Azymuty Jesieni

Autor: R. Bednarek & K. Leśniak-Jahn

IMG 20231007 WA0018"Nie czyńcie skautingu zbyt łatwym... stawiajcie wyzwania".

Tymi słowami rozpoczęliśmy  rok harcerski w naszym hufcu na corocznej imprezie Azymuty Jesieni, która odbyła się 6 – 7 października w Kamionce Wielkiej. Jednak w tym roku było troszkę inaczej.

Harcerze starsi z naszej drużyny pomogli przy organizacji biegu patrolowego, byli punktowymi na trasie gry, z zadania wywiązali się celująco, za co im bardzo dziękuję. Natomiast w grze terenowej uczestniczyły dzieci z klasy 2s, nasze przyszłe zuchy. Pogoda nam sprzyjała, a trasa była urokliwa, momentami bardziej wymagająca. Na trasie zuchowej było 10 punktów patrolowych, zuchy poznały szyfry harcerskie, Prawo Zucha, musiały wykazać się celnością, zręcznością, spostrzegawczością. Oczywiście każde zadanie wykonali na szóstkę z plusem i zdobyli wszystkie puzzle potrzebne do układanki.  Po podsumowaniu punktów okazało się, że zajęli  3. miejsce!!! Duże, duże brawa dla naszych zuchów!!!