Kangur Matematyczny

Autor: M. Ociepka

Screenshot 20230319 184639 Facebook"Kangur Matematyczny" w niezawodny sposób integruje młodzież świata, bowiem w tym samym dniu uczniowie 93 krajów rozwiązują te same zadania, a laureaci mają możliwość wędrówki po świecie. Konkursy tego typu są sprawdzoną na świecie formą szerokiej popularyzacji matematyki wśród młodzieży szkolnej i przyczyniają się do zmiany niechętnego do niej stosunku.

Tradycyjnie już jak co roku w marcu – Nasi uczniowie zostali porwani w ogrom przestrzeni matematycznej i wzięli udział w konkursie "Kangur Matematyczny". Przed pracą – miny uśmiechnięte, w trakcie pełnia skupienia, po pracy nagroda – bryłka.

W zmaganiach z matematycznymi zadaniami zmierzyło się 76 uczniów z klas I – VIII, każdy na swoim poziomie.

Zadania jak co roku były baaaardzo trudne i podchwytliwe.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy odwagi i pięknego myślenia.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki i życzymy maksymalnej ilości punktów. Trzymamy kciuki, bo odważnie zmierzyli się z matematyką – ‘Królową nauk’ – powszechnie uważaną za najtrudniejszą z przedmiotów.

Nauczyciele matematyki ;-)