Pływacy na 5

Autor: J. Paszka

20230306 131226W Mistrzostwach Nowego Sącza w Pływaniu nasi zawodnicy wystartowali na pięć! Pięć, bo aż 5 medali "wyłowiliśmy dzisiaj z wody"!

W kat. klas 4-6 na dystansie 50m st. motylkowym Anna Brońska (6b) pokazała się z jak najlepszej strony i bezapelacyjnie zajęła 1. miejsce.

W kat. klas 7-8 zdobyliśmy aż 3 złote medale. Róża Gosztyła (7a) i Adrian Sobczyk (8s) okazali się najszybszymi żabkarzami na tych zawodach. W stylu grzbietowym natomiast z pierwszego miejsca na podium mógł cieszyć się Grzegorz Surówka (8s). Świetnie na grzbiecie zaprezentowała się także Dorota Michalak (8s), która zdobyła srebrny medal.

Wszystkim startującym dzisiaj na zawodach pływakom dziękujemy za udział i gratulujemy osiągniętych wyników. Najlepsi będą reprezentować naszą szkołę oraz Nowy Sącz na Mistrzostwach Województwa Małopolskiego, którego zostaną rozegrane już za dwa tygodnie w Myślenicach.

Naszą szkołę reprezentowali: Anna Brońska (6b), Martyna Budzyn (5b), Kamil Figurski (5s), Hubert Florek (8s), Róża Gosztyła (7a), Lena Hajduk (5s), Leon Korcyl (2a), Małgorzata Kościółek (5b), Barbara Michalak (5s), Dorota Michalak (8s), Franciszek Piprek (5s), Adrian Sobczyk (8s), Grzegorz Surówka (8s), Weronika Surówka (5b), Celina Szafarz (7a), Jan Wituszyński (2a).

Złoty zjazd

Autor: R. Bednarek

IMG 3072W dniu dzisiejszym reprezentanci naszej szkoły walczyli w Mistrzostwach Nowego Sącza w Snowboardzie i Narciarstwie Alpejskim. Pogoda sprzyjała grupie młodszej, niestety zjazd narciarek i narciarzy klas 7-8 odbył się w deszczu. Rywalizacja była zacięta, nasi narciarze pokazali się naprawdę z bardzo dobrej strony.

1. miejsce w roczniku 2008/2009 w świetnym stylu zdobył Szymon Pazdyk (7b). Najlepsze miejsce wśród naszych narciarek wywalczyła Aleksandra Michałowska (8a), zajmując 8. miejsce. W kategorii 2010/2011 – Kamil Figurski (5s) uplasował się drugiej dziesiątce. Nasz jedyny snowboardzista Seweryn Starczewski (8s) był tuż za podium, czyli na 4. miejscu.

BRAWA dla wszystkich naszych reprezentantek i reprezentantów za dzisiejsze zjazdy. A co najważniejsze… wszyscy cali i zdrowi wrócili do domu :-)

Kolejne sukcesy naszych szachistów !!!

Autor: Ł. Mężyk

20230110 123659Znakomicie spisali się nasi uczniowie podczas Mistrzostw Nowego Sącza w Szachach rozgrywanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Srebrnym medalistą został Adrian Zdunkiewicz (7A)! Z brązowym medalem zakończył zmagania Tomasz Gawlik (7A)! Bardzo dobre 7. miejsce zajął Tobiasz Płókarz (8S)!

To był jej rok!

Autor: J. Paszka

DSC 0233Kończy się rok... tym samym zakończył się sezon pływacki 2022 dla naszej uczennicy Anny Brońskiej (6b). Czas na małe podsumowanie :) ... a można powiedzieć, że to był po prostu "jej rok"!

Równo 50 medali, w tym aż 30 złotych🥇, 10 srebrnych🥈 oraz 10 brązowych🥉 zawisło na szyi naszej zdolnej pływaczki. To tylko po podliczeniu jej startów indywidualnych. Ze swoimi koleżankami z klubu MKS STP Nowy Sącz, w którym na co dzień trenuje, stawała także na podium w sztafetach.

Jest sześciokrotną Mistrzynią Województwa Małopolskiego w Pływaniu na dystansach: 50m st. grzbietowym x2, 50m st. motylkowym, 100m st. motylkowym, 100m st. zmiennym x2.

Te sukcesy nie przyszły jej łatwo - tylko dzięki ciężkiej pracy, sumienności, wyrzeczeniom, ogromnemu wysiłkowi oraz sercu, które przy każdym starcie zostawia w wodzie, może cieszyć się z pięknych i wzruszających chwil na podium. A my cieszymy się razem z nią :)

W nowym roku 2023 życzymy jej kolejnych dobrych startów, a przede wszystkim bicia własnych rekordów życiowych.

Magda Rolka srebrną medalistką w szachach !!!

Autor: Ł. Mężyk

20221221 124635W rozgrywanych w dniu 21.12.2022 Mistrzostwach Nowego Sącza w Szachach srebrny medal zdobyła Magdalena Rolka.

Magda na co dzień jest uczennicą klasy 6 sportowej oraz trenuje piłkę siatkową w SKPS Dunajec Nowy Sącz.

GRATULUJEMY !!!

Złoto i brąz w Turnieju Mikołajkowym !!!

Autor: Ł. Mężyk

318562506 833699447740228 401172052151134267 nW II Liceum Ogólnokształcącym w Nowym Sączu odbył się Turniej Mikołajkowy drużyn mieszanych w piłce siatkowej.

Pierwsze miejsce zajęła I drużyna w składzie : Wiktoria Sromek, Gabruela Krężołek, Laura Wolanin, Piotr Furtak, Tobiasz Płókarz, Adrian Sobczyk, Hubert Florek, Jack Miller.

Znakomicie spisał się również II zespół zajmując III miejsce. Skład II drużyny : Nicole Poręba, Dorota Michalik, Oliwia Uroda, Kinga Obrzud, Seweryn Starczewski, Igor Sowa, Bartosz Jaworski, Arkadiusz Pindel, Grzegorz Surówka, Filip Semenowicz.

MVP Turnieju została wybrana Gabriela Krężołek.