Iskry Niepodległej

Autor: R. Łukasik & W. Noga & R. Bednarek & A. Strzelec

0 873b5W dniach 24- 26 kwietnia uczniowie z kl. 4a, 6a, 6b i 7s uczestniczyli w pokazie audiowizualnym o wybitnych Polkach i Polakach, którzy zmieniali świat w dziedzinie techniki, medycyny, nauki, sportu oraz eksploracji świata i kosmosu. Widowisko „Iskry Niepodległej” przybliżyło sylwetki osób, bez których trudno wyobrazić sobie dzisiejszą Polskę i Świat.

Mobilny pokaz umieszczono w specjalnie zaprojektowanej naczepie ekspozycyjnej na płycie sądeckiego rynku. Zastosowano unikalne rozwiązania technologiczne, by stworzyć niezapomniane doświadczenie immersyjne, działające na różne zmysły.

Uczniowie byli zaciekawieni formą przekazu. Taka lekcja historii pozostanie na długo w pamięci.

Dziękujemy za opowieść o niepodległości Polski przez pryzmat ludzi, których sukcesy odnoszone w różnych dziedzinach życia mogą być inspiracją dla każdego. ☺