Ułatwienia dostępu

   

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sekretariat@sp3ns.edu.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Pierścień św. Kingi dla Leśnych

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 382317 - 18 czerwca 3 NDH "Leśni" po raz kolejny uczestniczyła w grze terenowej  w "XI Poszukiwaniach Pierścienia św. Kingi". W tym roku naszą bazą noclegową było pole namiotowe przy Szkole Podstawowej w Gołkowicach Górnych. Tegoroczne Poszukiwanie zamiast zwykłej gry miejskiej, która była corocznym punktem programu opierała się na tematycznej grze mieszanej, łączącej w sobie cechy wielu harcerskich form pracy. 

Do współzawodnictwa zaliczano: grę terenową, przygotowanie biwakowe patroli, wykonanie zadania przedbiegowego - wykonanie gry planszowej dotyczącej historii naszej drużyny. Motywem przewodnim XI edycji była wyprawa archeologiczna, która m.in. pomagała rozwiązać zagadkę jaką skrywa legenda o pierścieniu św. Kingi.  Grę rozpoczęliśmy o 13.00, zakończyliśmy 18.15, przeszliśmy ok. 16 km. I tu duże brawa dla patrolu Leśnych za przygotowanie obozowiska, wiedzę jaką wykazali się na punktach patrolowych oraz wspaniałą postawę podczas gry. Dzięki temu 3 NDH Leśni zdobyła 1. miejsce !!!

Wiosenna Impreza Na Orientację

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 3458W  sobotę 22 kwietnia odbyła się Wiosenna Impreza Na Orientację. Wszyscy zgromadzili się na placu Starej Sandecji, gdzie odbył się apel. Po wyjaśnieniu zasad gry, patrole wzięły udział w pierwszej części gry, która rozgrywała się nieopodal centrum miasta. Każdy patrol musiał odnaleźć 10 punktów patrolowych, które były podstawą do rozwiązania krzyżówki, a tym samym zdobyciem hasła.

Druga część odbywała się w Parku Strzeleckim – gra odbywała się wg zasady – „coś za coś” uczestnicy musieli dostarczyć na punkty fanty, które mogli zdobyć np. rozwiązując zagadki, rozszyfrowując tekst lub wykazać się znajomością Prawa Harcerskiego. Grę zakończyła zagadka logiczna, która była ciężkim orzechem do zgryzienia zarówno dla harcerzy  jak  i  nie jednego opiekuna.

"Pola Nadziei"

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 3465W niedzielę 23 kwietnia  nasza drużyna harcerska wraz z innymi drużynami hufca Nowy Sącz wzięła udział w kolejnej akcji "Pola Nadziei" - rozdajemy darczyńcom żonkile będące symbolem wiosny - zbieramy pieniądze na działalność sądeckiego Hospicjum.

Program Pola Nadziei został stworzony przez Organizację Marie Curie Cancer Care. W 1997 roku MCCC przekazała ideowe założenie i zasady organizacji akcji Pola Nadziei Towarzystwu Przyjaciół Chorych „Hospicjum im. św. Łazarza” w Krakowie. Od tego czasu żonkilowe Pola Nadziei kwitną rokrocznie w Krakowie, a od 2003 roku również w innych miastach Polskich – dla chorych w tamtejszych hospicjach. Pierwsza akcja w Nowym Sączu została przeprowadzona w 2004 roku.

Przesłaniem  akcji jest hasło:" Między niebem, a ziemią kwitną Pola Nadziei".

Święto Chorągwi Krakowskiej

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 3252W sobotę na Rynku Głównym w Krakowie odbyło się święto ZHP Chorągwi Krakowskiej im. Tadeusza Kościuszki. Do miasta przyjechało około 1700 zuchów i harcerzy z całej Małopolski, oczywiście 3 NDH "Leśni" uczestniczyła w/w wydarzeniu.

Uroczysty apel poprzedzony był grą w trakcie, której poznawaliśmy miasto oraz sprawdzaliśmy wiedzę i umiejętności z technik harcerskich. W tegorocznej imprezie nie było współzawodnictwa, głównym celem gry była integracja drużyn - by nie tylko cieszyć się z możliwości spotkania w szerszym gronie, ale także nawiązywać i wzmacniać przyjaźnie.

 

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Nowego Sącza

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 2553Idea przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju zrodziła się w 1986 roku. Od 1991 roku akcją na terenie naszego kraju zajmuje się Związek Harcerstwa Polskiego. Światło zapalane jest w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień.

W poprzednim tygodniu Światło Pokoju przekroczyło granicę polsko-słowacką. Następnie sądeccy harcerze odebrali je ze stolicy województwa małopolskiego. W sobotę 17 grudnia, Betlejemskie Światło Pokoju oficjalnie rozpoczęło swoją sztafetę na Sądecczyźnie. Członkowie Hufca przekazują symboliczny płomień parafiom i instytucjom.

Płomień, który skauci i harcerze niosą w świat symbolizuje pokój, pojednanie między narodami i wzajemne zrozumienie. Zwłaszcza w 2022 roku jego wymiar powinien uderzyć w nasze serca ze zdwojoną siłą. Teraz jak nigdy, potrzeba odważnych młodych ludzi, którzy ogień wojny zamienią na Światło Pokoju. W myśl hasła : „Światło dla Ciebie” nośmy je w sobie i rozświetlajmy życia naszego otoczenia, tak aby wspólnie zostawić świat choć trochę lepszym, niż go zastaliśmy.

Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku oraz aby w Waszych domach i sercach zagościło Betlejemskie Światełko Pokoju – życzą harcerki, harcerze, drużynowa - 3 Nowosądeckiej Drużyny Harcerskiej "Leśni".

Patrol "Leśnych" najlepszy

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 228202 - 03 grudnia po raz kolejny wraz z innymi drużynami hufca Nowy Sącz uczestniczyliśmy w Nocnym Biegu Mikołajkowym. W tym roku gościliśmy w naszej ulubionej Stanicy Harcerskiej w Kosarzyskach. W imprezie wzięło udział ok.150 zuchów, harcerzy i instruktorów hufca.

Hasłem tegorocznego biegu było "W jedną noc dookoła świata”. Na punktach patrolowych musieliśmy się wykazać wiedzą z zakresu szyfrów, historii Betlejemskiego Światła Pokoju, pierwszej pomocy oraz Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego. Dodatkowo w sobotę odbyły się warsztaty z dekorowania pierniczków.

Na apelu podsumowującym Biegu Mikołajkowego okazało się, że patrol "LEŚNYCH" wywalczył 1. MIEJSCE !!! Duże, duże brawa dla naszej drużyny :-), a nagrodą voucher dla drużyny na pobyt w Stanicy Harcerskiej.

Skład zwycięskiego patrolu: Weronika Leśniak, Emilia Mach, Emilia Kmiołek, Justyna Chruślicka, Oliwia Szmit, Nadia Chladny, Justyna Zelek, Oliwia Kosińska.