Ułatwienia dostępu

   

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sekretariat@sp3ns.edu.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Ślubowanie klas pierwszych i pasowanie na ucznia

Wygasa

Autor: J. Górowska

Slubowanie 244 września pierwszoklasiści pierwszy raz przekroczyli próg Szkoły Podstawowej nr3 im. Jana Kochanowskiego. Takie wydarzenie zawsze wzbudza wiele emocji zarówno wśród uczniów, nauczycieli, jak i rodziców. Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 zaczęło się wystąpieniem Dyrektora Szkoły - pani Ewy Bogdańskiej, która przywitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa do pierwszaków.

Koledzy z czwartej klasy oraz chór zaprezentowali krótki program artystyczny. Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania przed Sztandarem Szkoły oraz pasowanie na uczniów, którego dokonał wieszcz - Jan Kochanowski. Tym samym dzieci zostały włączone do szkolnego grona uczniowskiego. Na koniec tego wzniosłego wydarzenia pierwszaki dostały pamiątkowy dyplom.

Mamy nadzieję, że słowa ślubowania: ślubuję uroczyście dbać o dobre imię szkoły... wykorzystywać w pełni czas na naukę długo będą towarzyszyć dzieciom w wędrówce po szczeblach edukacji, czego życzą Dyrekcja Szkoły: p. Ewa Bogdańska, p. Ewa Poręba-Bereś oraz p. Wiesław Mrzygłód i wychowawcy: p. Joanna Górowska (kl. Ia) , p. Jolanta Szczypuła (kl. Ib) i p. Kamila Tomyślak.

Pożegnanie podstawówki

Wygasa

Autor: W. Noga

Zakoncz kl822622 czerwca odbyła się ostatnia akademia z udziałem ósmoklasistów, podczas której zostały wręczone dyplomy i nagrody zarówno za wysokie wyniki w nauce, jak i w konkursach oraz zawodach sportowych. Pan Dyrektor skierował do uczniów słowa uznania za trud włożony w naukę, godne reprezentowanie naszej szkoły i chętny udział w każdej akcji charytatywnej. Rodzicom podziękował za współpracę.

Potem, zgodnie z tradycją, wzorowi uczniowie wpisali się do Złotej Księgi ☺

Na koniec każdy ósmoklasista odebrał świadectwo ukończenia szkoły podstawowej – ostatnie już z „podstawówki”.
Jeszcze ostatnie wspólne zdjęcia... uściski, wzruszenia....

Kochani ósmoklasiści!
Życzymy Wam sukcesów w nowych szkołach i w życiu osobistym!
Będziemy o Was pamiętać! ☺

Zakończenie roku Szkolnego 2022/2023

Wygasa

Autor: E. Kmiecik

IMG 20230624 WA0010Kolejny rok szkolny za nami. Dzieci z klas 1a i 1b przygotowały uroczystość zakończenia roku szkolnego w postaci "Wiadomości szkolnych".

Ogłoszone zostały wyniki licznych zawodów, w których uczniowie i nauczyciele rywalizowali ze sobą w konkurencjach towarzyskich i sportowych. I tak: Dyrekcja szkoły wygrała w kategorii Bohater Szkoły. Pan Dyrektor Andrzej Hasslinger, Pani Dyrektor Ewa Bogdańska oraz Pan Dyrektor Wiesław Mrzygłód docenieni zostali przede wszystkim za odwagę, hart duch, optymizm i niezłomną wiarę, że wszystko na pewno się uda. Dyplomy za siłę i wytrwałość powędrowały do Pań Wychowawczyń z edukacji wczesnoszkolnej. Uczniowie klas pierwszych zajęli pierwsze miejsce w biegach na czas na szkolną przerwę. Uczniowie klas drugich wygrali w konkurencji Wyskoki do szkolnego sklepiku. Trzecioklasiści byli najlepsi w chlapaniu na odległość i wysokość wody na basenie.

Następnie Pierwszaki pożegnały się ze swoimi koleżankami i kolegami z klas trzecich, życząc sukcesów w klasie czwartej!

Na koniec życzymy wszystkim słonecznych i udanych wakacji. Do zobaczenia we wrześniu!

Transmisja

Wygasa

Autor: J. Paszka

Na transmisję na żywo z uroczystości w Kaplicy Przemienienia Pańskiego zapraszamy od godz. 11.00 (20 czerwca 2023 r. - wtorek)

Jubileusz 130-lecia Szkoły Podstawowej nr im Jana Kochanowskiego

Wygasa

Autor: A. Hasslinger

130 2Uczniowie, Rodzice, Absolwenci sprzed lat i Ci bardzo młodzi.

We wtorek 20 czerwca odbywa się jubileuszowa Gala, na którą serdecznie zapraszamy.

Program Gali:

  • 10.00 Uroczysta Msza Św. w bazylice Św. Małgorzaty
  • 11.00 Okolicznościowa akademia w Kaplicy Przemienia Pańskiego
  • Po zakończeniu przejście do Budynku A Trójki – ul. Szkolna 9 – zwiedzanie budynku, wspomnienia, wystawy kronik itd.

Serdecznie w imieniu obecnie pracujących zapraszam

Dyrektor Zespołu Andrzej Hasslinger