Sport - Zdrowie - Zabawa

Autor: K. Leśniak-Jahn

ddddddW Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 odbył się Turniej Sportowy dla Klas I pod patronatem honorowym Prezydenta Miasta Nowego Sącza Ludomira Handzla.

Turniej Sportowy dla Klas 1 oficjalne otworzył Dyrektor Wydziału Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza Tomasz Baliczek wraz z Dyrektorem szkoły Andrzejem Hasslingerem. Po oficjalnym otwarciu i przywitaniu wszystkich gości rozpoczęła się rozgrzewka. Uczniowie klas pierwszych zmierzyli się w pięciu konkurencjach: tor przeszkód, sztafeta, skok w dal, rzuty piłką do kosza, bieg rzędów. Oprócz dobrej zabawy, uczniowie uczestniczyli w konkurencjach w duchu zdrowej rywalizacji.

Zorganizowane zawody miały wpływ na podnoszenie sprawności fizycznej dzieci. Nagrody medale, puchary i piłki ufundowane zostały przez Wydział Sportu i Turystyki Urzędu Miasta Nowego Sącza. Podczas zawodów wspierali nas studenci Akademii Nauk Stosowanych w Nowym Sączu z Wydziału Nauk o Kulturze Fizycznej i Bezpieczeństwie (Julia, Karol, Justyna, Karina, Natalia). Banery i plakaty wykonała firma Perła Print. Dziękujemy wszystkim za pomoc w zrealizowaniu Turnieju Sportowego dla Klas I.