ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Dziewczyny dorzucają kolejne złoto w piłce nożnej :D

Wygasa

Autor: J. Paszka
Kategoria:

pn dz 017Przy niezwykle słonecznej pogodzie odbyły się dzisiaj Mistrzostwa Nowego Sącza w Piłce Nożnej Dziewcząt klas 4 - 6. 

Do rywalizacji w tej kat. wiekowej przystąpiły trzy zespoły... nie byle jakie trzy zespoły: SP15, SP21 oraz oczywiście my ;)

Pierwszy mecz z SP15 pomimo naszej przewagi (strzał w spojenie bramki był przepiękny), zakończył się bezbramkowym remisem. W drugim spotkaniu z SP21 pokazałyśmy, że walczyć potrafimy, a co najważniejsze strzelać także. Wygrywamy 2:0 po bramkach Magdy i Oli. Mając 4 pkt. na koncie ze spokojem przyglądałyśmy się rywalizacji między SP21 i SP15. 4:0 w tym meczu dla SP21 i wszystko było jasne. 

Młode adeptki "kopanej" poszły więc za tzw. ciosem i podobnie jak chłopcy wywalczyły Mistrzostwo Nowego Sącza w Piłce Nożnej Igrzysk Dzieci. BRAWO!!! GRATULACJE dla całego zespołu ⚽️

Skład drużyny: Vanessa Ajdukiewicz (6a), Anna Kolejaszyk (4a), Martyna Mach (5s), Oliwia Olszewska (6a), Paulina Piksa (4s), Martyna Rajska (5a), Magdalena Rolka (5s), Aleksandra Siwek (6a), Oliwia Szmit (5s), Zuzanna Zaryczny (4s), Klaudia Żelasko (5s).

Wicemistrzostwo Nowego Sącza w Piłce Nożnej Chłopców IMS 2021/2022

Wygasa

Autor: G. Klepacz
Kategoria:

20220531 120838 min Easy ResizecomW dniu 31 maja uczniowie klas VII, VIII reprezentowali naszą szkołę w Mistrzostwach Nowego Sącza w Piłce Nożnej w ramach IMS 2021/2022.

Szkoły zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne. Nasza szkoła zagrała w grupie z SP21 i z SP18, zajmując I miejsce w grupie i wygrywając z SP21 - 3:1 i remisując 1:1 z SP18. W półfinałach po spokojnej i uważnej grze w obronie i zdecydowanych kontratakach pokonaliśmy SP8 - 1:0. Finał to kolejne spotkanie z SP18, tym razem w drugiej połowie meczu po licznych nerwowych sytuacjach spowodowanych wykluczeniem z gry jednego z naszych zawodników przegraliśmy z SP18, zajmując ostatecznie II miejsce i zdobywając Wicemistrzostwo Nowego Sącza w Piłce Nożnej w ramach IMS 2021/2022.

Drużyna w składzie:

  • Krzysztof Kozik 8B
  • Igor Sowa 7S
  • Borys Cisowski 8B
  • Bartosz Zych 8B
  • Jakub Bednarek 8C
  • Piotr Konar 8D
  • Adrian Sobczyk 7S
  • Tomasz Gaweł 8A

Gratulujemy!

Złota drużyna w trójboju chłopców !!!

Wygasa

Autor: Ł. Mężyk
Kategoria:

t17Nasza drużyna w składzie : Kacper Babiarz, Ksawery Bąk, Michał Olchawa, Franciszek Piprek, Mikołaj Stanek zdobyła złote medale w drużynowym trójboju lekkoatletycznym !

Indywidulanie dwa srebrne medale zdobył Ksawery Bąk w biegu na 60 m. z wynikiem 9,45 s. oraz w skoku w dal skacząc 3,84 m.

Również srebrny medal indywidualnie zawisł na piersi Franciszka Piprka, który rzucił piłeczką palantową 37,50 m.

Brązowy medal w skoku w dal z wynikiem 3,80 zdobył Kacper Babiarz.

Najlepszy wynikiem punktowym w Nowym Sączu za 3 konkurencje może się pochwalić Franciszek Piprek, który osiągnął wynik 145 pkt.

 Nasza drużyna zdobywając 536 pkt. (do wyniku punktowało 4 najlepszych zawodników), pewnie wygrała zawody zapewniając sobie start w zawodach wojewódzkich !!!

