Harcerze też lubią brąz

Autor: R. Bednarek

IMG 090510 - 11 czerwca nasza drużyna harcerska "Leśni" uczestniczyła w dwudniowym biwaku w Starym Sączu, w którym wzięło udział ok. 100 harcerzy i zuchów. Pogoda była dla nas bardzo łaskawa i nie spadła ani jedna kropelka deszczu na nasze namioty. W piątek każdy patrol przygotował przedstawienie-kabaret, następnie troszkę "pląsaliśmy" przy Tunaku, Tańcu Belgijskim i Makarenie. Późnym wieczorem organizator przygotował nam niespodziankę - pokaz, taniec ognia.

W sobotę odbyła się Harcerska Spartakiada Sportowa, patrol Leśnych zajął bardzo dobre 3. miejsce - brawo, brawo!!!

Po 6 latach w naszej drużynie żegnamy druhenkę Paulinę Jabłońską. Na pamiątkę, jak zawsze, "miś-harcerka" :)

Bardzo dziękuję całej drużynie "Leśnych" za miniony rok harcerski - za przygotowanie, udział w imprezach hufcowych, pracę na zbiórkach harcerskich. Życzę wspaniałych, bezpiecznych wakacji - dużo słońca i dobrej zabawy na obozach harcerskich i wypoczynku letnim.

Nocne harce dobrych duszków

Autor: R. Bednarek

IMG 046322-23 kwietnia po 2 letniej przerwie 3 Nowosądecka Drużyna Harcerska "Leśni" po raz kolejny uczestniczyła w "Nocy z Duchami" - biwaku w Łomnicy - Zdrój. W tym roku wzięło udział ok. 100 harcerek i harcerzy.

W czasie biwaku, który rozpoczęliśmy o 19.00, a zakończyliśmy o 7.00 - wspólnie harcowaliśmy, zdobywaliśmy wiedzę i sprawności harcerskie oraz wiadomości z pierwszej pomocy. Na kominku bliżej poznaliśmy postać św. Jerzego - patrona harcerzy i skautów. Po obfitej kolacji wyruszyliśmy na nocny spacer po okolicznych górkach. Najodważniejsi i najwytrwalsi uczestniczyli w grze o 5 rano.

Żonkilowe "Pola Nadziei"

Autor: R. Bednarek

IMG 0349W dniu dzisiejszym nasza drużyna harcerska wraz z innymi drużynami hufca Nowy Sącz wzięła udział w  XIX akcji "Pola Nadziei" - rozdajemy darczyńcom żonkile będące symbolem wiosny - zbieramy pieniądze na działalność Sądeckiego Hospicjum. Rok 2020 oraz 2021 to dwa lata, kiedy zbiórka dla wsparcia działań hospicyjnych w Nowym Sączu nie odbywała się z powodu pandemii. Przesłaniem tegorocznej akcji jest hasło:" Między niebem, a ziemią kwitną Pola Nadziei".

Wsparcie dla Ukrainy

Autor: R. Bednarek

zhp zbiorka darow3 Nowosądecka Drużyna Harcerska "Leśni" wraz ze Szkolnym Kołem Wolontariatu podejmują działania skierowane na pomoc osobom poszkodowanym przez działania wojenne na Ukrainie. Zbiórka potrzebnych materiałów odbywa się na naszej hali sportowej (wejście od ul. Na Rurach). Najbardziej potrzebne są: pasty do zębów, szczoteczki, ręczniki papierowe, mydło, papier toaletowy, środki higieny osobistej, podpaski, pieluchy, środki opatrunkowe, jedzenie - nadające się do szybkiego przygotowania, batony energetyczne, żywność puszkowana, środki antyseptyczne, maseczki wielorazowe – PROSIMY O RZECZY NOWE.

Zapraszamy chętnych wolontariuszy do zgłaszania swojego udziału w akcji opiekunom koła: p. Urszuli Popardowskiej - Chruściel (B17) i p. Małgorzacie Dorbach (gabinet pedagoga A23).

Jesteśmy od dzisiaj w trakcie przygotowywania kokardek do przypięcia w barwach ukraińskich, jako wyrazu solidarności z naszymi uczniami, a Waszymi szkolnymi Kolegami i Koleżankami z Ukrainy oraz ich Rodakami. Będziemy je rozdawać chętnym. ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY!

Betlejemskie Światło Pokoju 2021

Autor: R. Bednarek

IMG 9740Betlejemskie Światło Pokoju po raz kolejny zawitało do Krakowa. W niedzielę, 12 grudnia harcerze z 3 NDH "Leśni" uczestniczyli w tym doniosłym wydarzeniu. Uroczystość przekazania BŚP rozpoczęła się o godz.15.45 na Wzgórzu Wawelskim, gdzie odbył się apel harcerski. O godzinie 16.30 została odprawiona msza w Katedrze na Wawelu, a następnie  harcmistrz Mariusz Siudek przekazał BŚP  przedstawicielom władz, mieszkańcom oraz reprezentantom poszczególnych hufców.

"ŚWIATŁO NADZIEI" - to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Po kolejny harcerze i harcerki byli strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.

„Światło z Betlejem nową światu da nadzieję…” – tak od lat śpiewamy w grudniu każdego roku, przekazując Betlejemskie Światło Pokoju. W kolejnych miesiącach trwania pandemii, w czasie, gdy wydaje się, że zaczynamy wychodzić z niej małymi krokami, po roku aktywnej służby, którą daliśmy światu, kolejnym etapem jest nieść temuż światu nadzieję.

1. miejsce dla "Leśnych"!

Autor: R. Bednarek

IMG 970311 grudnia nasza drużyna harcerska uczestniczyła w XXX Biegu Mikołajkowym w SP w Królowej Górnej. Wyjątkowo ze względu na obostrzenia gra odbyła się w ciągu dnia. Hasłem tegorocznego biegu było - "Tradycja -światło przyszłości”. Na punktach patrolowych musieliśmy się wykazać wiedzą z zakresu szyfrów, znaków patrolowych, pierwszej pomocy oraz Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego.

Na apelu podsumowującym Biegu Mikołajkowego  okazało się, że patrol "LEŚNYCH" wywalczył 1. MIEJSCE !!!,  duże, duże brawa dla harcerek i harcerzy :-)

Skład zwycięskiego patrolu: dh. Roksana Cetnarowska, dh. Justyna Chruślicka, dh. Emilia Uroda, dh. Marika Pindel-Gołąb, dh. Zuzanna Wesołowska, dh. Paulina Jabłońska, dh Jakub Filipek, dh Kacper Krzymowski, dh Kacper Szafraniec

Bardzo dziękuję harcerkom i harcerzom za przygotowanie, nienaganną postawę przez całą imprezę i oczywiście dobrą zabawę! :-) :-) :-)