Pierścień św. Kingi dla Leśnych

Autor: R. Bednarek

IMG 382317 - 18 czerwca 3 NDH "Leśni" po raz kolejny uczestniczyła w grze terenowej  w "XI Poszukiwaniach Pierścienia św. Kingi". W tym roku naszą bazą noclegową było pole namiotowe przy Szkole Podstawowej w Gołkowicach Górnych. Tegoroczne Poszukiwanie zamiast zwykłej gry miejskiej, która była corocznym punktem programu opierała się na tematycznej grze mieszanej, łączącej w sobie cechy wielu harcerskich form pracy.

Do współzawodnictwa zaliczano: grę terenową, przygotowanie biwakowe patroli, wykonanie zadania przedbiegowego - wykonanie gry planszowej dotyczącej historii naszej drużyny. Motywem przewodnim XI edycji była wyprawa archeologiczna, która m.in. pomagała rozwiązać zagadkę jaką skrywa legenda o pierścieniu św. Kingi.  Grę rozpoczęliśmy o 13.00, zakończyliśmy 18.15, przeszliśmy ok. 16 km. I tu duże brawa dla patrolu Leśnych za przygotowanie obozowiska, wiedzę jaką wykazali się na punktach patrolowych oraz wspaniałą postawę podczas gry. Dzięki temu 3 NDH Leśni zdobyła 1. miejsce !!!