Wycieczka do Kopalni Soli w Bochni

Autor: R. Kiełbasa-Dziedziak

123 marca 2023 r uczniowie klas 2a, 2b i 2c wraz z opiekunami udali  się na wycieczkę do zabytkowej Kopalni Soli w Bochni. Dzieci do kopalni zjechały windą górniczą, a następnie zwiedzały unikatowe solne komory, oglądały rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze. Przemierzając kopalne korytarze poznawały historię wydobycia soli, oraz ciekawe informacje  o trudach górniczego fachu. W trakcie wycieczki wychowankowie mieli również okazję przejechać się górniczą kolejką oraz zwiedzić przepiękną kaplicę św. Kingi  z jej relikwiami i żyrandolem z kryształków soli oraz królestwo skarbnika. Dzieci chętnie grały w piłkę nożną i koszykową na podziemnym boisku. W drodze powrotnej uczniowie zwiedzali pochodzące z XIV wieku ruiny Zamku w Czchowie.