ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Betlejemskie Światło Pokoju 2021

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 9740Betlejemskie Światło Pokoju po raz kolejny zawitało do Krakowa. W niedzielę, 12 grudnia harcerze z 3 NDH "Leśni" uczestniczyli w tym doniosłym wydarzeniu. Uroczystość przekazania BŚP rozpoczęła się o godz.15.45 na Wzgórzu Wawelskim, gdzie odbył się apel harcerski. O godzinie 16.30 została odprawiona msza w Katedrze na Wawelu, a następnie  harcmistrz Mariusz Siudek przekazał BŚP  przedstawicielom władz, mieszkańcom oraz reprezentantom poszczególnych hufców.

"ŚWIATŁO NADZIEI" - to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju. Po kolejny harcerze i harcerki byli strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.

„Światło z Betlejem nową światu da nadzieję…” – tak od lat śpiewamy w grudniu każdego roku, przekazując Betlejemskie Światło Pokoju. W kolejnych miesiącach trwania pandemii, w czasie, gdy wydaje się, że zaczynamy wychodzić z niej małymi krokami, po roku aktywnej służby, którą daliśmy światu, kolejnym etapem jest nieść temuż światu nadzieję.

Akcja "Światła Pokoju" z Groty Betlejemskiej rozpoczęła w 1986 roku rozgłośnia ORF. Jako symbol bożonarodzeniowego orędzia, Światełko dociera do ponad 25 krajów europejskich. Od 1991 roku małopolscy harcerze dostarczają BŚP do Krakowa i przekazują wszystkim, którzy chcą, by Światło trafiło do ich domów podczas Świąt Bożego Narodzenia

18 grudnia na godz. 18.00 zapraszam do kościoła św. Kazimierza  harcerzy wraz z rodzicami na uroczyste przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju władzom oraz mieszkańcom Nowego Sącza.

Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego najlepszego w nadchodzącym w Nowym Roku oraz, aby w Waszych domach i sercach zagościło Betlejemskie Światło Pokoju

życzą

harcerki i harcerze z 3 Nowosądeckiej Drużyny Harcerskiej "Leśni"