Ułatwienia dostępu

   

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sekretariat@sp3ns.edu.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

„Złoty” maraton siatkarzy plażowych wciąż trwa!!!

Wygasa

Autor: D. Jasiński
Kategoria:

20230605 132600W dniu 2 czerwca uczniowie reprezentujący naszą szkołę w Mistrzostwach Nowego Sącza w Siatkówkę Plażową w ramach IMS 2022/23 tj. Adrian Sobczyk (8s) i Tobiasz Płókarz (8s) rozegrali bardzo dobry turniej tracąc w nim zaledwie jeden set. Ich gra pozwoliła im na wygranie turnieju, zdobyciu tytułu Mistrzów Nowego Sącza i uzyskanie awansu na zawody Półfinałowe Mistrzostw Województwa Małopolskiego.

Półfinał wojewódzki odbył się w dniu 5 czerwca, na boiskach do siatkówki plażowej w Gorlicach. Na zawody te pojechaliśmy w lekko odmienionym składzie. Tobiasza zastąpił Piotr Furtak (8a), który był partnerem Adriana Sobczyka (8s). Po raz kolejny chłopcy pokazali moc, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta. W fazie grupowej pokonali kolejno rówieśników z Lipnicy Wielkiej i Młyńczysk po 2:0. W półfinale spotkali się z drużyną z drugiego miejsca innej grupy i nie mogło być inaczej, wygrali 2:0. Finał w wykonaniu Adriana i Piotrka to już przysłowiowy majstersztyk. Panowie nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom i pewnie wygrali 2:0 zwyciężając w całym turnieju i uzyskując awans na Finały Wojewódzkie, które odbędą się 14 czerwca również w Gorlicach.

Panowie wygrali ten turniej nie tylko umiejętnościami ale przede wszystkim "głową" - zaprezentowali mądrą grę. Mamy nadzieję, że będą kontynuować swój "złoty marsz", tym bardziej, że pojadą na ten turniej w komplecie tj. Adrian Sobczyk (8s), Tobiasz Płókarz (8s) i Piotr Furtak (8a). Życzymy im powodzenia. Dziękujemy za poświęcenie i walkę o każdy punkt. Opiekunowie zespołu: Łukasz Mężyk i Dariusz Jasiński.

Spotkanie z Marcinem Prusem

Wygasa

Autor: Ł. Mężyk
Kategoria:

20230519 104156W ramach "Spotkań z wybitnymi postaciami świata sportu" naszą szkołę odwiedził Marcin Prus, reprezentant Polski w siatkówce, ambasador Akademii Siatkarskich Ośrodków Szkolnych.

Marcin Prus opowiadał nie tylko sukcesach i porażkach w siatkówce, ale również o promocji zdrowego stylu życia, o profilaktyce przeciw dopalaczom, narkotykom i innym nałogom dzisiejszych czasów. Uczniowie dowiedzieli się między innymi, jak ważna jest wiara we własne możliwości, motywacja oraz zaangażowanie. Marcin Prus zachęcał do nauki i pracy nad sobą. 

Nasz gość przekonywał, że tak naprawdę wszystko w naszym życiu jest możliwe i każdy może coś osiągnąć, potrzebne jest jednak konsekwentne dążenie do celu i samodyscyplina. Dużo mówił też o szacunku dla innych, zwłaszcza dla starszych, ale też dla samych siebie. 

Była to doskonała lekcja wychowawcza.

Na końcu spotkania przyszedł czas na autografy oraz sesję zdjęciową z naszych gościem.

Spotkanie młodzieży z tak znaną postacią świetnie wpisało się w Jubileusz 130-lecia Naszej Szkoły.

Piękny dzień = piękna gra = piękne zwycięstwo

Wygasa

Autor: J. Paszka
Kategoria:

20230529 130632Wczoraj przy niezwykle słonecznej pogodzie odbyły się w Gorlicach Półfinały Małopolskich Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt. 

