Autor: A. Hasslinger

okładka kronikiSzanowni Państwo – Nauczyciele, Rodzice i Absolwenci!

Oraz Drodzy Uczniowie!

W roku jubileuszowym naszej Szkoły, która powstała 1 września 1892 chciałbym wszystkim udostępnić Kronikę obrazującą najstarszą historię Szkoły – która powstała jeszcze pod zaborem, przetrwała trudne lata I Wojny Światowej i stopniowo rozwijała się aż do 1 września 1939, kiedy to nagle znikło z budynku szkolnego ponad 50 % jej uczniów- wszyscy uczniowie pochodzenia żydowskiego.

Kronika pięknie pokazuje starania nauczycieli rodziców o edukację uczniów, pomoc uczniom najsłabszym i jej udział w różnych ważnych wydarzeniach historycznych.

Jest ręcznie napisana, dlatego będzie udostępniana w formie PDF/zdjęć w odcinkach – co tydzień kilkanaście stron

Ciekawej Lektury Dyrektor Szkoły