Ułatwienia dostępu

   

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz 18 444 34 80 sekretariat@sp3ns.edu.pl Biuletyn Informacji Publicznej

Betlejemskie Światło Pokoju 2023

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 4943W tym roku Betlejemskie Światło Pokoju przekazywane jest razem z przesłaniem "Czyńmy pokój". Związek Harcerstwa Polskiego zachęca nas do głębokiej refleksji nad tym, czym jest pokój - w końcu to nie tylko brak konfliktów zbrojnych, ale także harmonia wewnętrzna, w której odnajdujemy równowagę ze sobą i innymi ludźmi.

Nasza drużyna również uczestniczyła w Sztafecie Światła. We wtorek przekazaliśmy "Światełko" do Bazyliki św. Małgorzaty. Zagościliśmy z BŚP u znanego i cenionego artysty, Konserwatora Dzieł Sztuki Wacława Jagielskiego, w Dobrym Tygodniku Sądeckim oraz w Regionalnej Telewizji Kablowej.

Akcja przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju zaczęła się w 1986 roku. Właśnie wtedy austriaccy skauci przywieźli płomień z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem do Katedry Wiedeńskiej. Potem dzięki skautom i harcerzom płomień przekazywany jest z rąk do rąk prawie do wszystkich krajów Europy. Polscy harcerze do tej sztafety dołączyli w 1991 roku. Od nas światełko jest przekazywane między innymi do Litwy, Ukrainy, Białorusi oraz do Niemiec.

Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku oraz aby w Waszych domach i sercach zagościło Betlejemskie Światło Pokoju.

życzą harcerki, harcerze z 3 Nowosądeckiej Drużyny Harcerskiej "Leśni" 

XXXII Nocny Bieg Mikołajkowy

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 48498 - 9 grudnia nasza drużyna harcerska po raz kolejny uczestniczyła w Nocnym Biegu Mikołajkowym.

W tym roku gościliśmy w Szkole Podstawowej w Przysietnicy. W imprezie wzięło udział ok.180 zuchów, harcerzy i instruktorów hufca. Hasłem tegorocznego biegu było:  „Przed nami jest otwarty świat”. Imprezę uświetnił występ zespołu "Czarni Górale" z Przysietnicy z którym śpiewaliśmy i tańczyliśmy - był to bardzo udany wieczór regionalny. Po późnym obiadku o 21.30 ruszyliśmy w trasę w poszukiwaniu św. Mikołaja. Jak zawsze musieliśmy wykazać się wiedzą oraz sprytem na punktach patrolowych, aby otrzymać zaszyfrowane kartki, które po złożeniu były hasłem XXXII Nocnego Biegu Mikołajkowego. Niestety podczas biegu patrolowego św. Mikołaja nie spotkaliśmy, najbardziej zasmuceni byli nasi najmłodsi harcerze z klasy 2. Po przyjściu do szkoły okazało się, że św. Mikołaj czeka na harcerzy na sali gimnastycznej. Wszystkie patrole hufca, instruktorzy zostali obdarowani przez św. Mikołaja podarunkami, czyli jak zawsze byliśmy bardzo, bardzo grzeczni :-)

Melduję Niepodległość

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 4663Nasza drużyna harcerska wraz z innymi drużynami Hufca ZHP Nowy Sącz uczestniczyła w miejskich obchodach 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Patriotyczne uroczystości odbyły się między innymi na plantach miejskich pod Dębem Wolności, który został posadzony 105 lat temu. Na obchodach obecni byli parlamentarzyści, władze miasta, przedstawiciele wszystkich służb mundurowych, sądeccy "Strzelcy", przedstawiciele braci przewodnickiej oraz poczty sztandarowe, a pośród nich, jak zawsze, sztandar naszej szkoły.

Pod Dębem Wolności odbyło się "Patriotyczne Śpiewanie", podczas którego wraz z mieszkańcami odśpiewaliśmy, m.in. : "Przybyli ułani", "Marsz I Brygady", "Jak długo w sercach", "Pierwsza Kadrowa", "Wojenko, wojenko" oraz – na zakończenie – "Piękna jest sądecka ziemia".