GRATULUJEMY !!!

Jesteśmy Mistrzami Nowego Sącza w Piłce Nożnej Chłopców ID 2021/2022!!!

Wygasa

Autor: D. Jasiński
Kategoria:

20220523 123207W poniedziałek 23 maja uczniowie klas 5 i 6 reprezentowali naszą szkołę na Mistrzostwach Nowego Sącza w Piłce Nożnej w ramach ID 2021/2022. W zawodach wzięło udział siedem szkół, które zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne, składające się z trzech i czterech zespołów.

W wyniku losowania trafiliśmy do trudniejszej grupy, a ponad to musieliśmy rozegrać jeden mecz więcej. W pierwszym spotkaniu trafiliśmy na SP18, jak się okazało również z nimi zagraliśmy nasz ostatni mecz w turnieju. Był on bardzo wyrównany i zakończył się wynikiem 0:0. Kolejny pojedynek rozegraliśmy z uczniami SP7 z którymi mieliśmy rachunki do wyrównania po przegranym finale na hali. Niestety spotkanie rozpoczęło się dla nas niekorzystnie, straciliśmy bramkę. Na szczęście chłopcy pokazali charakter i ostatecznie wygrali 2:1. Ostatni mecz w grupie wygrywamy 1:0 i dzięki korzystnemu bilansowi bramek meldujemy się w półfinale jako zwycięzca grupy.

Waleczne czwartoklasistki

Wygasa

Autor: P. Michalak
Kategoria:

20220513 13352713 maja reprezentacja Szkoły Podstawowej nr 3 wzięła udział w Mistrzostwach Nowego Sącza w Trójboju Dziewcząt. Zespół składał się z siedmiu zawodniczek klas czwartych, z czego do ogólnej klasyfikacji punktowało pięć z nich. Każda lekkoatletka musiała wykazać się sprytem, siłą oraz szybkością w trzech konkurencjach: w rzucie piłeczką palantową, w skoku w dal oraz w biegu na 60m.

Po rozegraniu wszystkich dyscyplin i zliczeniu wyników, ku naszej radości ogłoszono, iż Szkoła Podstawowa nr 3 została mistrzem Nowego Sącza w Trójboju. Zajmując 1. miejsce wywalczyliśmy awans na zawody wojewódzkie, które odbędą się w Rabce.

Indywidualnie na podium znalazły się także:

1. miejsce - Małgorzata Kościółek - rzut piłeczką palantową
2. miejsce - Anna Kolejaszyk - rzut piłeczką palantową
3. miejsce - Anna Kolejaszyk - skok w dal

Gratulujemy !!!!!!

Skład zespołu: Małgorzata Kościółek (4b), Anna Kolejaszyk (4a), Barbara Michalak (4s), Paulina Piksa (4s), Zuzanna Zaryczny (4s), Budzyn Martyna (PK) (4b), Lena Hajduk (PK).

Czwórbój LA dziewcząt i chłopców

Wygasa

Autor: R. Bednarek & J. Paszka
Kategoria:

IMG 0658Przy niezwykle przepięknej, słonecznej pogodzie odbyły się Mistrzostwa Nowego Sącza Dziewcząt i Chłopców w Czwórboju Lekkoatletycznym. W zawodach wzięło udział 7 szkół z terenu miasta Nowego Sącza. Mimo ogromnej konkurencji i wysokiego poziomu uczestników, nasza reprezentacja dziewcząt wywalczyła: 4. miejsce, natomiast chłopców miejsce 3. Indywidualnie Magdalena Rolka (5s) zajęła 1. miejsce w rzucie piłeczką palantową (36,20 m).

Skład zespołu dziewcząt: Roksana Cedtnarowska (5s), Oliwia Piksa (6c), Nicola Porba (7s), Magdalena Rolka (5s), Weronika Wańczyk (6a), Klaudia Żelasko (5s).

Skład zespołu chłopców: Pomietło Jakub (5b), Kalisz Maksymilian (5a), Krawczyk Jakub (6c), Jagiełka Dustin (5b), Jagiełka Maksymilian (5s), Policht Adrian (6b).

Wszystkim naszym reprezentantom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i godne reprezentowanie naszej szkoły :-)