ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Nowego Sącza

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 2553Idea przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju zrodziła się w 1986 roku. Od 1991 roku akcją na terenie naszego kraju zajmuje się Związek Harcerstwa Polskiego. Światło zapalane jest w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień.

W poprzednim tygodniu Światło Pokoju przekroczyło granicę polsko-słowacką. Następnie sądeccy harcerze odebrali je ze stolicy województwa małopolskiego. W sobotę 17 grudnia, Betlejemskie Światło Pokoju oficjalnie rozpoczęło swoją sztafetę na Sądecczyźnie. Członkowie Hufca przekazują symboliczny płomień parafiom i instytucjom.

Płomień, który skauci i harcerze niosą w świat symbolizuje pokój, pojednanie między narodami i wzajemne zrozumienie. Zwłaszcza w 2022 roku jego wymiar powinien uderzyć w nasze serca ze zdwojoną siłą. Teraz jak nigdy, potrzeba odważnych młodych ludzi, którzy ogień wojny zamienią na Światło Pokoju. W myśl hasła : „Światło dla Ciebie” nośmy je w sobie i rozświetlajmy życia naszego otoczenia, tak aby wspólnie zostawić świat choć trochę lepszym, niż go zastaliśmy.

Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku oraz aby w Waszych domach i sercach zagościło Betlejemskie Światełko Pokoju – życzą harcerki, harcerze, drużynowa - 3 Nowosądeckiej Drużyny Harcerskiej "Leśni".

Patrol "Leśnych" najlepszy

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 228202 - 03 grudnia po raz kolejny wraz z innymi drużynami hufca Nowy Sącz uczestniczyliśmy w Nocnym Biegu Mikołajkowym. W tym roku gościliśmy w naszej ulubionej Stanicy Harcerskiej w Kosarzyskach. W imprezie wzięło udział ok.150 zuchów, harcerzy i instruktorów hufca.

Hasłem tegorocznego biegu było "W jedną noc dookoła świata”. Na punktach patrolowych musieliśmy się wykazać wiedzą z zakresu szyfrów, historii Betlejemskiego Światła Pokoju, pierwszej pomocy oraz Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego. Dodatkowo w sobotę odbyły się warsztaty z dekorowania pierniczków.

Na apelu podsumowującym Biegu Mikołajkowego okazało się, że patrol "LEŚNYCH" wywalczył 1. MIEJSCE !!! Duże, duże brawa dla naszej drużyny :-), a nagrodą voucher dla drużyny na pobyt w Stanicy Harcerskiej.

Skład zwycięskiego patrolu: Weronika Leśniak, Emilia Mach, Emilia Kmiołek, Justyna Chruślicka, Oliwia Szmit, Nadia Chladny, Justyna Zelek, Oliwia Kosińska.

"Amatorskie Potyczki Szachowe"

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 2207W dniu dzisiejszym 3 NDH "Leśni" uczestniczyła w "Amatorskich Potyczkach Szachowych". W rozgrywkach szachowych w kategorii klas IV-VIII naszą drużynę reprezentował Jakub Szmit. Ostatecznie zajął 9 miejsce na 32 zawodników tej kategorii wiekowej, BRAWO Kuba :-)
Kto nie brał udziału w zawodach wykonywał z koralików ozdoby choinkowe, biżuterię lub grał w gry planszowe.

"Melduję Niepodległość"

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 2163Nasza drużyna harcerska wraz z innymi drużynami hufca ZHP Nowy Sącz uczestniczyła w obchodach 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jednak w tym roku świętowaliśmy nie w Nowym Sączu, a w Piwnicznej Zdroju.

Naszą podróż rozpoczęliśmy na stacji PKP w Nowym Sączu. Celem podróży była Miejska Góra w Piwnicznej o nazwie Węgielnik. Park Węgielnik-Skałki jest miejscem idealnym do spędzania czasu na świeżym powietrzu - są tu przygotowane specjalnie ścieżki rekreacyjne z licznymi udogodnieniami, które prowadzą na wzniesienie. Znajdą tutaj coś dla siebie również miłośnicy historii. W parku zlokalizowana jest aranżacja historyczna z odtworzonymi okopami z czasów II Wojny Światowej.

Po dotarciu do górę zostało rozpalone ognisko, przy którym odśpiewaliśmy wspólnie pieśni patriotyczne, a o 12:00 przyłączając się do akcji "Niepodległa do hymnu" - hymn państwowy. Oprócz wspólnego śpiewania odbył się również quiz i piknik niepodległościowy.
Nasze obchody Święta Niepodległości zakończyliśmy podróżą powrotną o godzinie 14:28 do Nowego Sącza.

Harcerze też lubią brąz

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 090510 - 11 czerwca nasza drużyna harcerska "Leśni" uczestniczyła w dwudniowym biwaku w Starym Sączu, w którym wzięło udział ok. 100 harcerzy i zuchów. Pogoda była dla nas bardzo łaskawa i nie spadła ani jedna kropelka deszczu na nasze namioty. W piątek każdy patrol przygotował przedstawienie-kabaret, następnie troszkę "pląsaliśmy" przy Tunaku, Tańcu Belgijskim i Makarenie. Późnym wieczorem organizator przygotował nam niespodziankę - pokaz, taniec ognia.

W sobotę odbyła się Harcerska Spartakiada Sportowa, patrol Leśnych zajął bardzo dobre 3. miejsce - brawo, brawo!!!

Po 6 latach w naszej drużynie żegnamy druhenkę Paulinę Jabłońską. Na pamiątkę, jak zawsze, "miś-harcerka" :)

Bardzo dziękuję całej drużynie "Leśnych" za miniony rok harcerski - za przygotowanie, udział w imprezach hufcowych, pracę na zbiórkach harcerskich. Życzę wspaniałych, bezpiecznych wakacji - dużo słońca i dobrej zabawy na obozach harcerskich i wypoczynku letnim.

Nocne harce dobrych duszków

Wygasa

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 046322-23 kwietnia po 2 letniej przerwie 3 Nowosądecka Drużyna Harcerska "Leśni" po raz kolejny uczestniczyła w "Nocy z Duchami" - biwaku w Łomnicy - Zdrój. W tym roku wzięło udział ok. 100 harcerek i harcerzy.

W czasie biwaku, który rozpoczęliśmy o 19.00, a zakończyliśmy o 7.00 - wspólnie harcowaliśmy, zdobywaliśmy wiedzę i sprawności harcerskie oraz wiadomości z pierwszej pomocy. Na kominku bliżej poznaliśmy postać św. Jerzego - patrona harcerzy i skautów. Po obfitej kolacji wyruszyliśmy na nocny spacer po okolicznych górkach. Najodważniejsi i najwytrwalsi uczestniczyli w grze o 5 rano.