Egzamin praktyczny na kartę rowerową

Autor: R. Bednarek & T. Sołtys

bicycle g171c0ddc7 1280Informujemy, że egzamin praktyczny na kartę rowerową przeprowadzony zostanie w dwóch terminach:

• 29 maja o godzinie 15.00 - termin podstawowy,
  • 5 czerwca o godzinie 15.00 - dla osób, które nie wezmą udziału lub nie zdadzą egzaminu w terminie podstawowym.

Egzamin przeprowadzony zostanie na boisku przy szkole lub na sali gimnastycznej (w zależności od pogody).

Każdy uczestnik egzaminu powinien posiadać kask oraz własny rower. Szkoła nie dysponuje tego rodzaju sprzętem.

W czasie egzaminu praktycznego sprawdzane będą umiejętności z następującego zakresu:

• ruszanie z miejsca,
  • jazda po prostej,
  • jazda slalomem,
  • pokonywanie przeszkód - progi zwalniające, krawężniki itp.,
  • zatrzymywanie się w wyznaczonym miejscu,
  • skręcanie w lewo i w prawo,
  • jazda po tzw. ósemce,
  • sprawdzanie stanu technicznego roweru - oświetlenia, hamulców oraz ustawienia siodełka.