Dzień Zwierząt

Autor: G. Lasko - Stelmach

Dzień zwierzątŚwiatowy Dzień Zwierząt jest świętem wiążącym się ze św. Franciszkiem z Asyżu, który nauczał, m.in. o równości wszystkich istot żywych.

Tego dnia zajęcia rozpoczęliśmy od wysłuchania wiersza D. Gellner "Zły humorek" i rozmawialiśmy o pocieszeniu, jakie mogą nam przynieść zwierzątka. Później rozwiązywaliśmy zagadki, robiliśmy prace artystyczne z talerzyków tekturowych, bawiliśmy się w zabawę spacerową – wszystko związane było z naszymi małymi przyjaciółmi. Dzieci opowiadały o opiece nad ich własnymi pupilami, które mogliśmy również zobaczyć na przyniesionych przez nich zdjęciach. Był to niezwykle ciekawy dzień.