Elektrośmieci

Autor: K. Korona

logo moje miasto bez elektrosmieciW ramach uczestnictwa w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym "Moje miasto bez elektrośmieci", szkoła zorganizowała zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego, elektronicznego oraz zużytych baterii (informacja z dn. 03.03). W efekcie świątecznych porządków z naszej szkoły odjechało ponad 2 tony elektrośmieci, w tym tzw. małogabarytowy sprzęt informatyczny i telekomunikacyjny m. in. monitory, odbiorniki telewizyjne, komputery, drukarki itp.

Szkoła cały czas prowadzi zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego o powierzchni lub wymiarach zewnętrznych nie przekraczających 50 cm oraz zużytych baterii. Dbając o nasze środowisko jest możliwość pozbycia się elektrośmieci których nie wolno wyrzucać do zwykłego śmietnika, ani zostawiać w altankach śmieciowych – robiąc wiosenne porządki dobrze jest o tym pamiętać.