Konkurs rozstrzygnięty, nagrody rozdane!

Autor: E. Bogdańska

IMG 20231215 WA0011W dniu 8 grudnia 2023 r. w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 odbył się XXVIII Międzyszkolny Konkurs Szopek Bożonarodzeniowych. Do konkursu zgłoszono prace z dwunastu szkół podstawowych z Nowego Sącza, Rdzistowa i Ptaszkowej oraz z Pałacu Młodzieży w Nowym Sączu. Wizję artystyczną Bożego Narodzenia przedstawiło 51 uczniów, wykonując 37 szopek.

Jury w składzie:

• Ewa Bogdańska – dyrektor ZSP 1 - przewodnicząca
  • Ilona Kronenberger – dyrektor WEiW
  • ks. Jerzy Jurkiewicz – proboszcz parafii św. Małgorzaty
  • Wacław Jagielski – malarz, poeta
  • Anna Wideł – kierownik Działu Edukacji Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu
  • Danuta Plata – przedstawiciel Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu
  • Aleksandra Ślusarek - przedstawiciel Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana
  • Andrzej Hasslinger – przedstawiciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1
  • Renata Łukasik – przedstawiciel Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1

przyznało:

W kategorii klas I – III

• I miejsce - Angelika Czech – SP3
  • II miejsce - Kamil Rozmarynowicz – SP1
  • III miejsce - Wiktoria Ryś – SP3
  • wyróżnienia: Marcin Jawor – SP 6 i Lena Kaliciecka – SP1

W kategorii klas IV – VI

• I miejsce - Martyna Gwiżdż, Łucja Michalik, Anna Tabasz – SP9
  • II miejsce - Jan Wideł, Szymon Rejowski, Adam Gałęziowski – SP6
  • II miejsce - Jagoda Wilk, Fabian Duda – SP3
  • III miejsce - Jan Ziaja – SP9
  • wyróżnienia: Anastazja Starzyk – SP14, Paulina Florek – SP18, Natalia Janik, Tymek Legutko, Lena Olszowska – SP1, Zofia Nowak – SP9, Adam Piwowar, Patryk Barnowski – Pałac Młodzieży

W kategorii klas VII – VIII

• I miejsce -  Joanna Kogut, Hubert  Skrzypiec – SP1 Ptaszkowa
  • II miejsce - Martyna Michalik – SP1 Ptaszkowa
  • III miejsce - Pola Dybiec – SP8
  • III miejsce - Alicja Mieszkowicz, Patrycja Mieszkowicz – SP3

Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się 15 grudnia 2023 r. w Galerii Marii Ritter. Nagrody wręczali: Magdalena Majka – wiceprezydent Miasta Nowego Sącza, Ilona Kronenberger – dyrektor Wydziału Edukacji i Wychowania UM,  ks. Jerzy Jurkiewicz – proboszcz parafii św. Małgorzaty, Anna Wideł – kierownik Działu Edukacji Muzeum Okręgowego w Nowym Sączu, Aleksandra Ślusarek - przedstawiciel Katolickiego Stowarzyszenia Civitas Christiana i Andrzej Hasslinger – przedstawiciel Zespołu Szkolno – Przedszkolnego nr 1.

Uczestnikom dziękujemy za wykonane prace, nagrodzonym gratulujemy! Wszystkich zapraszamy za rok!