Święto Narodowe Trzeciego Maja

Autor: J. Rams-Arendarczyk, A. Zygmunt

AkademiaDnia 30 kwietnia odbyła się akademia upamiętniająca 233. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Obchody rozpoczęły się od uroczystego wprowadzenia Sztandaru Szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.

W części artystycznej zostały przypomniane wydarzenia historyczne związane z uchwaleniem konstytucji w 1791 roku – najważniejszej ustawy prawnej w państwie (pierwszej w Europie i drugiej na świecie!).

W związku z przypadającą również 20. rocznicą przystąpienia Polski do Unii Europejskiej uczniowie obejrzeli przygotowaną  przez ucznia kl.8c prezentację dotycząca tego ważnego wydarzenia w historii naszego kraju.

Była to wyjątkowa lekcja historii, która  wzbogacona utworami muzycznymi, skłoniła do refleksji, iż Ojczyzna jest naszym wspólnym dobrem.

Dyrekcja Szkoły podziękowała za przygotowanie akademii uczniom kl.7a,7b, 8a i 8c, chórowi „Allegretto” oraz opiekunom paniom J. Rams-Arendarczyk, A. Zygmunt i K. Citak.

Podziękowania zostały skierowane także  do uczniów kl. IV-VIII za wzorowe zachowanie podczas uroczystości i galowy strój.