Ułatwienia dostępu

   

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz 18 444 34 80 sekretariat@sp3ns.edu.pl Biuletyn Informacji Publicznej

"Nowy Sącz- moje miasto, moja miłość" - w kolejnym roku sukces Konkursie Fotograficznym

Wygasa

Autor: R. Łukasik

"Nowy Sącz- moje miasto, moja miłość"- w kolejnym roku sukces Konkursie Fotograficznym22.05.2024r. w Szkole Podstawowej nr 16 im. Orląt Lwowskich w N. Sączu została rozstrzygnięta XV Edycja Konkursu Plastyczno- Literacko- Fotograficznego "Nowy Sącz- moje miasto, moja miłość" pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta N. Sącza p. L. Handzla.

W konkursie wzięły udział szkoły i placówki oświatowe z terenu miasta Nowego Sącza i powiatu nowosądeckiego. Prace uczniów z naszej szkoły zostały docenione w kategorii fotograficznej:

I miejsce – Kordian Nalepa, z klasy 6s
III miejsce – Franciszek Stawiarski, z klasy 7a
Wyróżnienie - Magdalena Golenia, z klasy 8a (po raz drugi  zdobyła w tym konkursie wyróżnienie)

Serdecznie GRATULUJEMY! i życzymy dalszych sukcesów, a pozostałym uczestnikom dziękujemy za udział.

Finalista wojewódzkiego konkursu biblijnego

Wygasa

Autor: P. Zawiślan

Finalista konkursu biblijnegoDnia 17 kwietnia 2024 roku w Starym Sączu odbył się etap wojewódzki Konkursu Tematycznego "Z Dobrą Nowiną przez życie – Ewangelia św. Mateusza". Naszą szkołę reprezentował uczeń klasy 5a Jan Odziomek.

Oficjalne wyniki opublikowano miesiąc po zakończeniu konkursu. Jan Odziomek powtórzył sukces z tamtego roku i uzyskał tytuł finalisty.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki Międzynarodowego Konkursu Matematycznego Kangur

Wygasa

Autor: M. Ociepka

Kangur MatematycznyW naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur". W konkursie wzięło udział 80 uczniów z klas od II do VIII SP. Młodzi entuzjaści obliczeń przez 75 minut zmagali się z zadaniami matematycznymi. Każdy uczestnik konkursu otrzymał na pamiątkę układankę przestrzenną "Chiński tangram kangura".

Inicjatorem Międzynarodowego Konkursu "Kangur Matematyczny" jest stowarzyszenie "Kangourou Sans Fronti`eres" z siedzibą w Paryżu. Konkurs przeprowadzany jest jeden raz w roku, jednocześnie we wszystkich uczestniczących w nim krajach. Celem Konkursu jest propagowanie kultury matematycznej w jak najszerszych kręgach uczniów szkół, wszystkich typów.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi i pięknego myślenia...

Najwyższe wyniki:

Wśród najmłodszych, w kategorii Żaczek, wynik bardzo dobry zdobyła Kamila Korzeń (2a).

Kategoria Maluch /3,4 klasy/

 • 3 klasa: wyróżnienie otrzymali: Daniel Haraf (3a), Franciszek Loesch (3a);
 • 4 klasy: wyróżnienie otrzymali: Oskar Rabiński (4a), Maja Wróbel (4a), Łukasz Poręba (4a).

Kategoria Beniamin /5,6 klasy/

 • klasa 6b: wynik bardzo dobry Agnieszka Gołąb (6b).

Kategoria Kadet /7,8 klasy/

 • 7 klasa: wyróżnienie Jakub Tokarczyk (7s);
 • 8 klasa: wyróżnienie otrzymały: Milena Potoniec (8a), Magdalena Golenia (8a).

Eliminacje do XX Jubileuszowego Festiwalu Młodych Talentów klas I-III

Wygasa

Autor: K. Tomyślak

Eliminacje do XX Jubileuszowego Festiwalu Młodych Talentów klas I-IIIDnia 8.05.2024r. w naszej szkole odbyły się eliminacje do XX Jubileuszowego Festiwalu Młodych Talentów klas I-III. Uczniowie występowali na scenie w trzech kategoriach: śpiew z podkładem muzycznym, gra na instrumencie, taniec zespołowy. Każda z osób wykazała się ogromnym talentem i jeszcze większą odwagą. Konkurencja była ogromna, jednak wygrany mógł być tylko jeden.

Jury w składzie: Kamila Tomyślak, Karolina Leśniak-Jahn i Renata Kiełbasa-Dziedziak miały nie lada wyzwanie wybrać laureata, który będzie reprezentował naszą szkołę na XX Jubileuszowym Festiwalu Młodych Talentów 23 maja 2024 r. w Miejskim Ośrodku Kultury.

Wyniki przedstawiają się następująco, a do dalszego etapu zakwalifikowali się:

 • Alicja Gawlik z 3a w kategorii śpiew z podkładem muzycznym;
 • Franek Loesch z 3a w kategorii gra na instrumencie;
 • Grupa taneczna w składzie: Szymon Faron, Kacper Koziołek, Lena Michalik, Nikola Olszak, Emilia Szewczyk, Sławosz Tokarczyk, Antoni Woda z 2s w kategorii taniec zespołowy.

Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i chęć podzielenia się z nami swoim talentem! Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach.

P.S. Wciąż czekamy na wyniki z kategorii plakat.

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas 3

Wygasa

Autor: M. Opoka

Konkurs z j. angielskiego klas 330 kwietnia br. w Szkole Podstawowej nr 6 w Nowym Sączu odbył się coroczny Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas III. Naszą szkołę reprezentowało dwóch uczniów: Wojciech Tokarz z kl. 3a oraz Henryk Hamiga z kl. 3b.

W dwuczęściowym konkursie przyszło się im zmierzyć z indywidualnym testem sprawdzającym wiedzę z języka angielskiego oraz drużynowym wykonywaniem kolejnych zadań w postaci sekwencji zagadek i łamigłówek w limitowanym czasie. Potrzeba było trochę wysiłku, ale wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę przy świetnej zabawie, a dzięki wymagającym zadaniom mogli się także przekonać, jak ważna jest nauka języka obcego od najmłodszych lat :).

Laureaci w Krakowie

Wygasa

Autor: :)

26 kwietnia w Auli Głównej Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie odbyło się uroczyste zakończenie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych województwa małopolskiego w roku szkolnym 2023/2024. Uczestniczyli w nim nasi laureaci, Damian Krzak (język polski) i Dawid Cichoński (język niemiecki), którym zostały wręczone przez Małopolską Kurator Oświaty panią Gabrielę Olszowską oficjalne zaświadczenia potwierdzające zdobycie tytułu laureata.

Laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim są:

 • przyjmowani w pierwszej kolejności do publicznej szkoły ponadpodstawowej,
 • zwolnieni z egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu,
 • otrzymują najwyższą ocenę na koniec roku.

Jeszcze raz im gratulujemy!