ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Sport - Zdrowie - Zabawa

Wygasa

Autor: K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

ddddddW Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 odbył się Turniej Sportowy dla Klas I pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Turniej Sportowy dla Klas 1 oficjalne otworzył Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza Tomasz Baliczek wraz z Dyrektorem szkoły Andrzejem Hasslingerem. Po oficjalnym otwarciu i przywitaniu wszystkich gości rozpoczęła się rozgrzewka. Uczniowie klas pierwszych zmierzyli się w pięciu konkurencjach: tor przeszkód, sztafeta, skok w dal, rzuty piłką do kosza, bieg rzędów. Oprócz dobrej zabawy, uczniowie uczestniczyli w konkurencjach w duchu zdrowej rywalizacji.

Zorganizowane zawody miały wpływ na podnoszenie sprawności fizycznej dzieci. Nagrody medale, puchary i piłki ufundowane zostały przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza. Podczas zawodów wspierali nas studenci Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu z Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie (Julia, Karol, Justyna, Karina, Natalia). Banery i plakaty wykonała firma Perła Print. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zrealizowaniu Turnieju Sportowego dla Klas I.

#ZDROWOROSNA

Wygasa

Autor: K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

Klasa 1s wzięła udział w akcji #ZDROWOROSNA uprawa roślin w klasie zorganizowana przez polską firmę W. Legutko. Darmowe edukacyjne pakiety startowe do siania koperku okazały się świetną zabawą, a nauka przez zabawę przynosi najlepsze efekty. Uczniowie nauczyli się samodzielnego wysiewu ziół, warzyw i kwiatów oraz poznali zdrowe nawyki żywieniowe.

 

Narodowe Święto Konstytucji 3 Maja

Wygasa

Autor: R. Łukasik
Kategoria:

K 001"Naród, który nie zna swojej przeszłości, umiera i nie buduje przyszłości" - takie hasło przyświecało akademii z okazji 232 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, która odbyła się 28.04.2023 r. dla klas IV- VIII.

3 maja 1791 roku sejm zwany "Wielkim" uchwalił konstytucję, zwaną od miesiąca uchwalenia Konstytucją Majową. Konstytucja 3 Maja była dowodem, że Polska weszła na drogę postępu i reform, że Polacy sami znaleźli siły do wydobycia kraju z upadku. Stanowiła wyraz gorącego patriotyzmu i umiłowania wolności.

Oprócz prezentacji, która przybliżyła uczniom naszej szkoły to ważne wydarzenie z historii kraju, akademię uświetnili: młodzi aktorzy z klas: 8a, 8b i 8s, którzy zaprezentowali scenariusz słowno- muzyczny pod opieką p. Małgorzaty Tyliszczak- Słyś i p. Renaty Łukasik. Nastrój słuchającym zapewnił chór "Allegretto", uroczyście śpiewając: hymn państwowy i pieśni patriotyczne- prowadzony przez p. Katarzynę Citak.

Akademia była krótką lekcją historii, okazją do refleksji nad wydarzeniami sprzed 232 lat, do pielęgnowania patriotyzmu oraz do przeżycia dumy z tego, że jest się Polką/ Polakiem.

Akademia z okazji Święta Konstytucji 3 Maja

Wygasa

Autor: R. Kiełbasa-Dziedziak
Kategoria:

1akad28 kwietnia w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca 232 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Z tej okazji uczniowie kl. 2b i kl. 2c wraz z wychowawcami przygotowali przedstawienie, w którym przypomnieli historię i powstanie Konstytucji oraz śpiewali piosenki patriotyczne.

Klasy siódme we Wrocławiu

Wygasa

Autor: J. Paszka
Kategoria:

20230427 14161026 kwietnia br. klasy siódme wyruszyły na dwudniową wycieczkę do Wrocławia. Pierwszy dzień zwiedzania był niejako "dniem historycznym" - zobaczyliśmy oraz poznaliśmy historię Panoramy Racławickiej. Zwiedziliśmy zespół historycznego centrum miasta: Rynek Starego Miasta, Ratusz, Ostrów Tumski. W Muzeum Narodowym obejrzeliśmy dzieła m.in. Kossaka, Matejki, Grottgera, Chełmońskiego, Moneta czy Chagalla. Wieczór natomiast upłynął nam na pełnej integracji ;)

Drugi dzień rozpoczęliśmy od wizyty na Stadionie Śląskim, wybudowanym jako jeden z czterech stadionów na Euro 2012. Następnie udaliśmy się do największego ogrodu zoologicznego w Polsce - wrocławskiego ZOO i Afrykarium. Kilka tysięcy niezwykłych zwierząt mieliśmy więc na wyciągnięcie ręki. Przepiękna "żywa lekcja biologii". Zmęczeni, ale i zadowoleni wróciliśmy do Nowego Sącza :)

Sądeckie Targi Edukacyjne

Wygasa

Autor: K. Citak
Kategoria:

1aSądeckie Targi Edukacyjne to doskonała okazja zdobycia wiedzy dla osób, które nie są jeszcze zdecydowane co do wyboru dalszej drogi edukacyjnej.

3 kwietnia 2023 r. od godz. 10:00-14:00 klasy: 8a, 8b, 8s, wybrały się wraz z wychowawcami na to wydarzenie, które odbyło się w hali MOSiR w Nowym Sączu. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok szkolny 2023/2024, w zakresie liceów ogólnokształcących, techników oraz szkół branżowych. Mogli porozmawiać z nauczycielami, uczniami wybranej szkoły, poznać jej osiągnięcia, plany na przyszłość, a także zaznajomić się – co jest niezmiernie ważne – z kryteriami rekrutacyjnymi. To dobry moment, aby zdecydować o wyborze szkoły, która może rzutować na dalsze życie naszych uczniów.

Życzymy powodzenia