Ciekawy zawód – fizjoterapeuta

Autor: K. Tomyślak

Ciekawy zawód - fizjoterapeutaW ramach edukacji prozdrowotnej klasa 2s udała się na spotkanie z fizjoterapeutą – Panem Jakubem, który opowiedział  o swoim zawodzie, a także zaangażował uczniów w przeprowadzenie ćwiczeń terapeutycznych.

W trakcie zabawy w podchody uczniowie odnaleźli wszystkie zadania fizjoterapeuty, o których Pan Jakub opowiedział, a część z nich nawet zaprezentował. Były to następujące zadania:

1. Wywiad i badanie.
2. Terapia manualna.
3. Ćwiczenia.
4. Masaż.
5. Fizykoterapia.
6. Kinesiotaping.
7. Suche igłowanie

Dzięki tej lekcji uczniowie dowiedzieli się, że praca fizjoterapeuty to nie tylko masaże (jak myśleli na początku), a szereg zadań, jakie musi wykonać podczas diagnozy i terapii.

Mimo że Pan Jakub zaznaczył, że praca fizjoterapeuty polega na nieustannej nauce, część uczniów zdecydowała, iż właśnie ten zawód chciałaby wybrać w przyszłości.