ul. Szkolna 9, 33-300 Nowy Sącz, 18 444 34 80, sp3_sekretariat@edu.nowysacz.pl, Biuletyn Informacji Publicznej

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Nowego Sącza

Autor: R. Bednarek
Kategoria:

IMG 2553Idea przekazywania Betlejemskiego Światła Pokoju zrodziła się w 1986 roku. Od 1991 roku akcją na terenie naszego kraju zajmuje się Związek Harcerstwa Polskiego. Światło zapalane jest w Grocie Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień.

W poprzednim tygodniu Światło Pokoju przekroczyło granicę polsko-słowacką. Następnie sądeccy harcerze odebrali je ze stolicy województwa małopolskiego. W sobotę 17 grudnia, Betlejemskie Światło Pokoju oficjalnie rozpoczęło swoją sztafetę na Sądecczyźnie. Członkowie Hufca przekazują symboliczny płomień parafiom i instytucjom.

Płomień, który skauci i harcerze niosą w świat symbolizuje pokój, pojednanie między narodami i wzajemne zrozumienie. Zwłaszcza w 2022 roku jego wymiar powinien uderzyć w nasze serca ze zdwojoną siłą. Teraz jak nigdy, potrzeba odważnych młodych ludzi, którzy ogień wojny zamienią na Światło Pokoju. W myśl hasła : „Światło dla Ciebie” nośmy je w sobie i rozświetlajmy życia naszego otoczenia, tak aby wspólnie zostawić świat choć trochę lepszym, niż go zastaliśmy.

Szczęśliwych Świąt Bożego Narodzenia, wszystkiego najlepszego w nadchodzącym Nowym Roku oraz aby w Waszych domach i sercach zagościło Betlejemskie Światełko Pokoju – życzą harcerki, harcerze, drużynowa - 3 Nowosądeckiej Drużyny Harcerskiej "Leśni".