Klasa 1s w "Leśnym Zakątku"

Autor: K. Leśniak-Jahn

20221020 12480520 października wyruszyliśmy z pod szkoły na wycieczkę do lasu. Na miejscu podziwialiśmy mieniące kolory jesieni. Przewodnik poprowadził nas do lasu przez tajemnicze schody. W lesie szukaliśmy ukrytych zagadek o życiu zwierząt i roślin. Rozwiązane hasło doprowadziło nas do miejsca, gdzie ukryto dla nas skarb.
Kolejnym punktem wycieczki było spotkanie z pszczelarzem. Pan opowiedział nam wiele ciekawostek na temat życia pszczół. Później mogliśmy próbować przetwory pszczele. Po tak ciekawych zajęciach spotkaliśmy się z trenerem gimnastyki, który przygotował dla nas wiele ćwiczeń. Zmęczeni po zajęciach z gimnastyki usiedliśmy do stołu i zajadaliśmy pyszne, pieczone kiełbaski. Pojedzeni zabraliśmy się za wykonanie świec z wosku pszczelego. Na koniec podziękowaliśmy za wspaniale przygotowane zajęcia, pożegnaliśmy się i wróciliśmy do szkoły.