Następnie przeszliśmy pod pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego przy Alejach Wolności. Tam, w hołdzie niepodległości, zostały złożone wieńce i wiązanki kwiatów. Ostatnim akcentem niepodległościowych uroczystości naszego hufca było przejście na Stary Cmentarz pod "harcerskie jesiony", gdzie dh Wincenty Żygadło przypomniał harcerzom o patriotycznej historii tych drzew.

Pierwsza zbiórka zuchowa!

Wygasa

Autor: R. Bednarek & K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

371547812 653465733636548 714272865037635598 nW październiku odbyła się pierwsza zbiórka naszej nowo powstałej gromady Zuchowej "Leśni".

Zuchy z klasy 2s pląsały, rozwiązywały quizy, rebusy, uczyły się piosenek zuchowych oraz szyfrów harcerskich. Poprzez zabawę poznały 1pkt Prawa Zuchowego - "Zuch kocha Boga i Polskę".

Dziękujemy za pomoc przy organizacji zbiórki druhenkom: Oliwii, Nadii i Emilii. ZUCHY CZUJ! HARCERZE CZUWAJ!

Azymuty Jesieni

Wygasa

Autor: R. Bednarek & K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

IMG 20231007 WA0018"Nie czyńcie skautingu zbyt łatwym... stawiajcie wyzwania".

Tymi słowami rozpoczęliśmy  rok harcerski w naszym hufcu na corocznej imprezie Azymuty Jesieni, która odbyła się 6 – 7 października w Kamionce Wielkiej. Jednak w tym roku było troszkę inaczej.

Harcerze starsi z naszej drużyny pomogli przy organizacji biegu patrolowego, byli punktowymi na trasie gry, z zadania wywiązali się celująco, za co im bardzo dziękuję. Natomiast w grze terenowej uczestniczyły dzieci z klasy 2s, nasze przyszłe zuchy. Pogoda nam sprzyjała, a trasa była urokliwa, momentami bardziej wymagająca. Na trasie zuchowej było 10 punktów patrolowych, zuchy poznały szyfry harcerskie, Prawo Zucha, musiały wykazać się celnością, zręcznością, spostrzegawczością. Oczywiście każde zadanie wykonali na szóstkę z plusem i zdobyli wszystkie puzzle potrzebne do układanki.  Po podsumowaniu punktów okazało się, że zajęli  3. miejsce!!! Duże, duże brawa dla naszych zuchów!!!

Pierścień św. Kingi dla Leśnych

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 382317 - 18 czerwca 3 NDH "Leśni" po raz kolejny uczestniczyła w grze terenowej  w "XI Poszukiwaniach Pierścienia św. Kingi". W tym roku naszą bazą noclegową było pole namiotowe przy Szkole Podstawowej w Gołkowicach Górnych. Tegoroczne Poszukiwanie zamiast zwykłej gry miejskiej, która była corocznym punktem programu opierała się na tematycznej grze mieszanej, łączącej w sobie cechy wielu harcerskich form pracy. 

Do współzawodnictwa zaliczano: grę terenową, przygotowanie biwakowe patroli, wykonanie zadania przedbiegowego - wykonanie gry planszowej dotyczącej historii naszej drużyny. Motywem przewodnim XI edycji była wyprawa archeologiczna, która m.in. pomagała rozwiązać zagadkę jaką skrywa legenda o pierścieniu św. Kingi.  Grę rozpoczęliśmy o 13.00, zakończyliśmy 18.15, przeszliśmy ok. 16 km. I tu duże brawa dla patrolu Leśnych za przygotowanie obozowiska, wiedzę jaką wykazali się na punktach patrolowych oraz wspaniałą postawę podczas gry. Dzięki temu 3 NDH Leśni zdobyła 1. miejsce !!!