W zawodach wzięło udział 9 szkół ze wschodniej części województwa Małopolskiego, które w drodze losowania przydzielono do trzech grup eliminacyjnych. Los przydzielił nas do grupy B, gdzie zmierzyłyśmy się ze szkołami ze Szczyrzyc oraz Zarzecza Dużego. Wygrywamy kolejno 4:0 oraz 6:0. I chociaż wyniki mogą wskazywać, że było "prosto i przyjemnie", to nasze dziewczyny musiały się dobrze "nagimnastykować", aby takie wyniki osiągnąć. Awansujemy oczywiście z pierwszego miejsca w grupie do rundy finałowej.

Finały stały na bardzo wysokim poziomie, a nasze dziewczyny grały po prostu jak natchnione. Wygrywamy pierwsze spotkanie z SP Brzesko 5:1. Kolejne z SP w Węgrzcach Wielkich także padło łupem naszych piłkarek - wynik 3:1 dla nas. Tym samym po niezwykle pięknej, ofiarnej i przede wszystkim skutecznej grze zdobywamy 1. miejsce!!! 

Brawa kierujemy do wszystkich naszych piłkarek, każda zostawiła cząstkę siebie na boisku. OGROMNE GRATULACJE XD

Cała grupa finałowa uzyskała awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się już 5 czerwca, także w Gorlicach. 

Skład: Weronika Baczyńska (6a), Emilia Cisowska (4s), Kaja Kaczmarczyk (4s), Martyna Mach (6s), Paulina Piksa (5s), Martyna Rajska (6a), Magdalena Rolka (6s), Zuzanna Zaryczny (5s), Klaudia Żelasko (6s).

Niesamowite 3 dni naszych piłkarek i piłkarzy nożnych

Wygasa

Autor: J. Paszka
Kategoria:

ssssTo był tydzień pod znakiem piłki nożnej... piękny tydzień :) Od wtorku do czwartku rozgrywane były Mistrzostwa Nowego Sącza w "6" Piłkarskich.

"Od mocnego uderzenia" rozpoczęli we wtorek nasi najstarsi podopieczni, czyli chłopcy z klas 7-8. Po serii rzutów karnych wychodzimy z pierwszego miejsca w grupie. W półfinale wygrywamy 1:0 z SP6, by w finale bezapelacyjnie wygrać 3:0 z SP18. Złoto dla naszych chłopaków!

Kolejnego dnia do rywalizacji przystąpili chłopcy z klas 4-6. Po bezbramkowym remisie i wygranej z SP2 również z pierwszego miejsca meldujemy się w półfinale. Tam wygrywamy 1:0 z SP14. W finale pokonujemy 2:1 SP7 i zdobywamy Mistrzostwo Nowego Sącza.

A na deser w czwartek zaprezentowały się nasze dziewczęta z klas 4-6. Dwie wygrane w grupie eliminacyjnej pozwoliły nam oczywiście wyjść z pierwszego miejsca do półfinału. Tam czekało na nas SP6. Wygrywamy 5:0 i awansujemy do finału z SP20. Na boisku, od samego początku do końca absolutna dominacja naszych piłkarek - wygrywamy 5:1 i bezapelacyjnie zajmujemy 1. miejsce w Nowym Sączu.

Wszystkie trzy nasze drużyny pokazały ogromne serce do walki, za co należą im się WIELKIE BRAWA!

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom 🥇 🥇 🥇 złotych medali! Już teraz trzymamy za nich kciuki na zawodach rejonowych, na które uzyskali awans wygrywając Mistrzostwo Nowego Sącza. 

Mamy mistrza w e-sporcie FIFA 2023

Wygasa

Autor: J. Paszka
Kategoria:

20230413 122003Dzisiaj po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza IMS w e-sporcie FIFA 2023. 

Poza nami do zawodów zgłosiła się także Szkoła Podstawowa nr 20. Rywalizacja toczyła się więc każdy z każdym. Na wirtualnych boiskach "królowało" PSG. Poziom i emocje były więc mistrzowskie. 

Ku naszej radości, nasza dwuosobowa ekipa spisała się w tych rozgrywkach wyśmienicie. Piotr Zakrzewski (8a) wygrał wszystkie cztery swoje spotkania i bezapelacyjnie zdobył 1. miejsce. Druga pozycja przypadła także naszemu reprezentantowi - Hubertowi Florkowi (8s). Można więc powiedzieć, że plan został wykonany w 100%! GRATULUJEMY