Ułatwienia dostępu

   

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz 18 444 34 80 sekretariat@sp3ns.edu.pl Biuletyn Informacji Publicznej

Iskry Niepodległej

Wygasa

Autor: R. Łukasik & W. Noga & R. Bednarek & A. Strzelec
Kategoria:

0 873b5W dniach 24- 26 kwietnia uczniowie z kl. 4a, 6a, 6b i 7s uczestniczyli w pokazie audiowizualnym o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat w dziedzinie techniki, medycyny, nauki, sportu oraz eksploracji świata i kosmosu. Widowisko „Iskry Niepodległej” przybliżyło sylwetki osób, bez których trudno wyobrazić sobie dzisiejszą Polskę i Świat.

Mobilny pokaz umieszczono w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej na płycie sądeckiego rynku. Zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły.

Uczniowie byli zaciekawieni formą przekazu. Taka lekcja historii pozostanie na długo w pamięci.

Dziękujemy za opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat ludzi, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego. ☺

Pierwsza pomoc

Wygasa

Autor: K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

IMG 6871 c2a37Klasy 2a, 2b i 2s wzięły udział w pokazach pomocy przedmedycznej zorganizowanych przez panią Marysię - naszą szkolną pielęgniarkę. Uczniowie dowiedzieli się, jak zachować się w czasie wypadku, dbając o bezpieczeństwo własne oraz poszkodowanych. Oprócz teorii nauczyli się również prawidłowego przeprowadzania resustytacji / RKO z wykorzystaniem AED/.  

Pierwszy dzień wiosny

Wygasa

Autor: J. Górowska
Kategoria:

wiosna 095 9c0fdW tym pięknym słonecznym dniu dzieci z klas 1a i 1b wraz z wychowawcami  uczestniczyły w radosnym wydarzeniu. Spotkanie z "wiosną", i nie tylko, odbyło się na sądeckich "Plantach". Inaugurację rozpoczął Prezydent Miasta Nowego Sącza Ludomir Handzel oraz  zaproszeni  goście. Odczytano znane nam wszystkim wiersze Juliana Tuwima, m.in. "Lokomotywa", "Abecadło", "Ptasie radio". Była też inscenizacja "Rzepki" z udziałem dzieci. Barwny korowód przeszedł wraz z animatorami wokół "Plant".

Do nauczania i uczenia się koniecznie są trzy środki pomocnicze: po pierwsze książki, po drugie książki, i po trzecie książki  (St. Konarski )

Jeśli mowa o czytaniu, to ruszyły na nowo "Budki z książkami" pod patronatem Sądeckiej Biblioteki Publicznej im. Józefa Szujskiego. Serdecznie polecam. 

Śladami legend

Wygasa

Autor: K. Leśniak-Jahn
Kategoria:

Klasy 2 na wycieczce w Wieliczce11 marca uczniowie z klas 2a, 2b i 2s wyruszyli spod szkoły na wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce. Po dotarciu na miejsce zeszli 135 metrów pod ziemię, aby podziwiać solne labirynty podziemnych korytarzy, pełne niezapomnianych opowieści. Zwiedzanie odbywało się śladami legend. Uczniowie odwiedzili między innymi solankowe jezioro i Kaplicę św. Kingi. Mieli również okazję zapoznać się z dawnymi narzędziami górniczymi oraz dowiedzieć się o metodach wydobycia i transportu soli. Dzięki odnalezieniu Skarbnika,  poprzez zabawy i zagadki, uczniowie odkryli prawdziwy skarb - białe złoto - sól. Była to udana, pełna wrażeń wycieczka.

Piżama party w 0b

Wygasa

Autor: K. Węgrzyn
Kategoria:

IMG 331613 marca w 0b był pełen atrakcji. Tego dnia wszystkie dzieci przyszły ubrane w piżamy. Piżama party rozpoczął piżamowy pokaz mody. Wszystkie dzieci prezentowały swoje wyjątkowe stroje na wybiegu. Konkurowaliśmy podczas budowania poduszkowej wieży. Następnie dzieci wyklejały i kolorowały piżamę według własnego pomysłu. Kolejną aktywnością były ślimakowe wyścigi w kocach. Koce przydały się również podczas budowania bazy. Piżama party nie mogłoby się odbyć bez leniuchowania pod kocem i oglądania bajki. Z pewnością był to dzień pełen uśmiechów i dobrej zabawy.

Podsumowanie akcji „Góra grosza”

Wygasa

Autor: E. Marcisz
Kategoria:

GroszNasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Akcja rozpoczęła się w listopadzie 2023 roku i trwała do lutego 2024 roku. Celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę małych dzieci oraz swoich rówieśników i przynosili drobne monety.

Akcja była dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby 1 grosz, można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz innych.

Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano segregacji, ważenia oraz podliczenia wszystkich monet. Uczniowie naszej szkoły zebrali w sumie 221 złotych i 17 groszy (m.in. 6 kilo jednogroszówek, 2,40 -  dwugroszówek). Pieniądze zostały wysłane na adres organizatora. Dzięki tej akcji mogliśmy się przekonać, jaką siłę może mieć 1 grosz.

Za zaangażowanie i każdy grosik bardzo dziękujemy! :)