Warsztaty wędkarskie

Autor: K. Leśniak-Jahn

Warsztaty wędkarskie12 czerwca klasa 2s wzięła udział w lekcji przyrody i warsztatach wędkarskich organizowanych przez Polski Związek Wędkarski w Starym Sączu. Warsztaty poprowadził pan Grzegorz, który łączy swoją pasję z edukowaniem młodych pasjonatów wędkarstwa.

Podczas lekcji przyrody uczniowie dowiedzieli, że woda jest integralną częścią środowiska oraz siedliskiem dla wielu organizmów, które są objęte ochroną. Po tak ważnej lekcji dzieci rozpoczęły lekcję praktyczną. Pan Grzegorz zapoznał dzieci z podstawowymi technikami łowienia.

Warsztaty zakończyliśmy pieczeniem kiełbasek i pianek. Wszystkie złowione ryby nie ucierpiały podczas tych zajęć.