, a Waszymi szkolnymi Kolegami i Koleżankami z Ukrainy oraz ich Rodakami. Będziemy je rozdawać chętnym. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!