Ułatwienia dostępu

   

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz 18 444 34 80 sekretariat@sp3ns.edu.pl Biuletyn Informacji Publicznej

Listopadowy poranek patriotyczny

Wygasa

Autor: B. Wójs & K. Węgrzyn

IMG 15409 listopada uczniowie klas 0-3 spotkali się, by wspólnie uczcić Narodowe Święto Niepodległości.

Uroczystą akademię przygotowała klasa 3A. W swoim repertuarze przedstawiła historię Polski podczas zaborów. Wspólnie też odśpiewano pieśni patriotyczne.

11 listopada jest dla uczniów naszej szkoły symbolem wiary, wolności i miłości do ojczyzny.

 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole

Wygasa

Autor: U. Popardowska-Chruściel

IMG 20231107 WA0073Świat bajek od dawna jest źródłem nie tylko rozrywki, lecz także inspiracji i edukacji wielu pokoleń. Od pierwszego filmu animowanego "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" z 1937 roku po najnowsze produkcje, Disney wciąż kreuje postacie, które stają się nieodłącznym elementem dziecięcych wspomnień i marzeń.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek, który przypada 5 listopada, dzieci naszej szkoły w ubiegły piątek wybrały się w podróż przez bajkową krainę, by przypomnieć sobie i nam dorosłym niezwykłe bajkowe postacie.

To nietypowe święto jest okazją, by celebrować i świętować ulubione postacie z klasycznych bajek Disneya i innych popularnych filmów i książek dla dzieci. To inicjatywa, która promuje czytanie, kreatywność, gwarantuje rozrywkę, a jednocześnie przywraca wspomnienia z dzieciństwa.

Bajki to miejsce, gdzie magia spotyka się z rzeczywistością, codzienność przeplata się z niesamowitymi przygodami. Każda bajkowa postać jest wyjątkowa i niepowtarzalna. Postacie z bajek stały się ikonami popkultury i inspiracją do tworzenia pozytywnych wzorców. W najnowszych produkcjach nie brakuje postaci, które przekazują ważne lekcje o różnorodności, akceptacji i szacunku.

Najpiękniejsze cytaty z bajek

Oto cytaty, które zostają w głowach i sercach na dłużej:

Młodzi ekolodzy

Wygasa

Autor: K. Węgrzyn

IMG 134830 października uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych wzięli udział w akcji "Nowy Sącz dba o środowisko i wspiera transport niskoemisyjny". Na sądeckim rynku obejrzeli teatrzyk lalkowy na temat ochrony środowiska, następnie uczestniczyli w warsztatach o segregacji śmieci.

Uczniowie zobaczyli również pojazdy, takie jak: "ogórek", elektryczne - samochody, skutery i autobus, a nawet mogli do nich wsiąść.

Kolejną atrakcją była możliwość wykonania zwierzątek z balonów. Na koniec wszyscy uczestnicy dostali dyplomy Młodego Ekologa.

Dzień Nauczyciela

Wygasa

Autor: K. Potoniec & W. Noga

DEN 33250 lat temu, 14 października 1773 roku, utworzono Komisję Edukacji Narodowej - pierwsze w Polsce i zarazem w Europie ministerstwo edukacji. Jej powstanie było częścią reform państwowych, przeprowadzonych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Głównym architektem został ksiądz Hugo Kołłątaj, a KEN stało się wzorem modelu nauczania dla przyszłych pokoleń.

Dlatego właśnie 14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Nie zabrakło ciepłych słów i szczerych podziękowań.

Wszystkim nauczycielom w dniu ich święta życzymy niekończącej się cierpliwości, pasji i zadowolenia z efektów swojej pracy.

Klasa 2s głosuje!

Wygasa

Autor: K. Leśniak-Jahn

20231020 092739Uczniowie klasy 2s głosowali na Budżet Obywatelski "Sportowa Szkoła na Przetakówce 2024". Możliwość oddania głosu przez dzieci uczy, że prawo do głosowania należy do wolności obywatelskich. Dzieci zrozumiały, że ich głosy również są ważne i słyszalne dla obywateli Nowego Sącza. Oprócz głosowania uczniowie mieli możliwość poznania specyfiki pracy Nowosądeckiego Centrum Informacji Turystycznej. Pracownicy wytłumaczyli, gdzie można uzyskać niezbędne informacje dotyczące atrakcji turystycznych w Małopolsce. Dzieciom w tak ważnej lekcji pomagali uczniowie Zespołu Szkół Nr  3b 3b2 im. Sybiraków. Po skończonej lekcji dzieci przeszły historycznym szlakiem, tj. ulicą Wałową - jedną z najstarszych ulic Nowego Sącza - w poszukiwaniu pamiątkowej tablicy, która informuje mieszkańców oraz turystów,  gdzie znajdowały się mury obronne królewskiego miasta Nowego Sącza.