Klasa 2s głosuje!

Autor: K. Leśniak-Jahn

20231020 092739Uczniowie klasy 2s głosowali na Budżet Obywatelski "Sportowa Szkoła na Przetakówce 2024". Możliwość oddania głosu przez dzieci uczy, że prawo do głosowania należy do wolności obywatelskich. Dzieci zrozumiały, że ich głosy również są ważne i słyszalne dla obywateli Nowego Sącza. Oprócz głosowania uczniowie mieli możliwość poznania specyfiki pracy Nowosądeckiego Centrum Informacji Turystycznej. Pracownicy wytłumaczyli, gdzie można uzyskać niezbędne informacje dotyczące atrakcji turystycznych w Małopolsce. Dzieciom w tak ważnej lekcji pomagali uczniowie Zespołu Szkół Nr  3b 3b2 im. Sybiraków. Po skończonej lekcji dzieci przeszły historycznym szlakiem, tj. ulicą Wałową - jedną z najstarszych ulic Nowego Sącza - w poszukiwaniu pamiątkowej tablicy, która informuje mieszkańców oraz turystów,  gdzie znajdowały się mury obronne królewskiego miasta Nowego Sącza.