Dzień Nauczyciela

Autor: K. Potoniec & W. Noga

DEN 33250 lat temu, 14 października 1773 roku, utworzono Komisję Edukacji Narodowej - pierwsze w Polsce i zarazem w Europie ministerstwo edukacji. Jej powstanie było częścią reform państwowych, przeprowadzonych przez króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Głównym architektem został ksiądz Hugo Kołłątaj, a KEN stało się wzorem modelu nauczania dla przyszłych pokoleń.

Dlatego właśnie 14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Nie zabrakło ciepłych słów i szczerych podziękowań.

Wszystkim nauczycielom w dniu ich święta życzymy niekończącej się cierpliwości, pasji i zadowolenia z efektów swojej pracy.