Ułatwienia dostępu

   

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz 18 444 34 80 sekretariat@sp3ns.edu.pl Biuletyn Informacji Publicznej

EuroWeek was AMAZING :)

Autor: U. Filas-Zakrzewska
Kategoria:

20221105 193456W dniach od 2 do 6 listopada uczniowie klasy 8a i 8s uczestniczyli w projekcie językowym EuroWeek-Szkoła Liderów, który odbył się w Długopolu-Zdroju.

W tej niezwykle malowniczej miejscowości położonej na Ziemi Kłodzkiej spotkaliśmy wykwalifikowanych animatorów z Turcji , Meksyku Azerbejdżanu, Peru, Włoch oraz Łotwy. Zajęcia prowadzone metodami aktywnymi w języku angielskim były idealną okazją do podnoszenia kompetencji językowych w zakresie sprawnej komunikacji. Młodzież miała okazję nie tylko zaprezentować swoje umiejętności językowe, ale także wykazać się kreatywnością, otwartością na inne kultury, poczuciem humoru i dystansem do siebie. Warsztaty odbywały się w atmosferze wzajemnej życzliwości i tolerancji, okraszone były dużą dawką pozytywnej energii zarówno ze strony prowadzących, jak i naszej młodzieży, co niewątpliwie wpłynęło na ich wysoką jakość.  Pobyt w Długopolu uświetniła wycieczka do Bystrzycy Kłodzkiej połączona ze zwiedzaniem Muzeum Filumenistycznego.

Świetna atmosfera, sympatyczni wolontariusze, kreatywne zajęcia, piękna okolica i wspaniała młodzież – to idealny przepis na udany wyjazd, który z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.

Dziękujemy Państwu Musiał właścicielom „Ciastkarni z Romera” za słodkie paczki, Pani Katarzynie Hajduk za nagrody dla naszych uczniów oraz Pani Iwonie Wysowskiej za opiekę.

Poniżej zdjęcia z wyjazdu - więcej znajdziecie na naszym kanale na facebook'u.