Uczymy się miłości do Ojczyzny

Autor: W. Noga

11 list 3210 listopada nasza szkoła świętowała 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji uczniowie kl. V-VIII uczestniczyli w akademii upamiętniającej ważne wydarzenia naszego kraju od rozbiorów Polski, walkę w powstaniach aż do zakończenia I wojny światowej w 1918 roku i odzyskania wolności po 123 latach niewoli.

Atmosferę tamtych czasów przybliżyły wiersze i wzruszające pieśni patriotyczne.

Dziękujemy za tę niecodzienną lekcję historii uczniom z kl. IIIb, VIa, VIb, VIIb, VIIIa, VIIIc oraz p. M. Tyliszczak-Słyś, R. Łukasik, K. Klusce i chórowi „Allegretto” pod batutą p. K. Citak.

Dziękujemy również wszystkim uczniom za uszanowanie tego święta, czego świadectwem był strój galowy, wykonane dekoracje ścienne i skupienie podczas akademii :)

Dzisiaj wielka jest rocznica - Jedenasty Listopada!
Tym, co zmarli za Ojczyznę, hołd dziś cała Polska składa.
Im to bowiem zawdzięczamy wolność- polską mowę w szkole,
to, że tylko z ksiąg historii poznajemy dziś niewole.

Więc o przy­szłość walcz­my spo­łem, pod sztan­da­rem z Or­łem Bia­łym,
tyl­ko pra­cą i na­uką przy­spo­rzy­my Pol­sce chwa­ły!