Złoci koszykarze

Autor: D. Jasiński

20240116 121845W dniach 10 i 16 stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Mistrzostwach Nowego Sącza w Koszykówce Chłopców  w ramach IMS 2023/24. Turniej rozgrywany był w dwóch etapach - eliminacjach i finałach. Pierwszy etap nasza drużyna przeszła zwycięsko, pokonując SP9 wynikiem 8:3, a następnie SP18 16:6. Tym samym zakwalifikowała się do finałów zawodów. Pierwsze spotkanie finałowe - zazwyczaj jedno z najtrudniejszych - rozegrali z uczniami SP15. Pokazując swój charakter i zaciętość, wygrali 14:7. W kolejnym meczu ponownie pokazali moc i zwyciężyli 12:7 z przedstawicielami SP20. Na podstawie wyników z poprzednich meczów okazało się, że następne starcie będzie finałowym i jego wygrana zagwarantuje tytuł mistrzów. Reprezentanci naszej szkoły kolejny raz stanęli na wysokości zadania i udowodnili, że zasługują na miano CHAMPIONÓW, pokonując uczniów SP6 wynikiem 13:0.

Chłopakom dziękujemy za charakter, walkę i serducha zostawione na parkiecie hali.

Teraz czekamy na kolejne etapy rozgrywek, w których będą reprezentować już nie tylko SP3, ale też miasto Nowy Sącz.

Skład zespołu: Bereś Szymon (7b), Chruślicki Kamil (8c), Jagiełka Maksymilian (7s), Kaczmarczyk Filip (7s), Krawczyk Jakub (8c), Kushta Oleh (8b), Pazdyk Szymon (8b), Policht Adrian (8b), Stefański Jakub (8c), Tokarczyk Jakub (7s).

Opiekun drużyny: mgr Dariusz Jasiński.