ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Piękny dzień = piękna gra = piękne zwycięstwo

Wygasa

Autor: J. Paszka
Kategoria:

20230529 130632Wczoraj przy niezwykle słonecznej pogodzie odbyły się w Gorlicach Półfinały Małopolskich Igrzysk Dzieci w Piłce Nożnej Dziewcząt. 

W zawodach wzięło udział 9 szkół ze wschodniej części województwa Małopolskiego, które w drodze losowania przydzielono do trzech grup eliminacyjnych. Los przydzielił nas do grupy B, gdzie zmierzyłyśmy się ze szkołami ze Szczyrzyc oraz Zarzecza Dużego. Wygrywamy kolejno 4:0 oraz 6:0. I chociaż wyniki mogą wskazywać, że było "prosto i przyjemnie", to nasze dziewczyny musiały się dobrze "nagimnastykować", aby takie wyniki osiągnąć. Awansujemy oczywiście z pierwszego miejsca w grupie do rundy finałowej.

Finały stały na bardzo wysokim poziomie, a nasze dziewczyny grały po prostu jak natchnione. Wygrywamy pierwsze spotkanie z SP Brzesko 5:1. Kolejne z SP w Węgrzcach Wielkich także padło łupem naszych piłkarek - wynik 3:1 dla nas. Tym samym po niezwykle pięknej, ofiarnej i przede wszystkim skutecznej grze zdobywamy 1. miejsce!!! 

Brawa kierujemy do wszystkich naszych piłkarek, każda zostawiła cząstkę siebie na boisku. OGROMNE GRATULACJE XD

Cała grupa finałowa uzyskała awans do zawodów wojewódzkich, które odbędą się już 5 czerwca, także w Gorlicach. 

Skład: Weronika Baczyńska (6a), Emilia Cisowska (4s), Kaja Kaczmarczyk (4s), Martyna Mach (6s), Paulina Piksa (5s), Martyna Rajska (6a), Magdalena Rolka (6s), Zuzanna Zaryczny (5s), Klaudia Żelasko (6s).

Niesamowite 3 dni naszych piłkarek i piłkarzy nożnych

Wygasa

Autor: J. Paszka
Kategoria:

ssssTo był tydzień pod znakiem piłki nożnej... piękny tydzień :) Od wtorku do czwartku rozgrywane były Mistrzostwa Nowego Sącza w "6" Piłkarskich.

"Od mocnego uderzenia" rozpoczęli we wtorek nasi najstarsi podopieczni, czyli chłopcy z klas 7-8. Po serii rzutów karnych wychodzimy z pierwszego miejsca w grupie. W półfinale wygrywamy 1:0 z SP6, by w finale bezapelacyjnie wygrać 3:0 z SP18. Złoto dla naszych chłopaków!

Kolejnego dnia do rywalizacji przystąpili chłopcy z klas 4-6. Po bezbramkowym remisie i wygranej z SP2 również z pierwszego miejsca meldujemy się w półfinale. Tam wygrywamy 1:0 z SP14. W finale pokonujemy 2:1 SP7 i zdobywamy Mistrzostwo Nowego Sącza.

A na deser w czwartek zaprezentowały się nasze dziewczęta z klas 4-6. Dwie wygrane w grupie eliminacyjnej pozwoliły nam oczywiście wyjść z pierwszego miejsca do półfinału. Tam czekało na nas SP6. Wygrywamy 5:0 i awansujemy do finału z SP20. Na boisku, od samego początku do końca absolutna dominacja naszych piłkarek - wygrywamy 5:1 i bezapelacyjnie zajmujemy 1. miejsce w Nowym Sączu.

Wszystkie trzy nasze drużyny pokazały ogromne serce do walki, za co należą im się WIELKIE BRAWA!

Gratulujemy wszystkim naszym reprezentantom 🥇 🥇 🥇 złotych medali! Już teraz trzymamy za nich kciuki na zawodach rejonowych, na które uzyskali awans wygrywając Mistrzostwo Nowego Sącza. 

Mamy mistrza w e-sporcie FIFA 2023

Wygasa

Autor: J. Paszka
Kategoria:

20230413 122003Dzisiaj po raz pierwszy odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza IMS w e-sporcie FIFA 2023. 

Poza nami do zawodów zgłosiła się także Szkoła Podstawowa nr 20. Rywalizacja toczyła się więc każdy z każdym. Na wirtualnych boiskach "królowało" PSG. Poziom i emocje były więc mistrzowskie. 

Ku naszej radości, nasza dwuosobowa ekipa spisała się w tych rozgrywkach wyśmienicie. Piotr Zakrzewski (8a) wygrał wszystkie cztery swoje spotkania i bezapelacyjnie zdobył 1. miejsce. Druga pozycja przypadła także naszemu reprezentantowi - Hubertowi Florkowi (8s). Można więc powiedzieć, że plan został wykonany w 100%! GRATULUJEMY

Siatkarze mistrzami rejonu

Wygasa

Autor: Ł. Mężyk
Kategoria:

20230405 122015W Środę 29.04 w Piwnicznej dobył się Turniej Finałowy o Mistrzostwo Rejonu w Piłce Siatkowej.

Znakomicie spisali się uczniowie naszej szkoły wygrywając całe rozgrywki i tym samym awansując do Turnieju Wojewódzkiego.

Reprezentanci „Trójki” w pierwszych dwóch spotkaniach pokonali gospodarzy rozgrywek SP Piwniczna i SP Laskowa.

