Biwak harcerski w Kamionce Wielkiej

Autor: R. Bednarek

IMG 5426

8-9 marca drużyna Leśnych gościła w Kamionce Wielkiej na biwaku harcerskim. W piątek wszyscy harcerze podjęli się próby zdobycia sprawności harcerskiej "igiełka"- każdy musiał uszyć mini torebeczkę. Starsi harcerze przygotowując kolację i śniadanie, zdobyli sprawność kuchcika. BRAWO dla wszystkich, a zwłaszcza dla naszych najmłodszych harcerzy, którzy zadanie wykonali na 6+. Wieczorem harcerki Martyna Mach oraz Alicja Woda złożyły uroczyste Przyrzeczenia Harcerskie - jeszcze raz serdecznie gratuluję.
W sobotę ruszyliśmy na grę terenową, w trakcie której wykonywaliśmy określone zadania z zakresu szyfrów, znaków patrolowych, Przyrzeczenia i Prawa Harcerskiego. Zwieńczeniem naszej wędrówki była pyszna kiełbasa z ogniska oraz uwielbiane przez dzieci - pieczone pianki.
Bardzo dziękuję harcerkom i harcerzom za przygotowanie, nienaganną postawę przez całą imprezę i oczywiście dobrą zabawę! :-) :-) :-)

Jeszcze raz duże brawa dla najmłodszych harcerzy, którzy bez problemu przeszli 8 km trasę.