Finansowe roz(g)rywki

Autor: Wychowawcy

Finansowe Roz(G)RywkiW dniu 10 maja br. uczniowie klas: 5a, 5b, 5s, 6b i 6s pod opieką swoich wychowawców, wzięli udział w warsztatach z zakresu edukacji finansowej organizowanych przez MCA BIS sp. z o. o. we współpracy z Santander Bank Polska.

Poprzez zabawę, rozmowę, integrację i doświadczenie animatorów (pracowników banku) uczniowie mieli możliwość dowiedzieć się, jak oszczędzać oraz świadomie i mądrze zarządzać własnym budżetem.

Zakres tematyczny poruszany był w pięciu krokach:

• Pieniądz, płatności, cyberbezpieczeństwo
  • Popyt, podaż, cena
  • Reklama i jej wpływ na decyzje zakupowe
  • Kredyt, pożyczka
  • Oszczędności, odsetki

Zwieńczeniem warsztatów był konkurs wiedzy w formie zabawowej, gdzie każda 10 osobowa grupa uczniów miała możliwość zdobycia nagród za zajęcie I, II i III miejsca. Ponadto każdy uczestnik warsztatów otrzymał drobny upominek od organizatorów.

Fundatorem nagród był Santander Bank Polska.