Podsumowanie akcji „Góra grosza”

Autor: E. Marcisz

GroszNasza szkoła po raz kolejny przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, której organizatorem jest Towarzystwo „Nasz Dom”. Akcja rozpoczęła się w listopadzie 2023 roku i trwała do lutego 2024 roku. Celem było zebranie funduszy na pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Uczniowie naszej szkoły nie pozostali obojętni na krzywdę małych dzieci oraz swoich rówieśników i przynosili drobne monety.

Akcja była dobrym przedsięwzięciem wychowawczym, gdyż pozwoliła uświadomić uczniom, że oddając choćby 1 grosz, można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz innych.

Po zakończeniu tej szlachetnej akcji dokonano segregacji, ważenia oraz podliczenia wszystkich monet. Uczniowie naszej szkoły zebrali w sumie 221 złotych i 17 groszy (m.in. 6 kilo jednogroszówek, 2,40 -  dwugroszówek). Pieniądze zostały wysłane na adres organizatora. Dzięki tej akcji mogliśmy się przekonać, jaką siłę może mieć 1 grosz.

Za zaangażowanie i każdy grosik bardzo dziękujemy! :)