W decydującym o zwycięstwie meczu naprzeciw siebie stanęły SP3 Nowy Sącz i SP Gorlice. W pierwszym secie Gorliczanie pokonali nasz zespół 25-17, a w drugim prowadzili już 24-22. Nasi chłopcy wykazali się charakterem w końcówce seta i wygrali go 27-25!

Trzeciego seta lepiej rozpoczął zespół z Gorlic, który prowadził już 12-8. Nasza dzielna drużyna odwróciła również losy tej partii wygrywając ją do 12 i tym samym zdobywając Mistrzostwo Rejonu!

Wyniki Turnieju:

SP 3 Nowy Sącz – SP Piwniczna 2-0 (25-16, 25-11)

SP Laskowa – SP Gorlice 0-2 (5-25, 7-25)

SP Gorlice - SP Piwniczna 2-0 (25-8, 25-7)

SP 3 Nowy Sącz - SP Laskowa (25-6, 25-9)

SP Piwniczna - SP Laskowa 2-0 (25-20, 25-20)

SP 3 Nowy Sącz - SP Gorlice 2-1 (17-25, 27-25, 15-12)

"Złotka" z SP3

Wygasa

Autor: D. Jasiński
Kategoria:

20230404 125626W dniu dzisiejszym na hali sportowej MOSiR-u przy ulicy Nadbrzeżnej odbywały się Mistrzostwa Nowego Sącza w Piłce Siatkowej Dziewcząt w ramach IMS 2022/23 - oczywiście nie mogło zabraknąć na nich naszej reprezentacji. Dziewczyny pozazdrościły swoim kolegom osiągniętych wyników i po ciężkim turnieju zostały Mistrzyniami Nowego Sącza i będą reprezentowały naszą szkołę oraz miasto Nowy Sącz na zawodach rejonowych, które odbędą się 18 kwietnia w Bobowej.

Tak jak wspomniałem nie było to łatwe zwycięstwo. W fazie grupowej trafiliśmy na SP2 i SP7. Z pierwszą ze szkół dziewczyny wygrały 2:0. W kolejnym spotkaniu trafiliśmy na bardziej wymagającego przeciwnika. Chwila dekoncentracji i własne błędy sprawiły, że przegraliśmy pierwszego seta i to podziałało na dziewczyny jak ,,płachta na byka”. Wygrały kolejnego seta, a w tie-breaku zdeklasowały przeciwniczki zwyciężając 15:2. Zmagania grupowe zakończyliśmy na pierwszym miejscu i awansowaliśmy do półfinału. Tutaj czekała nas potyczka z koleżankami z SP15. Niestety w tym spotkaniu nie mogliśmy liczyć na pomoc Wiki, która osłabła w trakcie rozgrywek grupowych. Dziewczyny po raz kolejny pokazały, że ich siła tkwi w drużynie i pewnie przeszły do finału nie tracąc seta.

W wielkim finale zmierzyliśmy się z zawodniczkami z SP21. Na szczęście już w komplecie. Było to bardzo ciężkie i wyrównane spotkanie, które swoim przebiegiem przypominało walkę bokserską – cios za cios, zmiana na prowadzeniu. Przegrywamy pierwszego seta. I po raz kolejny dziewczyny udowodniły, że co nas nie zabije to nas wzmocni. Wygrywamy dwie kolejne partie i ostatecznie wynikiem 2:1 zwyciężamy cały turniej. Gratulacje dla wszystkich dziewczyn oraz podziękowanie za walkę do końca o każdą piłkę i każdy punkt. Dzisiaj wygrałyście jako zespół.

PS. Szczególne podziękowania dla pani Joanny Kotlickiej, która niewątpliwie przyczyniła się do tego sukcesu. Gratulacje dla "różowej gwiazdeczki" (dla wtajemniczonych), pełen luz i koncentracja-dałaś radę :)

Skład drużyny: Krężołek Gabriela (8s), Michalak Dorota (8s), Obrzud Kinga (8s), Poręba Nicole (8s), Siwek Aleksandra (7a), Sromek Wiktoria (8s), Stawiarska Oliwia (8a), Uroda Oliwia (8s), Wolanin Laura (8s)-kapitan zespołu.

Opiekun drużyny: Dariusz Jasiński.

Kolejne złoto siatkarzy !!!

Wygasa

Autor: Ł. Mężyk
Kategoria:

20230331 110857W ślad za starszymi kolegami, którzy tydzień temu zdobyli złote medale Mistrzostw Nowego Sącza poszli ich młodsi koledzy uczniowie klas 5 i 6.

W ramach Igrzysk Dzieci zarówno pierwsza czwórka, która grała w pierwszych setach jak i druga czwórka grająca w  drugich partiach spisały się znakomicie, dzięki czemu pewnie wygrali wszystkie spotkania po 2-0 !

Zwycięska drużyna oprócz złotych medali Mistrzostw Nowego Sącza uzyskała awans do zawodów rejonowych, które odbędą się 17 kwietnia w Bobowej. 

Wszyscy zawodnicy reprezentujący Naszą Szkołę są uczniami klas sportowych.

Cieszymy się, że praca którą wspólnie wykonujemy przynosi wymierne efekty i korzystając z okazji zapraszamy do zapisywania dzieci do klasy 1 i 4 sportowej!

Mistrzowie Nowego Sącza w piłce siatkowej:

  • Vladyslav Bilosorochka 5S
  • Kamil Figurski 5S
  • Maksymilian Jagiełka 6S
  • Michał Olchawa 5S
  • Franciszek Piprek 5S
  • Aleksander Salamon 5S
  • Mikołaj Stanek 5S
  • Wiktor Stopka 5S
  • Kacper Szafraniec 6S
  • Jakub Tokarczyk 6S