Autor: E.Wajda i W. Noga

11 11 0910 listopada nasza szkoła świętowała 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji klasa IIIa przygotowała „listopadowy poranek patriotyczny” dla uczniów kl. I-III.
Z uwagą zostały wysłuchane wiersze oraz pieśni patriotyczne, które przez wiele lat dodawały otuchy i nadziei wszystkim Polakom. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały też rozmowy dziadka z wnuczkiem o historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz tego recytowały "Katechizm polskiego dziecka" i śpiewały hymn państwowy.
W niecodziennej lekcji historii uczestniczyły również klasy IV-VIII. Trudną drogę Polski do wolności - rozbiory, powstania i I wojnę światową - przypomnieli uczniowie klasy VIIIa. Nastrój tamtych czasów przybliżyły wzruszające pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru "Allegretto".

Dyrekcja Szkoły podziękowała za przygotowanie akademii kl. IIIa i VIIIa oraz paniom: E. Wajdzie, K. Węgrzyn, A. Zygmunt i K. Citak, a także uczniom za wzorowe zachowanie podczas akademii i strój galowy.