"Dotknąć skrawek nieba"

Autor: K. Leśniak-Jahn

IMG 20230614 WA000512 czerwca klasy pierwsze pojechały na wycieczkę do gospodarstwa agroturystycznego " Skrawek nieba". Zaraz po przyjedzie przewodnik górski i harcerz powędrowali z dziećmi do lasu. Przewodnik opowiedział dzieciom o zwierzętach zamieszkujących Beskid Niski oraz o roślinach występujących na terenie Ropy-Łosie.

Po tak długiej wędrówce i zabawach w lesie dzieci miały za zadanie nazbierać dary łąki, by później z nich wykonać eko-zakładki do książek. Po artystycznych zajęciach dzieci udały się do kuchni i wraz z gospodynią przygotowały i upiekły prozaki, które zjadły z dżemem i miodem. Gdy brzuchy były napełnione uczniowie bawili się na placu zabaw. Na pożegnanie gospodarze poczęstowali nas zupą pomidorową i lemoniadą.