Ułatwienia dostępu

   

ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz 18 444 34 80 sekretariat@sp3ns.edu.pl Biuletyn Informacji Publicznej

Święto Niepodległości

Autor: E.Wajda i W. Noga

11 11 0910 listopada nasza szkoła świętowała 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Z tej okazji klasa IIIa przygotowała „listopadowy poranek patriotyczny” dla uczniów kl. I-III.
Z uwagą zostały wysłuchane wiersze oraz pieśni patriotyczne, które przez wiele lat dodawały otuchy i nadziei wszystkim Polakom. Dzieci z zainteresowaniem wysłuchały też rozmowy dziadka z wnuczkiem o historii odzyskania przez Polskę niepodległości. Oprócz tego recytowały "Katechizm polskiego dziecka" i śpiewały hymn państwowy.
W niecodziennej lekcji historii uczestniczyły również klasy IV-VIII. Trudną drogę Polski do wolności - rozbiory, powstania i I wojnę światową - przypomnieli uczniowie klasy VIIIa. Nastrój tamtych czasów przybliżyły wzruszające pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru "Allegretto".

Dyrekcja Szkoły podziękowała za przygotowanie akademii kl. IIIa i VIIIa oraz paniom: E. Wajdzie, K. Węgrzyn, A. Zygmunt i K. Citak, a także uczniom za wzorowe zachowanie podczas akademii i strój galowy.

Tego dnia odbył się również konkurs na „najbardziej patriotyczną klasę” zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Ocenie podlegał nie tylko strój galowy, kotyliony czy inne ozdoby, np. we włosach, ale także wystrój sali lekcyjnej. Pojawiły się zatem tematyczne gazetki ścienne, biało-czerwone balony, motylki, kwiaty, a nawet babeczki „patriotyczne”:)


WYNIKI KONKURSU

kategoria klas I-III

nagroda – kl. Ia i Is
wyróżnienie – kl. Ib, IIa, IIb, IIc, IIIa, IIIb

kategoria klas IV-VI

nagroda – kl. Va, Vb, Vs,
wyróżnienie – kl. IVa, IVb, IVs, VIa, VIb, VIs

kategoria klas VII-VIII

nagroda – kl. VIIIa, VIIIb
wyróżnienie – kl. VIIa, VIIb, VIIc, VIIIs

Wszystkim serdecznie gratulujemy! ☺